15 سوغات به یاد ماندنی گرجستان


15 سوغات به یاد ماندنی گرجستان - قسمت اول

کشور گرجستان یکی از کشور هایی محسوب می شود که در دو قاره اروپا و آسیا قرار دارد و جمعیت آن با توجه به لیست آماری در سال 2016 به حدود 3/72 میلیون نفر می رسد. مساحت این کشور 69,700 کیلو متر مربع است که شهر تفلیس به عنوان پایتخت و بزرگترین شهر آن محسوب می شود. گرجستان در منطقه آسیای غربی و اروپای شرقی واقع شده است و با کشور های روسیه، ترکیه، ارمنستان و جمهوری آزربایجان همسایه می باشد. این کشور دارای آب و هوایی چهار فصل است و در تمام فصل ها از سال می توان به این کشور سفر کرد و از منظره های زیبای آن لذت برد. در ادامه مطلب تور گرجستان با سوغاتی های معروف آن آشنا خواهیم شد.

15 سوغات به یاد ماندنی گرجستان

 

1. خنجر گرجی

خنجر گرجی یا همان خانجالی، نوعی سلاح سرد به حساب می آید که روی سطح آن حکاکی های زیبایی انجام شده است که نشان از فرهنگ و هنر این کشور دارد. تورسیت های زیادی هر ساله به این کشور سفر می کنند و در بازار های شهر تفلیس گشت و گذار کرده و از این خنجر های زیبا به عنوان سوغات برای خود خرید می کنند.

خنجر گرجی

 

2. چورچخلا

یکی از بهترین سوغاتی ها و بهترین خوردنی های گرجستان، چورچخلا می باشد. چورچخلا نوعی آب نبات خوشمزه و طویل می باشد، که میتوان آنها را در رنگ های مختلف، در بازار های گرجستان مشاهده کرد. ترکیب مواد داخل این آب نبات از مغز های گردو، فندوق، بادام و آجیل است که در مراحلی آنها را به نخ کشیده و سپس آنها را خشک می کنند. یکی از بهترین گزینه ها برای سوغاتی آوردن، چورچخلا می باشد که می توان از بازار های داخل شهر و حومه، آن ها را تهیه کرد.

چورچخلا

 

3. رومیزی های سنتی

بدون شک می توان گفت صنایع دستی نشان دهنده فرهنگ و تمدن یک کشور است که این صنایع ارزش بالایی دارند. این رو میزی ها با طرح های مختلف و زیبایی که بر روی خود دارند، چشم هر انسانی را به سمت خود می کشاند. قیمت این پارچه ها بر اساس اندازه و متر آن، حدود 30 تا 110 لاری میباشد که حدودا 40 تا 140 هزار تومان است.

رومیزی های سنتی

 

4. مربا های گرجستان

در هر شهری می توان از محصولات محلی آن شهر همانند پنیر، مربا، نان و ... مشاهده و خریداری کرد. مربا های محلی گرجستان را نمی توان از دست داد. از انواع این مرباها، میتوان به مربا هایی با طعم های گیلاس سفید، گردو، فیجوا و مخروط کاج اشاره کرد که طعمی عالی دارد و شیرینی خاصی را به دهان شما میشناسانند.

مربا های گرجستان

 

5. جواهرات نقره ای

یکی دیگر از صنایع دستی کشور گرجستان، جواهرات نقره ای آن می باشند که زیبایی موجود در رنگ و طرح این جواهرات، چشم بازدیید کنندگان را به سمت خود می کشاند. این صنایع را می توان در بازار دست فروشان شهر تفلیس خرید و برای خود و یا عزیزان خود سوغات برد. اگرچه این جواهرات شکل و طرح های جدید و به روزی دارند، اما هنوز به روش سنتی ساخته می شوند و آمار خرید این نوع محصول بالا می باشد.

جواهرات نقره ای

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سوغاتی های گرجستان، به سایر بخش های سایت ما مراجعه کرده و از دیگر مقاله ها استفاده کنید. در لیست تورهای ما تور گرجستان را ثبت کنید و از جاذبه های گردشگری گرجستان در فصول مختلف لذت ببرید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها