آب و هوای استانبول

آب و هوای استانبول-تور استانبول|هتل های استانبول|رستوران های استانبول |ارزان ترین مراکز خرید استانبول|مکان های دیدنی استانبول|جاذبه های دیدنی استانبول

یکی از رایج ترین سوالات گردشگران به استانبول این است که آب و هوای استانبول چگونه است ؟

آب و هوای استانبول ::استانبول یکی از بزرگترین شهرهای کشور ترکیه است که بین دو قاره واقع شده است و جمیعتی بالغ بر 14 میلیون نفر دارد آب و هوای 4 فصل استانبول آن را به شهری استثنایی و منحصر بفرد تبدیل کرده است .

در یک نگاه کلی استانبول زمستان هایش سرد و مرطوب و تابستان هایش گرم و طولانی است .

آب و هوای استانبول در فصول سال

استانبول در فصل بهار :فصل بهار با پایان ماه مارس آغاز می شود وآب و هوا خنک و دلچسب است اگر در بهار به استانبول میروید چتر و پالتو تان را فراموش نکنید .

تابستان در استانبول:از ژوئن تا سبتامبر فصل تابستان  است و روزها گرم و طولانی می شوند آب و هوا گرم و خشک است و میانگین دما 24 درجه سانتیگراد است .

پاییز در استانبول:در استانبول پاییز واقعا لذت بخش است  و با توجه به این که هوا رو به خنکی می گراید و بارش ها به تدریج آغاز می شوند .

زمستان در استانبول :بین ماه های دسامبر و مارس که ماه های زمستانی هستند استانبول سرد و دمای آن به زیر 8 درجه سانتیگراد هم می رسد و گردشگران در این فصل ترجیح می دهند به ورزش های برفی یا خرید در مراکز بزرگ استانبول بپردازند .

بهترین زمان برای مسافرت به استانبول:

بشترین اوج شلوغی در استانبول فصل تابستان است که با توجه به مناسب بودن آب و هوا و بیشتر بودن تعطیلات در تابستان قیمت تور استانبول به بالاترین نرخ خود میرود .

اگر میخواهید پول کمتری خرج کنید و در هزینه های سفر صرفه جویی کنید فصل های بهار و پاییز نیز به دلیل دلچسب بودن آب و هوا و خلوت شدن استانبول بسیار مناسب می باشند .

برای اطلاع از آخرین نرخ تور استانبول و همچنین جدیدترین موارد ارائه شده ی   تور ارزان استانبول و هم چنین کسب دانش و اطلاعات لازم در سفر به استانبول به سایت تورزپرس بزرگترین و جامع ترین سایت خبری تورهای مسافرتی بپیوندید.موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها