فرهنگ غذایی مردم گرجستان

تور گرجستان-فرهنگ غذایی مردم گرجستان|گرجستان,محبوب ترین غذاهای گرجستان,کباب گرجستان,کوفته گرجستان,نان و پنیر گرجستان,ذائقه غذایی مردم گرجستان,سوپ مرغ و گردو Satsivi گرجستان,آجارولی گرجستان, خاچاپوری گرجستان

فرهنگ غذایی مردم گرجستان تا حدودی نشات گرفته از موقعیت جغرافیایی ،  خاص و منحصر به فرد این کشور می باشد که باعث شده رژیم غذایی این مردم بسیار بکر و خاص خودشان باشد جوری که در دنیا زبان زده شده است . اگر قصد سفر با تور گرجستان را دارید و فرهنگ غذایی مردم گرجستان برای شما مهم است با تورزپرس همراه باشید .

فرهنگ غذایی مردم گرجستان

گرجی ها مردم خوش گذارن و اهل برگزاری جشن و میهمانی هستند و یکی از رسوم مهم آنها در مهمانی پذیرایی از مهمان با انواع غذا و دسر و سوپ و... می باشد

زنان گرجی غذاهای خود را به چاشنی عشق آغشته میکنند به همین علت طعم بی نظیر آن زبان زد دنیا شده است .

ذائقه غذایی مردم گرجستان هم مانند خود گرجستان و  فرهنگ مردم گرجستان به دو بخش شرقی و غربی تقسیم میشود.

مردمی که ساکن ناحیه غرب این کشور هستند بیشتر به شیرینی جاتی مثل کیک و کلوچه تهیه شده از آرد ذرت علاقه مند هستند و همچنین گوشت مصرفی آنها بیشتر گوشت قرمزمی باشد

مردم ساکن شرق گرجستان طرفدار نان های سفید پخته شده از آرد گندم  هستند . همچنین در مصرف گوشت بیشتر از گوشت سفید استفاده میکنند.

 

در کل مردم گرجستان به طبخ انواع مختلف گوشت به روشهای مختلف معروف هستند0

گرجی ها در طبخ غذاهای خود از ادویه های و سبزیجات خشک شده مختلفی برای  طعم دادن به غذا استفاده میکنند، دارچین ، زعفران، میخک ، تخم گشنیز و سبزیجاتی مثل جعفری ،نعناع،ریحان ف پونه و... نقش اساسی در طبخ غذای این منطقه دارند .

در ادامه مقاله به معرفی مختصری ازبرخی از غذاهای  معروف گرجستان خواهیم پرداخت

 

سوپ مرغ و گردو Satsivi

غذایی است که از گوشت سفید تهیه میشود مانند گوشت مرغ ،بوقلمون یا خروس به همراه گردو و سیر و بیشتر در زمستان طبخ میشود.

 

 

کوفته

کوفته غذایی هست که تقریبا میتوانید برای میل آن به هر رستورانی در گرجستان مراجعه بفرمایید . این کوفته از انواع سبزیجات وقارچ و پنیر و سیب زمینی تهیه میشود.

کوفته گرجستان

 

آجارولی

آجارولی یکی از محبوب ترین غذاهای گرجستان می باشد معمولا از یک خمیر که وسط آن یک تخم مرغ قرار دارد تشکیل شده است و بسیار خوشمزه می باشد.

 

 

خاچاپوری

یکی از محبوب ترین میان وعده های بهاری در  گرجستان می باشد فرقش با آجارولی در این است که این بار به جای تخم مرغ از پنیرمحلی استفاده میشود.

 

متسوادی

متسوادی همان شیشلیگ خودمان می باشد همان طور که قبلا هم گفته شد  گرجی ها در طبخ انواع کباب مخصوصا شیشلیگ حرف اول را در دنیا میزنند،به همین خاطر بعد از  سفر به گرجستان حتما متسوادی سفارش بدهید.

 

اینها تنها برخی از غذاهای محبوب در گرجستان می باشد،همانطور که قبلا هم گفته شده گرجی ها آشپزی را با چاشتی عشق همراه میکنند برای همین تنوع غذایی بالایی دارند و البته غذاهای طبخ شده طعم دلچسبی دارند.

همه چیز درباره گرجستان در سایت تورزپرس

 موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها