کلمبو برترین شهر سریلانکا

کلمبو بزرگ ترین شهر سریلانکا و در واقع پایتخت سریلانکا می باشد. تور کلمبو توانسته در رده پر توریست ترین کشور ها قرار بگیرد و این موضوع تصادفی نیست.

کلمبو برترین شهر سریلانکا   Colombo is the city of Sri Lanka

کلمبو برترین شهر سریلانکا


در مورد کلمبو و زیبایی های آن چقدر اطلاعات دارید؟ کلمبو بزرگ ترین شهر سریلانکا و در واقع پایتخت سریلانکا می باشد. تور سریلانکا توانسته در رده پر توریست ترین کشورها قرار بگیرد و این موضوع تصادفی نیست. کلمبو نامش داستانی دارد که می گویند معنای اصلی این نام بندری از درختان پر برگ انبه می باشد. کلمبو شهری مدرن با امیزه ای از بناها و ویرانه های استعماری است. شهری چند قومی و چند فرهنگی است . معماری بی نظیر، ساحل شگفت انگیز و بازارهای جذاب هر ساله عده زیادی را از سرتا سر جهان به خرید تور سریلانکا مشتاق می کند.


جاذبه های  توریستی و گردشگری

کلمبو برترین شهر سریلانکا


از جاذبه های شهر کلمبو علاوه بر طبیعت زیبا می توان به معبد معروف بودائی  گانگارا مایا و مراکز خرید شهر کلمبو اشاره کرد از دیگری دیدنی های کلمبو برج ساعت آن و ساختمان­ها و محلهای مربوط به دوره استعمار است، ساختمان قدیمی مجلس این کشور و بازار دست فروش­ها در منطقه پتاه اشاره کرد. در سفر به یک کشور خواهید دید که فرهنگ ها و نحوه زندگی ها چقدر متفاوت است اگر علاقه دارید در مورد تاریخ، فرهنگ و باستان شناسی سریلانکا اطلاعات خوبی به دست بیاورید حتما سری به موزه ملی   که در همین کلمبو قرار دارد بزنید تا اطلاعات جالبی  در مورد فرهنگ عقاید و تاریخ سریلانکا برسید.


دین رسمی سریلانکا


جالب است بدانید که در سریلانکا  مذاهب و فرهنگ های بسیاری وجود دارد که در این شهر آزادانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند؛ مسجد، کلیساها و معابد نیز بسیار است .البته طبق قانون اساسی سریلانکا "بودیسم" دین رسمی این کشور می باشد و بوداییان با داشتن بیشترین جمعیت در میان ادیان با جمعیتی در حدود ۷۰‬ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می ‌دهند.


آب‌و‌هوای در سریلانکا

کلمبو برترین شهر سریلانکا


آب‌و‌هوای در سریلانکا، استوایی می باشد  و دو فصل متمایز گرم و خشک دارد برای خرید تور سریلانکا دقت داشته باشید که کدام زمان برای رفتن به سریلانکا و شهر کلمبو مناسب تر است. سردترین ماه‌های سال در کشور سریلانکا دسامبر و ژانویه و گرم‌ترین ماه‌های سال  این کشور آوریل و آگوست است.میانگین دمای هوا در سریلانکا معمولا بین ۲۸ تا ۳۲ درجه‌ی سانتیگراد است. در منطقه‌ی Nuwara Eliya که در ارتفاعات مرکزی قرار دارد، ممکن است تا ۱۶ درجه‌ی سانتیگراد هم کاهش دما داشته باشیم. در مناطق ساحلی شرقی و در منطقه‌ی Batticaloa، دمای هوا تا ۳۲ درجه هم می‌رسد. برخی از نواحی ساحلی تحت تاثیر نسیم‌های اقیانوسی، خنک‌تر هستند. رزرو انلاین تور را در تورزپرس دنبال کنید و یک انتخاب مناسب نسبت با توجه به هزینه های خود داشته باشید.

 موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها