جاذبه های شهر نیس

جاذبه های شهر نیس - نیس شهری ساحلی و زیبا که پنجمین شهر بزرگ فرانسه نیز می باشد که سالانه به دلیل جاذبه های گردشگری فوق العاده ای که دارد

نیس شهری ساحلی و زیبا که پنجمین شهر بزرگ فرانسه نیز می باشد که سالانه به دلیل جاذبه های گردشگری فوق العاده ای که دارد توریست ها و جهانگردان بسیاری را به خود جذب می کند و نتنها از سفر به این شهر لذت می برند بلکه آرامش روحی فوق العاده ای را به خود بازمیگرداند جالب است بدانید مشاهیر بزرگی همچو پیکاسو در این شهر زندگی کرده اند ، اما در واقع باید در سفر به نیس به چه نکاتی دقت کرد و چه مکان هایی را نباید از دست داد برای پاسخ به این سوال به شما پیشنهاد می کنم که تا آخر این مقاله ما را همراهی نمایید تا اگر به نیس سفر کردید این شهر و جاذبه های شهر نیس را به خوبی بشناسید و از تور خود بیشترین لذت را ببرید.

جاذبه های شهر نیس که نباید دیدن آنها را از دست داد !!!!!

همانطور که در مقالات قبلی نیز گفته شده بود نیس به شهر آفتاب و شنا شهرت دارد پس بدیهی است که دارای ساحلی فوق العاده است که می تواند علاقه مندان به دریا و شنا که تعدادشان در کشور خود ما نیز کم نیست را راضی کند علاوه بر آن سواحل ماسه ای و دریای نیلگون آن به خوبی روح شما را مورد نوازش قرار می دهد و به خوبی می تواند شما را با حس و حالی خوب آشنا کند پس قدم زدن کنار دریا را در این شهر هرگز از یاد نبرید.

از دیگر خوبی های شهر نیس داشتن تفریحگاه های مناسبی برای کودکان و بزرگسالان است . داشتن باغ وحش بزرگ ، پارک آبی بسیار زیبا ، شهر بازی بزرگ آزور پارک و ... تنها بخشی از سرگرمی های شهر نیس می باشد البته نباید رستوران های ساحلی این شهر و غذاهای خوشمزه آن را از یاد برد. البته شهر نیس به دلیل قدمت طولانی که حتی قدمت آن به قبل از میلاد مسیح نیز باز می گردد دارای بناهای تاریخی فوق العاده ای نیز می باشد.

  • موزه مانسا

موزه مانسا با معماری حیرت آور و زیبا که در سال 2008 بازسازی شد و برای علاقه مندان به موزه و هنر و تاریخ بازگشایی شد البته این موزه جذابیت های فوق العاده ای دارد زیرا دارای 23 اتاق است که در آن داستان های متفاوت از تاریخ شهر نیس در آن وجود دارد پس اگر علاقه به موزه و تاریخ دارید هرگز آن را از دست ندهید

موزه مانسا نیس

  • پرومناد

پرومناد یا گردشگاه انگلیس یکی از جاذبه های شهر نیس که هرگز نباید در سفر به نیس آن را از دست داد یکی از مهمترین خیابان های نیس که در موازات و امتداد دریای مدیترانه کشیده شده است دیدن دریا در یک سمت در هنگام قدم زدن و درختان نخل در سوی دیگر بسیار می تواند لذت بخش و عالی باشد همچنین اگر کارناوال بزرگی قرار باشد برپا شود حتما در این خیابان برگزار خواهد شد و وجود رستوران های لوکس با غذاهای بسیار خوشمزه شما را بسیار خوشحال خواهد کرد و از سرگرمی های این خیابان نیز می توان به آفتاب گرفتن و دوچرخه سواری اشاره کرد اگر نظر من را بخواهید گشت و گذار خود را در نیس از این خیابان شروع کنید.

خیابان پرومناد

  • نیس قدیم

خیابانی باریک و جالب که یکی از مراکز خرید شهر است و به نوعی مرکز خریدی سنتی است که رستوران ها ، کافه ها و بازار گل در این منطقه بیشتر یافت می شود البته شایان به ذکر است که با قدم زدن در این بازار می توانید بوی گل و میوه تازه را استشمام کرده و به خرید سوغاتی از نیس بپردازید.

نیس قدیم

  • پارک شاتو

این پارک که در بالای تپه ای به اسم لساژ قرار دارد به نوعی یک بام برای شهر نیس است و با رفتن به این پارک می توانید از مناظر طبیعی لذت ببرید و به دریا بنگرید البته لاذم به ذکر است که می توان برای رفتن به این تپه از پله یا آسانسور استفاده نمود.

در این مقاله سعی شد که زیبایی ها و جاذبه های شهر نیس به شما نشان داده شود تا در تور فرانسه اگر به شهر نیس سفر کردید این شهر و زیبایی های آن را بشناسید همچنین اگر مایل هستید که برترین شهرهای فرانسه و جاذبه های شهر پاریس را بشناسید روی آن کلیک کرده و مشاهده نمایید

پارک شاتوموارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها