کشور کانادا


کشور کانادا

کشور کانادا شمالی ترین کشور در قاره آمریکا است . این کشور دومین کشور بزرگ جهان با وسعت 9 کیلومتر مربع و دارای 33 میلیون نفر جمعیت است.

کشور کانادا

موقعیت جغرافیایی کانادا به شرح زیر است:

کشور کانادا از شمال به اقیانوس منجمد شمالی ، از شرق به اقیانوس اطلس ، از غرب به اقیانوس ارام و از جنوب به کشور آمریکا منتهی می شود.

موقعیت جغرافیای کانادا

کانادا یکی از زیباترین کشورهای جهان است. پایتخت کانادا شهر آتاوا و شلوغ ترین شهر با جمعیت 5.5 میلیون نفر شهر تورنتو است که جزو بزرگترین شهر کانادا محسوب می شود.

بعد از کشور پاریس بزرگترین شهر که با زبان فرانسه صحبت می کنند و همین طور مرکز کبک ، شهر مونترال است. شهر ونکوور در غرب کانادا زیباترین شهر از دید سازمان ملل است.

کانادا به دلیل امکانات رفاهی بالا و آمار پایین جرم و جنایت ، آموزش رایگان برای محصلان از مقاطع پایین تا مقاطع بالا ، بیمه ، طبیعت بسیار زیبا و داشتن تنوع فرهنگی موجب شده تا کانادا یکی از بهترین مکان برای شروع یک زندگی آرام بدون هیچ گونه تبعیض نژادی از لحاظ رنگ پوست ، مذهب و جنسیت باشد.

چرا کشور کانادا برای اقامت مکانی مناسب است ؟

1- در مقایسه با کشورهای بزرگ در این کشور شما می توانید در هر ساعت با امنیت بالا در شهرهای بزرگی همچون تورنتو، ونکوور، کلگری و آتاوا قدم بزنید.

2- داشتن اقتصادی محکم و پایدار ، بیشتر مشاغل در کانادا دارای حقوق مناسبی است که می تواند شما را از لحاظ مالی و رفع تمامی نیازهایتان شما را ساپورت کند.

3- حتی اگر شما شغل خود را از دست بدهید برنامه هایی در کانادا است که به شما کمک می کند تا یک شغل جدید پیدا کنید.

4- این کشور دارای سیستم پزشکی رایگان برای تمامی مردم است البته هزینه دارو با خود بیمار است.

5- داشتن تسهیلات مختلف برای مردم از سوی دولت.

6- کانادا یک کشور بسیار آرام است.

7- کانادا دارای فرهنگ های مختلف است و هیچ کس بخاطر نژاد ، رنگ پوست ، عقاید و مذهب از دیگری برتری ندارد.

8- راه اندازی یک حرفه و پیشه در کانادا بسیار آسان است و هرکسی به راحتی می تواند حرفه خود را راه بیندازد.

جاذبه های گردشگری کانادا :

جاذبه های گردشگری کانادا

کشور کانادا دارای جاذبه های گردشگری بسیار غنی است که هر ساله توریستانی از سر تا سر جهان برای دیدن این جاذبه ها به این کشور سفر می کنند.

چند نمونه از این جاذبه های گردشگری  را ما در سایت تورزپرس به شما معرفی می کنیم:

1- آبشار نیاگارا :

کانادا با داشتن بزرگترین آبشار جهان ، آبشار نیگارا که یکی از پر طرفدارترین مکان های دیدنی این کشور است داری شهرت فراوانی است .

2- پارک ملی بنف و کوه های راکی :

این پارک بسیار زیبا در دل کوه های راکی واقع شده است که با داشتن طبیعتی بسیار زیبا و داشتن رودخانه ای فیروزه ایی یکی از زیباترین منظره ها رو به ارمغان آورده است.

3- برج تورنتو CN :

یک دیگر از مشهورترین نشانه های کانادا برج سی ان تورنتو است . برج تورنتو یکی از بلندترین سازه ها در دنیا است که از تمامی شهر این برج دیده می شود.

4- شهر قدیمی کبک:

شهر کبک یکی از قدیمی ترین شهرهای کانادا است که توسط سازمان یونسکو ثبت جهانی شده است.

مردمان این شهر تعصب خاصی در مورد زبان فرانسوی خود دارند البته به زبان اینگلیسی هم صحبت می کنند.

5- خلیج فاندی:

یکی دیگر از شگفتی های جهان و زیباترین مناظر طبیعی که محبوبیت بسیار زیادی در بین توریستان دارند خلیج فاندی است . این خلیج در شرق کشور کانادا واقع شده است. خلیج فاندی با جزر و مدهای منحصر به فرد و شکل قیفی شکل صخره هایش  دارای شهرت فراوانی شده است .

6- شفق قطبی :

یکی از پدیده های طبیعی بسیار زیبا در کانادا شفق قطبی است . شما می توانید این شفق قطبی را در وسعت زیادی تماشا کنید.

7- خرس های قطبی:

شهر چرچیل محل اجتماع خرس های قطبی است که تازه از خواب زمستانی خود بیدار شده اند.

هر ساله توریستانی برای مشاهده خرس های قطبی از سرتاسر جهان به این شهر می آیند. کانادایی ها امکانات بالایی را برای حفاظت توریستان و اقامتشان در شهر چرچیل به وجود آورده اند.

8- کلگری استمپید:

فستیوال کلگری استمپید هر ساله در شهر کلگری در ماه جولای برگزار می شود. هر ساله در ماه جولای شهر کلگری تبدیل به یک شهر وسترن می شود و مردمان این شهر با پوشیدن لباس و چکمه های کابوی در شهر راه می روند و فرهنگ و آیین خود را نشان می دهند.

استمپید یکی از محبوب ترین مسابقه های گاوبازی در دنیا است.

9- پارک استانی دایناسورها:

یکی از غنی ترین پارکهای فسیل دایناسورها پارک استانی در کشور کانادا است. این پارک به دلیل پیدا کردن فسیل های بیشمار در یونسکو ثبت جهانی شده است.

در صورت تمایل به اطلاعات بیشتر در مورد جاذبه های گردشگری کانادا روی لینک کلیک کنید.

آداب رسوم مردم کانادا :

بیشتر آداب و رسوم مردم کانادا از مردمان آمریکای شمالی گرفته است. مردم کانادا با داشتن فرهنگ بسیار بالا جزو یکی از کشورهای آرام و با امنیت بشمار می آید.

چند نمونه از فرهنگ و آداب رسوم مردم کانادا به شرح زیر است:

نظم در رعایت صف و حق تقدم ، رعایت زمان و وقت ، فرهنگ مردم کانادا در شرکت ها و اداره ، فرهنگ مردم کانادا در برخورد با غریبه ها ، فرهنگ مردم کانادا در مهمانی ، فرهنگ مردم  کانادا در رستوران ، تخفیف گرفتن در کانادا

برای مشاهده توضیحات بیشتر بر روی این لینک کلیک کنید.

خوشمزه ترین غذاهای کانادا :

کشور کانادا با داشتن مناطق وسیع و اقلیم های متفاوت دارای غذاهای متنوعی است. تفاوت های جالبی بین غذاهای هر منطقه با منطقه دیگر در این کشور وجود دارد.در کشور کانادا چهار نوع رژیم غذایی وجود دارد که اولین این غذاها متعلق به ساکنان اولیه این کشور است که سرخ پوستان و دورگه های کانادایی را تشکیل می دهند.

دومین رژیم غذایی متعلق به ساکنان انگلیسی و سومین رژیم متعلق به اسکاتلندی ها و آخرین رژیم غذایی مال مردمان فرانسوی است.هر ساله این کشور مهاجران زیادی را از سر تاسر دنیا به خود جلب می کند؛ این امر سبب شده تنوع غذایی در این کشور زیاد شود .

برای اطلاعات بیشتر و دانستن خوشمزه ترین غذاهای کانادا روی این لینک کلیک کنید.

مراکز خرید تورنتو :

یکی دیگر از اهداف توریستان که با تور کانادا به این کشور سفر می کنند پیدا کردن بهترین مراکز خرید است که دارای تنوع محصولات ، کیفیت کالا و قیمت مناسب باشند.

ما در این جا لیستی از بهترین مراکز خرید در تورنتو که با نام مال معروف است را به شما علاقه مندان معرفی می کنیم:

مرکز خرید Pacific Mall ، مرکز خرید Eaton Centre، مرکز خرید The Underground City (PATH) ، مرکز خریدShop at Don Mills

درباره مراکز خرید کانادا بیشتر بدانیم!
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها