جاذبه های گردشگری استانبول

جاذبه های گردشگری استانبول | تور استانبول| تور ارزان استانبول| تور لحظه آخری استانبول|قیمت تور استانبول | بهترین مکان های دیدنی استانبول

مسجد ایا صوفیه: که قبل تر کلیسا بوده است سپس به مسجد تبدیل شد و در حال حاضر یکی از زیباترین موزه های استانبول به حساب می آید . یکی از ویژگی های مهم و معروف آن گنبد بسیار بزرگ  مسجد می باشد که مظهر معماری بیزانسی می باشد. مسجد ایاصوفیه یکی از بزرگترین  کلیساهای جامع دنیا به حساب می آمد تا زمانی که کلیساس سویل به جود آمد.

کاخ توپکاپی یکی دیگر از جاذبه های گردشگری استانبول به حساب می آید  یکی از پادشاه های عثمانی مدت طولانی در این کاخ اقامت داشته است دسترسی به تمام قسمت های کاخ از طریق باب همایوین امکان پذیر بوده است . معماری این کاخ فوق العاده می باشد . کاخ توپکاپی یکی از مکان های دیدنی است که ما برای سفر با تور استانبول و دیدن این مکان را به شما پیشنهاد می دهیم .

این کاخ یکی از مناطق پر بازدید در استانبول به حساب می آید که تصویر بسیار خوبی از زندگی سلاطین به حساب می آید.که توصیه میکنیم دیدن آن را در تور استانبول فراموش نکنید !

باغ های کاخ توپکاپی نیز بسیار زیبا هست و یکی از جاذبه های این کاخ به حساب می آید کاخ توپکاپی دارای چهار حیاط بسیار بزرگ می باشد.  اولین باغ کل کاخ را پوشش می دهد و دسترسی به آن از طریق کاخ همایونی یا باب همایونی امکان پذیر می باشد این باغ جز موزه ی باستان شناسی می باشد. باغ دوم نیز شامل امکانات کاخ می باشد. قسمت بعدی که دروزاه خوشبختی نام دارد و از طریق آن به باغ سوم راه می یابیم که حرمسرا و خزانه داری و قسمت های مهم کاخ در این قسمت می باشد. دیدن از این کاخ زیبا خالی از لطف نیست.

بازار بزرگ استانبول :

یکی از بزرگترین بازار های استانبول می باشد که یکی از مکان های توریستی تور استانبول به حساب می آید. کلیسای آب انبار نیز یکی دیگر از دیدنی  ها و مکان های تاریخی  استانبول می باشد . کلیسای آب انبار یکی از بزرگترین ذخیره آب های زیر زمینی در استانبول از قرن ششم می باشد در تمام قسمت های استانبول این آب زیرزمینی در زیر زمین قرار دارد و یکی از منابع آب آشامیدنی برای مردم در زمان های جنگ بوده است  دیدن کردن از این مکان تاریخی زیبا خالی  از لطف نیست.

جاذبه های گردشگری استانبول

مسجد سلیمانیه نیز یکی دیگر از جاذبه های استانبول است این بنای تاریخی شگفت انگیز به دستور سلطان سلیمان و توسط معمار سینان بنا شده است  این مسجد قرار بود بزرگتر از مسجد ایاصوفیه بنا شود . این  مسجد هم اکنون  یک بنای تاریخی مهم و زیبا به حساب می آید که در صورت سفر با تور استانبول دیدن از این مکان را حتما به شما پیشنهاد می دهیم .

پارک  emirgan یک پارک شهری تاریخی می باشد که در محله امیرگان واقع شده است در ساحل اروپایی استانبول در تنگه بسفر است . این پارک یکی از بزرگترین پارک های عمومی استانبول می باشد . این پارک در دامنه کوه واقع شده و توسط دیوارهای منحصر شده است. در داخل پارک دو استخر از گیاهان زینتی قرار داده شده است . همچنین درختان نادر از جمله تمایز این پارک با بقیه پارک ها می باشد.

ساری کوشک نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی در استانبول است که یک عمارت بزرگ چوبی است که مانند یک خانه ی ییلاقی می باشد  که توسط اسماعیل پاشا به عنوان یک مکان برای شکار و مهمان بنا شده است . در سقف و دیوار های این مکان زیور آلات بسیاری به کار گرفته شده است . همچنین یک دریاچه در شمال شرقی این بنا واقع شده است . این بنا یکی از مکان های منحصر به فرد برای دیدن با تور استانبول می باشد. این مکان زیبا نیز در پارک emirgan واقع شده است این پارک دارای بنا های زیبایی علاوه بر موردی که گفته شد می باشد.

کاخ رب الارباب که در منطقه آسیایی استانبول واقع شده است , خانواده ی عثمانی در تابستان در این کاخ اقامت داشتند . برج دوشیزه نیز در ورودی جنوبی تنگه بسفر واقع شده است  که یکی از برج های زیبای استانبول می باشد. پل بسفر نیز یکی دیگر از مکان های دیدنی استانبول است که در سمت آسیایی استانبول واقع شده است . کلیسای چوره نیزیکی دیگر از بناهای تاریخی و دیدنی استانبول می باشد که یک نگاه اجمالی از تاریخ بیزانس می باشد. با دیوار ها ی آراسته و پر زرق و برق که چشم هر بیننده ایی را خیره خواهد کرد .

قصر  dolmabahche در خط ساحلی اروپایی تنگه بسفر استانبول واقع شده است که تقریبا شبیه یک باغ سلطنتی می باشد و کی دیگر از کاخ های بزرگ استانبول به حساب می آید.

 

 شاخ طلایی  نیز یکی دیگر از جاذبه های گردشگری  استانبول می باشد. شاخ طلایی یک بندر طبیعی  و زیبا است . که دیدن از آن رزا حتما به شما توصیه میکینم. مسجد اورتاکوی نیز یکی دیگر از بنا های تاریخی و زیبای استانبول می باشد  و از بناهای تاریخی استانبول می باشد.

دیوار های قستنطنیه  یکی دیگر از مکان های  توریستی در استانبول می باشد که از دریای مرمره و تا شاخ طلایی کشیده شده است که توسط امپراتور روم شرقی ساخته شده است .

استانبول شهری تاریخی و زیباست و هر ساله تعداد زیادی توریست از سراسر دنیا با انواع تورها یا تور های استانبول به این شهر سفر می کنند و از دیدنی های آن لذت می برند .

 

 

 

 

 

 

 

 موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها