تفلیس

تور گرجستان-تفلیس|گرجستان,آب و هوای تفلیس,موقعیت جغرافیایی تفلیس,داستان ساخت شهر تفلیس,دسترسی به تفلیس,راه های ارتباطی با تفلیس,فرودگاه تفلیس,معرفی تفلیس,پایتخت گرجستان

تفلیس پایتخت گرجستان همچنین بزرگ ترین شهر این کشور می باشد که در قسمت شرق اروپا  قرار گرفته است ، جمعیتی حدود 2.5 میلیون نفر دارد.

قدمت و پایه گذاری این  شهر  به قرن پنجم میلادی باز میگردد، علت نام گذاری این شهر وجود چشمه های آب گرم بسیار در این شهر می باشد که آن را تفلیس (گرم) نامیده اند.

 

گرجستان به علت موقعیت جغرافیایی خاص و داشتن طبیعت منحصر به فرد مورد توجه و استقبال توریست ها قرار گرفته است ،از آنجایی که برای سفر به این کشور تنها داشتن پاسپورت کافی است و نیازی به ویزا ندارد رفتن گردشگرها به این کشور نسبتا راحت تر می باشد.

این شهر میان رود کر ودر یک دره قرارگرفته، و یک راه ارتباطی بین قاره اروپا و آسیا می باشد.

 

داستان ساخت این شهر شنیدنی است :

روزی پادشاه وقت گرجستان (ایبریا)  در حوالی شهری قدیمی از شهرهای گرجستان به نام متسختا  که الان کاملا به وسیله کوهها پوشانده شده است در حال گردش و شکار  بوده که به خاطر شکار یک قرقاول و به دنبال آن رفتن به چشمه های آب گرمی برخورد میکنند که برایش بسیار شگفت انگیر و دلچسب بوده و از تعداد زیاد این چشمه ها بسیار متعجب میشود و بعد از آن دستور ساخت این شهر را صادر میکند.

آب و هوای تفلیس:

این شهر به علت قرار گرفتن در دره و نسیم خنک و دلچسبی که از کوههای اطراف می وزد همیشه دارای هوای تمیز و نسبتا خنکی

می باشد،در این شهر زیبا  در ماه  گرما هم باران می بارد .

بهترین فصل سفر با تور گرجستان به تفلیس در فصل بهار می باشد به همین علت ما به شما  تور نوروز گرجستان را پیشنهاد میکنیم .

دسترسی به تفلیس :

راه های ارتباطی زیادی برای دسترسی وجود دارند ولی اگر شما راه هوایی را انتخاب نموده اید فرودگاه بین المللی Tbilisi International Airport

در این شهر واقع شده است . که از نظر مساحت دومین فرودگاه اروپای شرقی می باشد.

 

ما در این مقاله به معرفی مختصر و اجمالی پایتخت گرجستان پرداختیم برای اطلاعات بیشتر و کامل تر در مورد گرجستان به مقالات مرتبط به گرجستان در سایت تورزپرس مراجعه بفرمایید.

همه چیز درباره گرجستان در سایت تورزپرس

 موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها