پارک قزی استانبول

پارک قزی استانبول - جاذبه های گردشگری استانبول | دیدنی های استانبول | قیمت تور استانبول | تور استانبول | تور ارزان استانبول | پارک گزی استانبول

دیدنی ها و جاذبه های استانبول بسیار فراوان و زیاد هستند ولی آیا جایی را می شناسید که بعد از خرید در استانبول و یا گشت و گذار کمی بشینید و استراحت کنید ؟ ما به شما پیشنهاد پارکی عالی ، دوس داشتنی و دنج را می دهیم با محیطی آرام و کاملا آماده کمی ریلکس کردن و استراحت در هوای آزاد می دهیم که نام این پارک ، پارک قزی (گزی) نام دارد.

تاریخچه پارک قزی استانبول چیست ؟

پارک قزی استانبول در محله بیوقلو استانبول بنا شده است که آرامش خاصی در آن نهفته است پارکی قدیمی با پیشینه دیرینه و محیطی کوچک که در کنار میدان تقسیم ساخته شده است. قبل از این پارک در سال 1806 میلادی سربازخانه نظامی واقع بود و در قسمت شمالی این پارک قبل از به وجود آمدنش از سال 1560 قبرستانی ارمنی واقع بود که در سال 1939 به تصمیم دولت این قبرستان خراب شد و به جای پارک قزی بنا شد.

شایان به ذکر است که در سال 2013 دولت ترکیه قصد بازسازی این پارک را داشت که با اعتراضات شدید مردم از این کار جلوگیری شد و این پارک زیبا همچنان بافت قدیمی و خاص خود را حفظ کرد.

پس اگر قصد رفتن به تور استانبول دارید بعد از هیاهو شهر مخصوصا در میدان تکسیم اگر از شلوغی خسته شدید می توانید در این پارک زیبا و دنج کمی استراحت نمایید.

همچنین دیگر دیدنی های استانبول را می توانید در بانک تور تورز پرس مشاهده نمایید همچنین می توانید قیمت تور استانبول و همچنین اطلاع از  تور ارزان استانبول و همچنین نرخ جدید تور استانبول را با کلیک روی لینک ها مشاهده نمایید و با امکانات کامل توری را انتخاب کنید که مد نظر شما است.

در نتیجه بعد از سفر به استانبول هرگز دیدن پارک قزی ( گزی ) را از دست ندهید بافت قدیمی این پارک اعجاب انگیز و دنج و زیباست .موارد مشابه یافت شده

جدیدترین نوشته ها