سفر به گرجستان در قالب عکس (بخش چهارم)

سفر به گرجستان در قالب عکس-سفر به گرجستان|تور گرجستان,تور باتومی،گرجستان,باتومی،مراکز گردشگری گرجستان,مراکز گردشگری باتومی,جاذبه های باتومی,مجسمه عشق باتومی,آشنایی با شهر باتومی,باغ گیاه شناسی باتومی,موزه استالین

سفر به گرجستان در قالب عکس را با بخش چهارم و آخر آغاز میکنیم، سفری داشتیم به شهر زیبای باتومی در مقالات قبلی شما را با تفلیس آشنا کردیم و گفتیم با اینکه تفلیس پایتخت گرجستان می باشد ولی باتومی هم به پایتخت دوم یا بهشت گرجستان معروف

می باشد.

(میتوانید برای آشنایی بیشتر  به مقاله آشنایی با شهر باتومی مراجعه کنید)

ادامه سفر

بعد از خوردن میان وعده خوشمزه آجارولی به سمت باغ گیاه شناسی باتومی حرکت خواهیم کرد.

 

باغ گیاه شناسی باتومی

باغ 111 هکتاری باتومی واقع در محله ایی به نام دماغه سبز می باشد.که در آن بالغ بر 5000 گونه گیاهی وجود دارد، اگر به گل رز علاقه دارید حتما از این باغ دیدن کنید.

 

بعد از دیدن از باغ گیاه شناسی باتومی دیدن و لذت دریاچه نوریگلی را به شما توصیه میکنیم.

دریاچه نوریگلی

یک دریاچه به وسعت 5.5 هکتار با وجود اتصال به وسیله کانال به دریای سیاه و با وجود گونه های ماهی های گوناگون نظر گردشگران تور گرجستان را به خود جلب کرده است.

 

یکی از مهمترین مراکز گردشگری گرجستان در باتومی موزه استالین می باشد.

موزه استالین

استالین یکی از رهبران شوروی سابق که خود اهل شهر گوری بوده ولی در باتومی اقامت داشته و به کارگران قیرکار بسیار کمک کرد موزه ایی از و سایل باقی مانده از آن در شهر باتومی دایر شده است .

 

بعد از دیدن موزه استالین یک سری هم به آکواریوم باتومی خواهیم زد.

آکواریوم باتومی

این آکواریوم جزو پر بازدیدترین و جذاب ترین دیدنی های باتومی می باشد که کلی تفریحات آبی ورزشی حتی برای کودکان به صورت مجزا دارد.

یک آب تنی دلچسب را حتما امتحان کنید.

 

تندیس عشق باتومی

این مجسمه الهام گرفته از داستان عشق پسری مسلمان به نام علی به دختر مسیحی به نام نینو است که دل باخته هم بوده و به خاطر متفاوت بودن ادیان و قوانین خانواده ها مانع وصال این دو نفر شده و آنها را از هم دور میکنند و همین جدایی از عشق باعث دق کردن و فوت آنها میشود و دیدار و وصال آنها می ماند به دیار باقی

این مجسمه آهنی به طول 8 متر یک زن و مرد هستند که برای دقایق اولیه از هم جدا می باشند و بعد از چند دقیقه چرخ خورده و در آغوش یکدیگر به یک جسم تبدیل می شوند.

 

در پایان تورزپرس امیدوار است توانسته باشد یک سفر کوتاه  از دیدنی های گرجستان را برای شما رقم زده باشد.

همه چیز درباره گرجستان در سایت تورزپرسموارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها