کلمبو برترین شهر سریلانکا


کلمبو برترین شهر سریلانکا   Colombo is the city of Sri Lanka

در مورد کلمبو و زیبایی های آن چقدر اطلاعات دارید؟ کلمبو بزرگ ترین شهر سریلانکا و در واقع پایتخت سریلانکا می باشد. تور کلمبو توانسته در رده پر توریست ترین شهر های سریلانکا قرار بگیرد. کلمبو نامش داستانی دارد که می گویند معنای اصلی این نام، بندری از درختان پر برگ انبه می باشد. کلمبو شهری مدرن با آمیزه ای از بناها و ویرانه های استعماری بوده و شهری چند قومیتی و چند فرهنگی است. معماری بی نظیر، سواحل شگفت انگیز و بازارهای جذاب کلمبو، هر ساله عده زیادی را از سرتاسر جهان به خرید تور سریلانکا مشتاق می کند.

کلمبو برترین شهر سریلانکا


جاذبه های سریلانکا

کلمبو برترین شهر سریلانکا

از جاذبه های شهر کلمبو علاوه بر طبیعت زیبا، می توان به معبد معروف بودائی گانگارا مایا و مراکز خرید شهر کلمبو اشاره کرد. از دیگر دیدنی های کلمبو، برج ساعت آن و ساختمان­ ها و محل های مربوط به دوره استعمار است که جزو جاذبه های ان قرار می گیرد. ساختمان قدیمی مجلس این کشور و بازار دست فروش­ ها در منطقه پتاه قرار دارد که مکان های پر گردشگر کلمبو هستند. در سفر به این کشور خواهید دید که فرهنگ ها و نحوه زندگی ها چقدر متفاوت است. اگر علاقه دارید در مورد تاریخ، فرهنگ و باستان شناسی سریلانکا اطلاعات خوبی به دست بیاورید، حتما سری به موزه ملی که در همین کلمبو قرار دارد بزنید، تا اطلاعات جالبی در مورد فرهنگ عقاید و تاریخ سریلانکا به دست آورید.


دین رسمی مردم سریلانکا

جالب است بدانید که در سریلانکا  مذاهب و فرهنگ های بسیاری وجود دارد که در این شهر آزادانه در کنار یکدیگر زندگی می کنند؛ مسجد، کلیساها و معابد نیز در آن بسیار است. البته طبق قانون اساسی سریلانکا، "بودیسم" دین رسمی این کشور می باشد و بوداییان با داشتن بیشترین جمعیت در میان ادیان دیگر، با جمعیتی در حدود ۷۰‬ درصد، جمعیت اصلی این کشور را تشکیل می ‌دهند.


آب‌ و‌ هوای سریلانکا

کلمبو برترین شهر سریلانکا

آب‌ و‌ هوای سریلانکا، استوایی می باشد و دو فصل متمایز گرم و خشک دارد. برای خرید تور سریلانکا دقت داشته باشید که کدام زمان برای رفتن به سریلانکا و خرید تور سریلانکا برایتان مناسب تر است. سردترین ماه‌ های سال در کشور سریلانکا، دسامبر و ژانویه بوده، و گرم‌ ترین ماه‌ های سال آوریل و آگوست است. میانگین دمای هوا در سریلانکا معمولا بین ۲۸ تا ۳۲ درجه‌ی سانتیگراد است. در منطقه‌ی Nuwara Eliya که در ارتفاعات مرکزی قرار دارد، ممکن است تا ۱۶ درجه‌ سانتیگراد هم کاهش دما داشته باشیم. در مناطق ساحلی شرقی و در منطقه‌ی Batticaloa، دمای هوا تا ۳۲ درجه هم می‌رسد. برخی از نواحی ساحلی تحت تاثیر نسیم‌ های اقیانوسی بوده و خنک‌ تر هستند. شما می توانید رزرو آنلاین تور برای مقصد هیجان انگیز سریلانکا را در تورزپرس دنبال کنید و یک انتخاب مناسب با توجه به هزینه های خود داشته باشید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها