تور گرجستان از اصفهان

تور گرجستان از اصفهان قیمت تور گرجستان جاذبه های گردشگری گرجستان

تور گرجستان از اصفهان


گرجستان از کشورهای منطقه قفقاز اوراسیاست و پایتخت آن  تفلیس نام دارد . این کشور در سواحل دریای سیاه و در مرز آسیای غربی و اروپای شرقی قرار گرفته است و با کشورهای ترکیه، ارمنستان، جمهوری آذربایجان و روسیه دارای مرز مشترک است .گرجستان  یکی از کشورهایی ست که در هر دو قاره اروپا و آسیا قرار گرفته و به سرعت در حال توسعه  میباشد .

 

تور گرجستان

 تنوع آب و هوایی گرجستان و جاذبه های طبیعی زیبایی که دارد با توجه به وسعت جغرافیایی آن منحصر به فرد است از کوه های  سر به فلک کشیده گرفته تا طبیعتی سرسبز و مناطق ساحلی  همه و همه طبیعتی زیبا را به این کشور بخشیده است . با توجه به تاریخچه این کشور و فرمانروایی امپراتوری‌های عثمانی و شوروی در آن ، گرجستان دارای آثار و جاذبه های تاریخی فراوانی ست علاوه بر این با توجه به اینکه گرجستان از جمله اولین کشورهای دنیاست که دین مسیحیت را پذیرفته اند ، کلیسا ها و صومعه های تاریخی زیادی در آن وجود دارد که در زمره معروفترین جاذبه های گردشگری گرجستان قرار گرفته اند.

این کشور از نظر اقلیمی متفاوت است. قرار گرفتن گرجستان بین دریای سیاه و دریای خزرباعث شده است که این موضوع تاثیر زیادی در شرایط جوی این کشور ایفا کند. همینطور  رشته کوه بزرگ قفقاز در این کشور مانع ورود توده هوای سرد از شمال و روسیه به گرجستان شده و نقش زیادی در تعدیل آب و هوای این کشور ایفا میکند. اغلب وقت ها تابستان های گرجستان با دمای بین20  تا 24 گرم است و زمستانهای آن با دمایی بین 2 تا 4 درجه معتدل و معمولی است . فصل بهار یعنی از ماه مارس تا مه بهترین زمان برای سفر به گرجستان است که هوا معتدل و ملایم بوده و میتوانید سفر خوبی را به این کشور تجربه کنید.


متسختا

یکی از شهرهای تاریخی و قدیمی  گرجستان ، متسختا  است که در ۲۰ کیلومتری شمال تفلیس  و در ایالت شیدا کارتلی واقع شده است . قدمت این بنا به نیمهٔ دوم هزارهٔ اول پیش از میلاد عیسی مسیح بر میگردد. این شهر به لحاظ جغرافیایی در نوار باریکی در طول ساحل رود متکواری و آراگوی  قرار گرفته است  و دور تا دور آن توسط کوهستان های بلند احاطه شده است . این شهر در قرن 6 میلادی با کلیساهای متعدد و کلیساهای جامعی که داشت به عنوان مرکز دینی کشور گرجستان شناخته شد و امروز با آثار باستانی و باارزشی که دارد مثل یک موزه ، مورد توجه گردشگران قرار گرفته است به طوری که نام این شهر در فهرست میراث جهانی یونسکو نیز ثبت شده است . کلیسای جامع سوتیتسخوولی و معبد جواری از مهم‌ترین بناهای تاریخی این شهر، نمونه زیبایی از معماری قرون وسطایی در قفقاز هستند.


قلعه آنانوری


این قلعه در 66 کیلومتری شمال شهر تفلیس قرار گرفته است و نمونه ای از معماری کلاسیک و زیبای گرجی است که قدمت آن به سده 13 میلادی میرسد . این قلعه در یک مکان زیبا در دل طبیعتی سرسبز و کنار رود آراگوی قرار گرفته است و به همین دلیل چشم انداز زیبایی دارد .

قلعه آنانوری

دو کلیسای متعلق به قرن 17  در داخل این قلعه وجود دارد که بزرگترین آن  کلیسای اسومشن است و در داخل آن نقاشی های دیواری متعلق به قرن 17 و 18 روی دیوار های قلعه نصب شده است . این مجموعه یكی از زيباترين آثار فرهنگی گرجستان است و شما میتوانید علاوه بر بازدید از این اثر تاریخی با بالارفتن از بلندترین برج قلعه، نمایی بسیار زیبا از شهر تفلیس را مشاهده کنید . ضمن اینکه نام این قلعه نیز در فهرست میراث جهانی یونسکو قرار گرفته است. 


کوه قازبگی

 
یکی دیگر از جاذبه های گردشگری گرجستان ، کوه قازبگی است که در شمال شرق گرجستان و در نزدیکی مرز روسیه قرار دارد . این کوه ۵۰۴۷ متر ارتفاع دارد و به نام اورست کوچک مشهور است . اگر به ورزش و پیاده روی علاقه دارید ، بازدید از این کوه ، تجربه ای هیجان انگیز و به یاد ماندنی ست چرا که دامنه‌های سرسبز این کوه مکان مناسبی برای گردش در طبیعت به شمار میرود . همینطور کوه نوردان زیادی از این کوه صعود میکنند و ایرانیان نیز نخستین بار در سال ۱۳۸۲ آن را فتح کرده اند.


کلیسای Gergeti Trinity


کلیسای Gergeti Trinity یکی دیگر از آثار دیدنی گرجستان است در دامن سرسبز طبیعتی زیبا چون نگینی می درخشد و به همین سبب چشم انداز زیبایی دارد .این کلیسا به روی تپه‌ای در دامنه‌ی کوه قازبگی قرار گرفته است و ۲۱۶۰ متر از سطح دریا ارتفاع دارد . قدمت این کلیسا به قرن چهاردهم میلادی باز میگردد و چشم انداز زیبایی از کوه قازبگی در پشت زمینه آن ، این کلیسا را با همه ی کلیساهای دنیا متفاوت کرده است .علاوه بر این برجی ناقوسی در کنار این کلیسا قرار گرفته که قدمت آن نیز به قرن چهاردهم میرسد . 


اوپلیستسیخه، باتومی، واردزیا، برجومی، آکوا پارک، پل پیس، دریاچه لیسی، کلیسای صخره ای،و  پل صلح  دیگر جاذبه های گردشگری این کشور هستند که میتوانید در تور گرجستان  از آنها دیدن کنید .

گرجستان مقصد ارزانی به شمار میرود و به همین دلیل قیمت تور گرجستان ارزان است. شما برای رزرو تور گرجستان از اصفهان و سایر شهرهای ایران و همینطور  خرید آنلاین تور میتوانید به تورهای سایت مراجعه کنید .موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها