کیش

کیش - تور کیش | قیمت تور کیش | تور ارزان کیش | تور کیش ارزان | تور کیش قیمت | سفر به کیش | تور گردشگری کیش | تور مسافرتی کیش

اگر می خواهید سفری به یاد ماندنی و لذت بخش را در یک جزیره ی زیبا داشته یاشید جزیره ی زیبای کیش را به شما پیشنهاد می کنیم.

کیش را در قدیم کیان نامیده اند و معنی لغوی آن "ترکش" و"تیردان" می باشد جزیره ای با دویست میلیون سال قدمت که به جزیره ی مرجانی هم معروف می باشد .کیش جزیره ای پر رفت وآمد در کنار خلیج فارس است و یک جزیره ی ایرانی است . سالانه حدود یک میلیون نفر بازدید کننده دارد این جزیره یکی از 10 جزیره ی برتر در دنیا است.و شاید خیلی از مردم دنیا آنرا به جزیره ی مروارید می شناسند این جزیره  جزءی از استان هرمزگان است.

کیش

آب و هوای کیش

کیش دارای آب و هوای گرم ومرطوب می باشد و تیر و مرداد اوج گرما را تجربه خواهد کرد در ماههای دی و بهمن آب و هوای مطلوب و دلپذیری دارد و تقریبا از مهر تا اردیبهشت آب و هوا خنک و دلچسب و مناسب تور کیش است .در کیش بارش ها کم و در نه ماه از سال هوا شرجی است میانگین دما 30 درجه ی سانتیگراد  و در آذر و دی بین 2تا7 درجه است

جاذبه های گردشگری کیش

کیش جزیره زیبایی که در جنوب غربی ایران قرار دارد دارای مکان های گردشگری زیبا و فراوانی دارد . و نمایشگاه خزندگان،ساحل زیبا ،بوستان آهوان ،روستای باغو ،کشتی یونانی  شهر کاریزو شهر باستانی حریره از مواردی هستند که در سفرتان به کیش لذات خوش و به یادماندی را در ذهنتان به جا خواهند گذاشت .

غذاهای کیش

از غذاهای محلی کیش میتوان به سمک مشوی،مرقوق،برنج شکری،مضروبه کیش،هریسه و برنج مچبوس را نام برد همچنین در کیش رستورانهای زیادی وجود دارد که اقامتی به یاد ماندنی را در کیش به یادتان به جا خواهد گذاشت از رستورانهای معروف در کیش توتی فرتوتی،رستوران کوه نور ،رستوران جوجه اناری ،رستوران رویال استار،رستوران پدیده ،رستوران شب های کیش ،مروارید کیش، سرزمین لذت و دهها رستوران دیگر را می توان نام برد . 

سمک مشویموارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها