تور بمبئی تیر 96

از جاذبه های گردشگری بمبئی می توان به موزه پرنس ویلز و دروازه هند اشاره کرد.آب و هوای بمبئی بسیار مناسب برای تور بمبئی تیر 96 می باشد

تور بمبئی تیر 96

بمبئی شهری بزرگ و با جمعیتی حدود 21 میلیون نفر، بزرگترین و یکی از پرجمعیت ترین شهرهای کشور هند است. به آن مومبای هم گفته می شود. این شهر یک بندر تجاری بسیار مهم است که اهمیت زیادی برای کشور هند دارد. این کلان شهر دارای سه فصل اقلیمی تابستان، فصل باران های موسمی و فصل زمستان است. در فصل باران های موسمی دو یا سه مرتبه در شهر سیل جاری می شود. این شهر جاذبه های طبیعی بسیاری دارد که بیشتر این مراکز دیدنی در جنوب شهر واقع شده اند. علاوه بر جاذبه های طبیعی به دلیل اینکه هندوستان مدت زمان زیادی را در استعمار انگلستان بوده است، از معماری هایی که در آن دوره انجام شده است یادگاری هایی برای مردم امروز باقی مانده است. مومبای و دیدنی هایش یکی از جاذبه های گردشگری هند محسوب می شوند. موزه ها و گالری های بسیاری این شهر را باشکوه و دیدنی کرده اند. در کنار این آثار و عمارات تاریخی، سواحل هند از زیباترین و جذاب ترین سواحل دنیا هستند. سواحل مومبای از مهم ترین جاذبه های گردشگری بمبئی هستند که دارای تفریحات و سرگرمی های آبی و ساحلی بسیاری هستند که خواست و نیاز گردشگران را در تور بمبئی فراهم کرده است. البته همه سواحل بمبئی تمیز نیستند. می توانید سواحل تمیز و مورد پسند را در شمال غرب مومبای بیابید. در ادامه به بعضی از جاذبه های گردشگری این سرزمین اشاره خواهیم کرد.

تور بمبئی تیر 96


موزه پرنس ویلز

این عمارت بزرگ و زیبا که تماما از سنگ بازالت ساخته شده است، در میانه ی باغی زیبا بنا نهاده شده است. این موزه شامل نمونه هایی از حیات وحش و آبزیان این سرزمین و آثاری از دوره های مختلف هنری و تاریخی هند می باشد. در جنگ جهانی اول از این موزه به عنوان بیمارستان استفاده می شده است. پس از مسافرت پرنس ولز به این منطقه این موزه را به این نام می خوانند. در حقیقت آثاری که در موزه موجود هستند پس از ورود این پرنس به هند در این جا گردآوری شده است. 

موزه پرنس ویلز بمبئی


دروازه هند

دروازه هند نام بنایی ملی در شهر دهلی نو و از جاذبه های گردشگری تور هند است. نام هزاران سرباز هندی که برای وطن جان خود را از دست داده اند، بر روی دیواره این عمارت حک شده است. این دروازه برای مردم هند بسیار با ارزش و قابل احترام است چرا که یادآور شهدای جنگ های هند می باشد. ارتفاع عمارت 42 متر است. دروازه هند توسط معمار بریتانیایی و به سبک دروازه های اروپایی ساخته شده است. بنابراین هیچ شباهت و نزدیکی به معماری شرقی و هندی ندارد. محوطه این دروازه محلی است که گردشگران و مردم بومی اوقات زیادی را در اطرافش می گذرانند. 

دروازه هند

به لیست تورهای ما مراجعه کنید و تور مورد علاقه خود را ثبت نمایید. همچنین می توانید با مراجعه به دیگر بخش های سایت، سایر مقاله های ما درباره هند، همانند تور هند تابستان 96 را مطالعه نمایید.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها