چگونه سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟


چگونه سفر هوایی خوبی داشته باشیم؟

فصل تابستان شروع شده و در سراسر دنیا، این فصل، یکی از پرگردشگر ترین فصل های سال به شمار میرود و مردم زیادی از نقاط مختلف به نقاط دیگری در سراسر دنیا سفر میکنند تا سفر تابستانی خوبی داشته باشند. با توجه به بعد مسافت و مسائل دیگر، مردم برای سفر خود وسیله نقلیه ی متفاوتی را انتخاب میکنند. ماشین شخصی، قطار، اتوبوس، هواپیما و ... هر کدام میتوانند شما را به مقصدتان برسانند. اما هواپیما به لحاظ این که مسافت و زمان را نسبت به وسایل دیگر کاهش میدهد، بیشتر مورد توجه قرار میگیرد. این وسیله به عنوان یکی از متداول ترین وسایل نقلیه در دنیای امروزه، اگر چه طرفداران خاص خودش را دارد، اما عده ای هم هستند که از سوار شدن به هواپیما میترسند یا در سفرهای هوایی حس خوبی ندارند. بنابراین نکاتی را باهم مرور میکنیم که میتواند در داشتن یک سفر هوایی خوب و سالم کمک کننده باشد و ترس مان را از بین ببرد.

سفر با هواپیما

 

بلیط هواپیما: بهتر است به منظور خرید بلیط هواپیما برای پروازهای داخلی به دفاتر مسافربری معتبر مراجعه کنید و یا از طریق اینترنت یا تلفن نسبت به رزرو بلیط اقدام کنید‌. شرکت هواپیمایی هما، ایران ایر تور، آسمان، ماهان، کاسپین و ... از جمله شرکت های هواپیمایی معتبری هستند که خدمات به روز و استانداردی را به مسافران ارائه میدهند و شما میتوانید بلیط خود را به راحتی از دفاتر فروش این شرکت ها خریداری کنید.

 

بستن چمدان مسافرت:سعی کنید ساک خود را به گونه ای ببندید که برای بار اضافی مجبور به پرداخت مبلغ دیگری نباشید . براساس قوانین بین المللی هر مسافر حداکثر تا ۳۰ کیلوگرم میتواند بار خود را به طور رایگان با بلیط همگانی حمل کند. علاوه بر این حواستان باشد که از برداشتن وسایل ممنوعه مثل اسپری رنگ، باتری های اسیدی، مایع سفید کننده، کلر، وسایل عفونی، فندک، مواد شیمایی و آلی و ... خودکاری کنید تا هنگام چک کردن وسایل، دچار مشکل نشوید.

بستن چمدان سفر

 

وقت شناسی: اگر دوست ندارید استرس دیر رسیدن یا نرسیدن را نداشته باشید سعی کنید دو ساعت زودتر از زمان پرواز به فرودگاه بروید. اگر نتوانید تا یک ساعت قبل از پرواز ، در فرودگاه حضور داشته باشید، بلیط شما مشمول مقررات مربوط به تاخیر مسافر میشود و از پرواز جا می مانید.

 

صندلی هواپیما: با انتخاب صندلی های کنار پنجره، میتوانید چشم اندازهای خوبی را از پشت شیشه ببینید. صندلی های راهرو فضای بیشتری برای تحرک و فعالیت دارند. صندلی های عقب تر دید بهتر و زیباتری داشته و این در حالیست که صندلی های جلو به علت وجود بال هواپیما، دید خوبی ندارند. مسافران صندلی های عقب تر میتوانند در زمان تصادف شانس بیشتری برای نجات داشته باشند. بنابراین با در نظر گرفتن این موارد سعی کنید جای خوبی را برای نشستن انتخاب کنید.

صندلی هواپیما

 

تغذیه قبل قبل از سفر: از خوردن غذاهای حجیم و چرب و نفخ آور جلوگیری کنید چون باعث میشوند حین سفر دچار حالت تهوع شوید و این موضوع حالتان را بد کند‌ . از خوردن غذاهای فست فود تا قبل از سفر نیز جلوگیری کنید چرا که آن ها نیز حالتان را حین پرواز بد میکنند. برای خود آب بردارید و سعی کنید از خوردن آب یا قهوه ای که‌ نمیدانید در محیط هواپیما چگونه تهیه میشود امتناع کنید.

 

قدم زدن در هواپیما: هر از گاهی در هواپیما بلند شوید و قدم بزنید. اگر سفرتان طولانی شد، هر یک ساعت یک بار در راهروی هواپیما راه بروید و با انجام ورزش هایی ساده در جای خود، اندام خود را بکشید تا با وجود طولانی بودن پرواز بدن درد نگیرید.

سرگرمی در هواپیما

سرگرمی: با داشتن مجله، هدفون، کتاب، دستگاه پخش موسیقی، تبلت و ... از سردرگمی داخل هواپیما کم کنید و با پخش موسیقی و فیلم مورد علاقه خود ساعات سفر را قابل تحمل تر کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • حسن دهقانی | شنبه 17 تیر 1396

    برای اینکه سفر خوب هوایی داشته باشیم مهمترین نکته ای که باید در نظر بگیریم این است که با برای پرواز یک شرکت معتبر هوایی رو انتخاب کنید.
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها