مسجد سلیمانیه استانبول

مسجد سلیمانیه استانبول -ادرس مسجد سلیمانیه استانبول,عکس مسجد سلیمانیه استانبول,تاریخچه مسجد سلیمانیه استانبول,معماری مسجد سلیمانیه استانبول

دلیل سفر به هر کشوری دیدن جاذبه های گردشگری و آثار تاریخی آن کشور می باشد. برای گردشگران ایرانی علاوه بر هزینه های تور استانبول دیدن معماری ها و بنا های تاریخی دارای اهمیت است.ترکیه به ویژه شهر استانبول برای ایرانیان که هر ساله به وسیله تور استانبول به این شهر زیبا مسافرت می کنند شهری زیبا و دیدنی است. استانبول از آثار تاریخی دیدنی بر خوردار است. از جمله اثر های تاریخی کشور ترکیه مسجد سلیمانیه استانبول است.

آیا مسجد سلیمانیه استانبول نماینده ای از تاریخ ترکیه است؟

استانبول شهری با قدمت کهن است و دیدن آثار تاریخی استانبول فرصتی است که تور های استانبول در اختیار شما قرار می دهد. مسجد سلیمانیه استانبول از مساجد جامع استانبول است و بزرگترین مسجد استانبول محسوب می شود. معماری این مسجد به سبک عثمانی است و از آثار هنری معمار بزرگ عثمانی خواجه معمار سنان آغا است. بیشتر گردشگران ایرانی از دیدن این بنای قدیمی لذت فراوان می برند . به ویژه که مسجد سلیمانیه استانبول با خود افسانه ها و داستان های را از قدیم به همراه آورده است.که مورد توجه فیلم سازان ترکیه است و بیننده گان زیادی را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است.

مسجد سلیمانیه استانبول

ویژگی های بنای مسجد سلیمانیه استانبول چیست؟

در این مسجد آرامگاه های وجود دارد. دیدن این آرامگاه ها خالی از لطف نیست. در واقع علت نام گذاری مسجد سلیمانیه استانبول به وجود این آرامگاه ها بر می گردد. باغ پشتی این مسجد محل واقع شده آرامگاه هاست. در این مسجد مقبره سلطان و همسر معروفش (خرم سلطان) قرار دارد و می توان علت نام گذاری این بنا را به این موضوع ربط داد. از دیگر ویژگی های بنای این مسجد وجود چهار مناره در مسجد سلیمانیه استانبول است.از ساختمان های جانبی این بنا ،مدرسه کتابخانه کاروانسرا آشپز خانه عمومی است.

تور ارزان استانبول  شما را به دیدن این بنای زیبای تاریخی دعوت می کند. برای اطلاع از قیمت تور استانبول و اخبار تور های خارجی و داخلی به سایت تورزپرس بانک اطلاعاتی تور ها مراجعه کنید.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها