آب و هوای روسیه

آب و هوای روسیه-روسیه کشوری دو قاره ای با آب و هوای متنوع است و شهرت آن بیشتر به سردی آب و هوا ست

آب و هوای روسیه 

روسیه کشوری دو قاره ای با آب و هوای متنوع است و شهرت آن بیشتر به سردی آب و هوا ست آب و هوای قاره ای روسیه عمدتا  تحت تاثیر اقیانوس اطلس ,دریای بالتیک و دریای سیاه است و نکته ای که نباید فراموش کرد این است که روسیه کشور واقعا بزرگ است .

اگر بخواهیم از فصول متنوع روسیه صحبت کنیم می گوییم روسیه در کل دارای دو فصل تابستان و زمستان است و بهار و پاییز در آن خیلی کوتاه و گذرا هستند .به همین منظور گذر از تابستان به زمستان و از تابستان به زمستان بسیار سریع اتفاق می افتد .

سرمای شدید در زمستان مشخصه بازر از آب و هوای روسیه است .در اویل زمستان در روسیه مقدار زیادی برف می بارد و برای کسانی که از نگاه به برف لذت می برند فرصت بسیار خوبی است .در ماه های ژوئن ,سبتامبر و اکتبر ماههای پاییزی که ماه های بهاره هستند در این ماه ها جشنواره های زیادی در روسیه برگذار می شود از جمله جشوانره بین المللی جایزه باله و جشنواره موسیقی !

 

 

 

 

 

کی بریم روسیه ؟

اگر میخواهید به روسیه سفر کنید ولی در زمان رفتن تردید دارید بهتر است دو نکته را در نظر بگیرید یکی اینکه روسیه سرد است و دوم ایکنه روسیه سرد است اما نگران نباشید .

بهترین فصل برای تور روسیه ماههای می تا اکتبر است به عبارتی  اواخر بهار و اوایل پاییز آب و هوا در روسیه خوب و مناظر زیبای آن چشن نواز است .

اغلب گردشگران به دلیل یک ترس اغراق آمیزی که از روسیه در خود دارند می پندارند بهترین زمان برای تور روسیه تابستان است یعنی ماه های ژوئن تا سبتامبر .

اما با وجود گرمای تابستان و هوای شرجی آن شاید تابستان بهترین زمان برای سفر به روسیه نباشد.

 

 موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها