آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول - تور استانبول | اطلاعات گردشگری استانبول | قیمت تور استانبول | بهترین زمان سفر به استانبول | شهر استانبول

بهترین تور استانبول را در سایت تورزپرس پیدا کنید.

همانطور که می دانید شهر استانبول پایتخت کشور ترکیه می باشد.

شهر استانبول نیز مانند دیگرشهرهای کشور ترکیه معمولا دارای آب و هوای چهار فصل می باشد.

شهر استانبول در تابستان ها آب و هوایی گرم و مرطوب دارد.اما گرمای آن به شدتی نمی باشد که برای مسافرانی که در این فصل به این شهر مسافرت می کنند غیر قابل تحمل باشد.

به طور کلی می توان گفت که شهر ترکیه شهری دارای رطوبت بالا می باشد.

این شهر در زمستان ها بسیار سرد می باشد و علاوه بر سرما دارای بارش های مداوم برف و باران نیز میباشد.

امکان دارد که بارش برف در زمستان ها به دو هفته ی مداوم کشیده شود اما پیش بینی شده است که این بارش ها معمولا سبک می باشند اما امکان دارد در یکی از این هفته ها بارش ها سنگین تر هم بشود.

شهر استانبول در فصل تابستان بسیار خشک می باشد.این در صورتی میباشد که حتی گاهی دیده شده است که در این فصل نیز بارش های کمی در این شهر اتفاق افتاده است.

اگر قصد مسافرت به شهر استانبول در فصل تابستان را دارید بهتر است که همیشه این آمادگی را داشته باشید که این امکان وجود دارد که باران ببارد یا اینکه هوا به شدت آفتابی شود.

یکی از مهمترین علت هایی که موجب شده است که آب و هوای شهر استانبول دائما متغیر باشد موقعیت مکانی آن می باشد.این شهر بر روی تپه ی بلندی قرار گرفته است که در کنار آن دریا می باشد و همین امر تاثیربسیار زیادی در آب و هوای این شهر گذاشته است.

بهترین زمان برای مسافرت به شهر استانبول

بهترین زمان برای مسافرت به شهر استانبول ماه های اردیبهشت و خرداد در فصل بهار و همچنین و ماه های مهر و آبان در فصل پاییز می باشد.

شما می توانید توسط سایت تورز پرس از بهترین تورهای کشور ترکیه-استانبول مطلع شوید و ارزان ترین و بهترین مسافرت را تجربه کنید.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها