غذا های محلی قبرس

غذا های محلی قبرس -لیست غذا های محلی قبرس,معروف ترین غذا های محلی قبرس,ارزانترین غذا های محلی قبرس,غذا های محلی قبرس شمالی

معرفی غذا های محلی قبرس :

غذا های محلی قبرس ترکیب جالبی از غذا های یونانی و خاورمیانه است . معمولا در  هر کشور غذا ها با فرهنگ جامعه عجین شده است و قبرس جزیره ای است که غذای تازه را با هر رویداد اجنماعی را به وجود اورده است. این غذا های لذیذ در جمع های خانوادگی و مراسم های خاص سرو می شود. 

غذا های محلی قبرس همراه با روغن های زیتون قلبی سالم را برای شما به ارمغان می اورد . ترکیب گوشت های بدون چربی و حبوبات و سبزی های محلی غذا های قبرسی را متنوع و متمایز با مزء های که تا به حال چشیده اید می کند. از غذا های منحصر به فرد و معروف قبرسی می توان موارد ذیل را نام برد.

Stifado :

روغن زیتون، گوشت گاو بدون چربی ،موسیر پوست کنده ،حبه سیر خردشده،سرکه ،شراب ،میخک برگ سرخ مایل به سرخ ،گوجه فرنگی خردشده نمک و فلفل از جمله مواد تشکیل دهنده این نوع از غذای قبرسی است.

Stifado

پنیر کبابی Halloumi:

این نوع از غذا از پنیر گوجه فرنگی و نان پیتا تشکیل شده است که قالب پنیر را با چاشنی گوجه فرنگی و برگ های محلی مزء دار کرده و کباب می کنیم.

Grilled Halloumi Cheese

Sheftalies :

گوشت  چرخ کرده ، دارچین ، پیاز خرد شده ، جعفری ، سرکه نمک و فلفل پودر سوخاری مواد تشکیل شده این غذا هستند 

Sheftalies

Kolokas :

گوشت روغن زیتون ،کرفس ،گوجه فرنگی ،دارچین ،آب لیمو ،مواد تشکیل دهنده غذا این غذای محلی است که گوشت های درون این غذا از تکه های بزرگ برش داده می شود.

Kolokas

 

علاوه بر غذا های محلی قبرس نوشیدنی ها گرم و سرد دارد که همراه با غذا سرو می کند.

قبرس تولید کنندگان انواع نوشیدنی ها و شراب ها است انواع نوشیدنی ها با طعم های مختلف در رستوران های قبرس برای مصرف توریست ها سرو می شود.

برای اطلاع از جدیدترین اطلاعات مربوط به تور قبرس بر روی لینک مربوطه کلیک کنید.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها