کوه های اصفهان


درباره کوه های اصفهان :

کوه های اصفهان :: به‌جز رشته کوه دنا، کرکس و صفه که توضیحات آنها را به طور کامل آورده‌ایم، دیگر کوه های اصفهان عبارتند از:

رشته کوه دالانکوه
رشته کوه دالانکوه در غرب استان اصفهان و در شهرستان‌های چادگان، فریدن، کرون و تیران قرار گرفته است. این رشته کوه به طول ۶۰۰ و عرض ۷ کیلومتر از شمال غرب به جنوب شرق امتداد یافته است. این رشته کوه چند قله بیشتر از سه هزار متر دارد که بلندترین آنها آنالوجه است. بهترین مسیر صعود به این قله روستای آنالوجه است.

رشته کوه شاهانکوه
رشته کوه شاهانکوه در حاشیه غربی رشته کوه زاگرس است. عرض این رشته کوه ۱۰ کیلومتر و چند قله‌ بلند دارد که بلندترین آنها شاهانکوه با ارتفاع ۴۰۴۰ متر است.

کوه های اصفهان

 

رشته کوه آخوره
رشته کوه آخوره از استان لرستان تا استان اصفهان گسترش دارد. این رشته کوه نیز از چند قله تشکیل شده و بلندترین آنها قله هشتاد است. در دامنه‌های جنوب شرقی این قله روستای چقیورت در شمال غربی فریدونشهر قرار گرفته است.

کوه فردان
کوه فردان در جنوب غربی شهر فریدن و از کوه‌های شمال استان چهارمحال و بختیاری و غرب استان اصفهان و بلندترین قله آن هم فردان با ارتفاع ۳۹۳۳ متر است.

کوه علی جوق
کوه علی جوق در ۱۶ کیلومتری سمیرم در جنوب شهرضا و محل ییلاق عشایر قشقایی و بلندترین قله آن علی جوق با ارتفاع ۳۷۱۸ متر است.

رشته کوه ماهدشت
رشته کوه ماهدشت از کوه های اصفهان و از کوه کلاه قاضی و شاه کوه تشکیل یافته است. قله کلاه قاضی بلندترین قله آن با ارتفاع ۲۵۳۴ متر است و مسیر صعود به قله گردنه لاشتر در ۳۰ کیلومتری اصفهان است.

گلستان کوه
گلستان کوه در ۱۵ کیلومتری شهر خوانسار قرار گرفته و ارتفاع آن ۳۶۳۱ متر است. این منطقه به دلیل پوشش گیاهی بسیار متنوع محل مناسبی برای چیدن گیاهان دارویی است.

گلستان کوه

 

کوه دالان ونک
کوه دالان ونک در ۳۰ کیلومتری غرب سمیرم است و بلندترین قله آن هم با ارتفاع ۳۴۹۲ متر دالان ونک نام دارد. این منطقه به دلیل بکر بودن محل زندگی خرس است و در دامنه‌ شمالی آن چشمه زیبایی به نام چشمه ناز قرار دارد.

کوه مارشنان
کوه مارشنان در شرق روستای زفره قرار دارد و مرتفع‌ترین قله آن با ارتفاع آن ۳۳۳0 متر به همین نام است. این کوه از کوه‌های استراتژیک استان اصفهان است و روی آن سایت‌های مخابراتی و نظامی وجود دارد که صعود آن به مجوز نیاز دارد.

کوه ونیزان، کوه میل و کوه دوروچین
کوه ونیزان با ارتفاع 3201 متر در ۵۴ کیلومتری جنوب غربی شهر داران است. دامنه جنوبی کوه میل با ارتفاع ۳۰۳۵ متر منتهی به بخش کوهپایه و دامنه شمالی آن منتهی به شهر نایین است. کوه دوروچین با ارتفاع ۳۰۰۲ متر در غرب شهر اردستان قرار دارد و برای صعود آن به تجهیزات کوهنوردی نیاز دارید.

اگر می خواهید درباره زیباترین کوه‌های اصفهان بدانید روی لین کلیک کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • سارا م | چهارشنبه 21 تیر 1396

  Mount Soffeh یا کوه صفه رو از قلم انداختین

  کوه صفه در اصفهان هم چشم انداز بسیار زیبایی داره و هم یه هوای بسیار پاک و تازه
  یک مکان عالی برای کوه نوردی و برپایی یه پیکنیک عالی و ورزش
  تله کابین کوه صفه، باغ وحش صفه و شهربازی کوه صفه اصفهان زبانزد توریست ها و مسافران هستن.

  تو سفرهاتون این کوه زیبا رو از قلم نندازید.
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها