جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری کانادا -محبوب ترین جاذبه های گردشگری که در مرکز کانادا واقع شده است شامل: آبشار نیاگارا ، تورنتو ، اتاوا ، مونترال و کبک سیتی است.

جاذبه های گردشگری کانادا

جاذبه های گردشگری کانادا :: کانادا دومین کشور بزرگ دنیاست که دارای جاذبه های گردشگری بسیار غنی می باشد. جاذبه های گردشگری در کانادای غربی از کوه های راکی گرفته تا شهرهای  ونکوور ، ویکتوریا و کلگری ؛ که هر ساله توریستان زیادی را از سر تا سر جهان به خود جلب می کند.

محبوب ترین جاذبه های گردشگری که در مرکز کانادا واقع شده است شامل: آبشار نیاگارا ، تورنتو ، اتاوا ، مونترال و کبک سیتی است.

در شمال کانادا گردشگرانی هر ساله برای دیدن خرس های قطبی و دیدن طبیعت بسیار زیبا به این مکان منحصر به فرد می ایند و از طبیعت بسیار عالی لذت می برند.

شما با مسافرت با تور کانادا می توانید یک تجربه ایی بسیار خوب و خاطره ایی عالی برای خودتان با عجایب هفتگانه کشور کانادا ثبت کنید.

جاذبه های گردشگری کانادا:

1) آبشار نیاگارا:

جاذبه های گردشگری کانادا

زیباترین  و معروف ترین جاذبه های طبیعی در کانادا آبشار نیاگاراست که هر ساله گردشگران زیادی از کشورهای مختلف برای تماشا به این مکان بسیار زیبا می آیند .

آبشار نیاگار بزرگترین آبشار جهان است که در هر ثانیه حدود 567،811 لیتر آب به دریاچه ریخته می شود. همچنین این آبشار رکورد بالاترین سرعت جریان آب را در جهان دارد.

آبشار نیاگارا مرز مشترک بین کانادا و امریکا است. برخی در این باورند که آبشار نیاگارا یک آبشار است در حالی که آبشار نیاگار از 3 ابشار تشکیل شده .

بزرگترین آبشار، آبشار نعل اسب ( با ارتفاع  50 متر ) که  عمده ی این آبشار در کانادا قرار دارد.

دو آبشار دیگر به نام های : آمریکایی و بریدال ویل (نقاب عروس) در سمت آمریکا است.

قدیمی ترین و پر طرفدار ترین تفریح رودخانه نیاگارا قایق سواری است که هر ساله میلیون ها نفر از سرتاسر جهان برای تفریح به این مکان زیبا می آیند.

2) پارک ملی بنف و کوه های راکی:

پارک ملی بنف و کوه های راکی

پارک ملی بنف نهفته در قلب کوه های راکیست این پارک یک ویترین طبیعی از زیباترین مناظر در استان آلبرتا است.

شما می توانید در این مکان باشکوه ، دریاچه فیروزه ای سبز، قله های پوشیده از برف و یخچال های طبیعی را از نزدیک ببینید و از طبیعت عالی این پارک نهایت لذت را برد.

دریاچه لوئیس جواهر این پارک است، آب سبز رنگ این دریاچه منعکس کننده کوه های اطراف خود و طبیعت زیباست که این امر سبب ایجاد یک منظره فوق العاده شده است.

در پارک بنف شما می توانید در سواحل قدم بزنید و از زیبایی این منظره ها لذت ببرید. در زمستان پارک بنف مقصد توریستهایی است که می خواهند ورزش های زمستانی نظیر تویوپ سواری ، سورتمه و اسکی انجام بدهند می شود .

این پارک جزو جاذبه های گردشگری کانادا است که از لحاظ محیط کوهستانی و چشمه های متعدد آب گرم در دنیا شهرت خاصی دارد. هر ساله توریستان زیادی از هر نقطه جهان به خود جلب می کند.

3) برج تورنتو CN :

برج تورنتو CN

یکی از مشهورترین نشانه های کانادا برج سی ان تورنتو است. برج تورنتو در ساحل دریاچه ی انتاریو در بزرگترین شهر کانادا قراردارد.

این برج یکی از بلندترین سازه ها در دنیا است . ارتفاع این برج 553 متر است که در سال 1976 در 16 طبقه ساخته شده است. برج تورنتو را می توانید از تمامی شهر مشاهده کرد.

شما می توانید با آسانسور شیشه ای به بالا برج بروید و در رستوران 360 درجه ی شیشه ایی این برج یک وعده غذایی لذت بخش را نوش جان کنید و تمامی شهر را از بالا مشاهده کنند.

این برج در شب با چراغ های رنگارنگ روشن می شود و چشم هر بیننده ای را در شب به خود جلب می کند.

4) شهر قدیمی کبک:

شهر قدیمی کبک

شهر کبک با داشتن ، تاریخی 400 ساله جزو قدیمی ترین شهرهای کانادا به حساب می آید که توسط سازمان یونسکو ثبت جهانی شده است.

شهر کبک با شهر های باستانی مثل : تونس، قاهره ، دمش ، بیت المقدس ، رم و فلورانس در یک مرتبه در سازمان میراث فرهنگی جهان قرار دارد.

زبان مردم این شهر تاریخی فرانسوی است اما مردمان این شهر به انگلیسی هم صحبت می کنند. با این حال به زبان فرانسوی تعصب خاصی دراند.

وقتی در این شهر قدیمی راه می روید می تواند در هر نقطه ای از این شهر ساختمان های تاریخی و قدیمی را مشاهده کنید که هر کدام دارای سبک معماری مخصوص به خود هستند.

این شهر از محبوب ترین شهرهای کاناداست و به خوبی برای گردشگری توسعه یافته است، و تمامی امکانات رفاهی را برای گردشگران عزیز به وجود آورده اند.

5) خلیج فاندی:

خلیج فاندی

از لحاظ جغرافیایی خلیج فاندی در ساحل اقیانوس اطلس در شرق کشور کاناداست این خلیج ما بین نیوبرانزویک و نوا اسکوشیا قرار گرفته است.

در سال 2008 این خلیج در یونسکو ثبت جهانی شده است و در سال 2014 این خلیج به عنوان یکی از شگفتی های طبیعی در دنیا شناخته شده است .

شهرت فوق العاده این خلیج برای جزر و مد های شگفت انگیز آن است. دلیل اصلی جزر و مدهای دامنه ای این خلیج به خاطر شکل منحصر به فرد و قیفی مانند این خلیج و همین طور کشش گرانشی ماه است.

بهترین مکان برای تماشای این جزر و مد شگفت انگیز صخره های هوپ ول است؛ صخره ی هوپ ول با برج های ماسه ای سنگی ، توسط درختان پوشیده شده است. پایه این صخره روزی دو بار در زیر آب فرو می رود.

خلیج فاندی دارای مناظر مسحور کننده فوق العاده ای است . این خلیج دارای اکوسیستم متفاوتی بسیار متفاوتی است که باعث شده آن را با جنگل های آمازون مقایسه کنند.

از دیگر جاذبه های گردشگری این خلیج تماشای زیبای پرواز پرنده ها در ساحل این خلیج ،غارهای دریایی فوق العاده که شهرت بسیاری دارد ، پارک ملی فاندی و همین طور ساختار بخصوص زمین شناسی این منطقه است .

6) شفق قطبی:

شفق قطبی

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا شفق قطبی است . شفق قطبی یک پدیده ی بسیار شگفت انگیز طبیعی در دنیاست . این پدیده با شکوه معمولا در عرض های نزدیک به دو قطب زمین به وجود می آید و صحنه ایی بسیار زیبا با خطوط رنگی متحرک در آسمان شب زیبایی خود را به رخ تمامی بینندگان میکشد .

نورهای شفق قطبی در سپیده دم به رنگ های سبز و خاکستریست و در هنگام طلوع آفتاب به رنگ قرمز در می آید.

کشور کانادا یکی از کشورهایی است که شما می توانید در وسعت زیادی این پدیده ی طبیعی را مشاهده کرد .

7) خرس های قطبی:

خرس های قطبی

شهر چرچیل با عنوان پایتخت خرس های قطبی در دنیا شناخته شده است. هر ساله گردشگران زیادی از سر تاسر دنیا برای مشاهده این خرس های زیبا و وحشی به این شهر سفر میکنند تا از نزدیک بتوانند این خرس های با شکوه را ببینند.

شهر چرچیل از اکتبر تا نوامبر محل تجمع تمام خرس های قطبی است که تازه از خواب زمستانی بیدار شده اند. امکاناتی از جمله : کالسکه های تندرو با پنجر های آهنی و شیشه های ضد نم با تمامی امکانات امنیتی بسیار بالا برای تمامی بازدیدکنندگان عزیز که می خواهند از نزدیک با زندگی خرس های قطبی آشنا شوند فراهم آورده اند.

جاذبه ی دیگر شهر چرچیل نهنگ های سفید ، گوزن های شمالی ، گرگ های خاکستری و پرنده های متنوع است که گردشگران می توانند دیدن کنند.

مکان های دیگر شهر چرچیل که مورد علاقه ی گردشگران است، ساحل سنگی خلیج هادسون و موزه اسکیموی چرچیل است .

8) کلگری استمپد:

کلگری استمپد

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا کلگری استمپد، فستیوالی است که در ماه جولای در شهر کلگری هر ساله برگزار می شود.

این فستیوال سبب شده هر ساله این شهر به یک شهر وسترن تبدیل شود. مردم این  شهر با پوشیدن لباس و چکمه های کابوی در داخل شهر قدم می زنند و بازدیدکنندگان را با فرهنگ بومی و کهن خود آشنا می سازنند.

استمپید، محبوبترین و مشهورترین مسابقات گاوبازی (رودیو) در دنیا است. این فستیوال جزو فرهنگ گاوچرانی آمریکای شمالی است.

گاوچران ها در این فستیوال مشغول رام کردن گاوهای وحشی و اسبها ، سواری بر روی ارابه ها وگرفتن گاوهای وحشی هستن.

به تازگی استمپید در بین گاوچران ها محبوبیت بیشتری پیدا کرده و هر ساله بهترین و مشهورترین گاوچران ها برای رقابت جایزه ی 2 میلیون دلاری به کلگری می آیند.

فعالیت های دیگری از جمله کنسرت های زنده ،فستیوال غذایی و کارناول رقص هر ساله در استمپد برگزار می شود.

9) پارک استانی دایناسورها:

پارک استانی دایناسورها

یکی دیگر از جاذبه های گردشگری کانادا پارک استانی دایناسورهاست که جزو غنی ترین مکانهای جهان به عنوان پارک فسیل های دایناسورها شناخته شده است .

از لحاظ موقعیت جغرافیایی پارک استانی دایناسورها از سمت شرق شهر کلگری در ایالات آلبرتا به فاصله دو ساعت و نیم رانندگی از این شهر فاصله دارد.

پارک استانی دایناسورها به دلیل یافتن فسیل های متعدد دایناسورها در میراث جهانی یونسکو ثبت جهانی شده است. تا کنون حدود 35 گونه از فسیل دایناسورها در این مکان یافت شده که هر کدام حدود 75 تا 77 میلیون سال پیش قدمت دارد.

تا کنون 500 نمونه فسیل از این منطقه یافت شده ؛این فسیل ها برای تماشای گردشگران به موزه های سراسر جهان فرستاده شده است.

از دیگر جاذبه های گردشگری پارک استانی دایناسورها پیاده روی و تماشای ستاره ها در آسمان زیبای شب است . زیبایی فوق العاده کوه ها و صخره های این پارک هر ساله عکاسان زیادی را برای عکاسی به این منطقه می اورد.

سایت تورزپرس با داشتن تمامی اطلاعاتی درباره کشور کانادا شما را در راهنمایی هر چه بهتر در انتخاب تور آماده خدمت به شما عزیزان است.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها