کوش آداسی و مواردی جالب درباره آن


کوش آداسی و مواردی جالب درباره ی آن  Kusadasi and other interesting things about it

یکی از مناطقی که در ترکیه همه ساله گردشگران زیادی را به خود جذب می کند، شهرستان کوش آداسی می باشد. جاذبه های گردشگری کوش آداسی و هم چنین مناطق تاریخی موجود در این شهر، سبب شده تا به هنگام دیدن این مناظر، به یاد آثار تاریخی و زیبای ایران بیفتید. آثاری که قدمتشان بسیار زیاد است و با دیدن آن ها گویی در تاریخ سفر می کنید. اگر می خواهید حقایقی درباره ی این منطقه ی گردشگر پذیر بدانید، با تورزپرس همراه باشید. 


کوش آداسی که در قسمت غربی ترکیه قرار گرفته است، منطقه پرطرفداری در بین گردشگران اروپایی و همینطور مردمان جهان می باشد. بسیاری از مردم در تعطیلات سال نو و کریسمس و هم چنین در سایر تعطلات، با انواع تور های مسافرتی هم چون  تور 4 شب و 3 روز کوش آداسی یا تور 5 روزه کوش آداسی، برای دیدن جاذبه ها و آثار باستانی این شهرستان راهی این نقطه از ترکیه می شوند. سواحل و اقلیم خوب این ناحیه نیز در جذب گردشگر بی تاثیر نبوده است. در ادامه با ما همراه باشید، تا موارد جالبی را پیرامون این شهر برایتان بازگو کنیم.

کوش آداسی

1. براساس مستندات تاریخی موجود و مندرجه، قدمت ساکن شدن انسان ها در این ناحیه به 3000 سال قبل از میلاد مسیح بر می گردد. که این نشان دهنده ی تاریخی و باستانی بودن این شهرستان می باشد.

2. در طول تاریخ پر فراز و نشیب کوش آداسی، همواره این شهرستان جزو مستعمره های ایرانیان و رومیان و هم چنین اقوام و ملل دیگر بوده و دست به دست شده است. تا این که بالاخره در قرن 15 میلادی در تصرف عثمانی ها قرار گرفت. و از اوایل قرن 20 میلادی بود که این منطقه عضوی از ترکیه امروزی شد. 

3. نام این شهرستان از دو کلمه "کوش" به معنی پرنده و "آدا" به معنی جزیره گرفته شده است. که به معنای جزیره پرنده است.

تاریخ کوش آداسی

4. یکی از شهر های مشهور و هم چنین باستانی که در کوش آداسی واقع شده است، اِفسوس (Ephesus) می باشد. این شهر در کنار دیگر شهر های تاریخی موجود در این منطقه، از جمله جاذبه های دیدنی کوش آداسی نیر شناخته می شود. 

5. کوش آداسی در سواحل غربی ترکیه، در خلیجی به نام کوش آداسی در دریای اژه، با فاصله ای در حدود 90 کیومتر از ازمیر، قرار گرفته است. این فاصله ی کم با ازمیر، سبب شده تا گردشگران بتوانند به آنجا نیز سفر کنند. 

6. بهترین فصلی که می توانید به کوش آداسی سفر نمایید، همین پاییز است. چرا که میانگین دمای هوا در روز های سرد سال در حدود 13 درجه ی سانتی گراد است که این دمای مناسب باعث می شود بتوانید در ساحل بانوان این شهرستان ریلکس کنید. میانگین دما در روز های گرم سال نیز در حدود 36 درجه می باشد. 

7. تعداد روز های آفتابی در کوش آداسی به 300 روز می رسد. 

افسوس

8. شلوغ ترین فصل در کوش آداسی تابستان است. فلذا اگر به دنبال جایی برای آرامش هستید، در تابستان این منطقه پیشنهاد نمی شود.

9. جمعیت ساکن در کوش آداسی چیزی بیش از 100 هزار نفر می باشد.

10. طبق آخرین آمار، در شلوغ ترین زمان، کوش آداسی جمعیتی در حدود یک میلیون نفر را تجربه کرده است.

11. یکی از عمده ترین مواردی که باعث شهرت این شهرستان گردیده است، سواحل بی نظیر آن می باشد. این ناحیه از هفت ساحل اصلی برخوردار است که در آن امکانات فراوانی نیز موجود می باشد مثل: انواع کافه ها و تجهیزات تفریحی. همینطور پارک ها و آثار باستانی و هم چنین غار های کوش آداسی نیز بسیار پر بازدید اند.

12. بندرگاه این منطقه از جمله ی بزرگ ترین بنادر ترکیه محسوب می شود. هم چنین تعداد زیادی از کشتی ها و قایق های بین المللی نیز در این ناحیه لنگر می اندازند.

لنگرگاه کوش آداسی

13. نزدیک ترنی فرودگاهی که می توانید در کوش آداسی بیابید، فرودگاه ازمیر در فاصله ی 80 کیلومتری این منطقه است.

14. شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید که بیشتر درآمد این شهرستان از گردشگری است.

15. یکی از مناطق تفریحی یونان به نام ساموس (Samos) به دلیل نزدیکی به کوش آداسی، رفت و آمد های زیادی بین آن ها صورت می گیرد و در واقع از جاذبه های آن به شمار می رود. شما با تور خارجی که مقصدش کوش آداسی باشد، می توانید به این منطقه تفریحی سفر کنید.

ساموس
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • کمیل میرزایی | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    مقاله خیلی مفیدی بود، ممنون
  • ندیم رزاقی | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    تور کوش آداسی در بهمن ماه چقدره؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها