پراگ پایتخت جمهوری چک


پراگ پایتخت جمهوری چک

درباره شهر تاریخی و دیدنی پراگ چه می دانید؟ پراگ در جمهوری چک قرار دارد و یکی از شهر های مهم و بسیار باشکوه این کشور می باشد که زیبایی های بسیاری را در خود جای داده است. پراگ شهری تاریخی با معماری قرون وسطایی است که جاذبه های تاریخی زیادی را در خود جای داده است. همچنین پراگ جاذبه های گردشگری و تفریحی بسیاری دارد که می توانید در تور پراگ از آن ها دیدن و استفاده کنید. با ما همراه باشید تا برخی از جاذبه های این شهر توریستی را برایتان معرفی نماییم.

قلعه پراگ

 

قلعه پراگ

قلعه پراگ بزرگ ترین قلعه جهان به شمار رفته و در کتاب گینس، این قلعه به عنوان بزرگترین و قدیمی ترین قلعه دنیا به ثبت رسیده است. مجموعه ای باشکوه است با حیاطی وسیع و باغ های متعدد و چشم نواز، که گشت و گذار در آن بسیار لذتبخش خواهد بود. این قلعه در کشور چک اهمیت بسزایی دارد و همینطور برای گردشگران از مکان های محبوب برای بازدید به شمار می آید. در سال 870 میلادی شاهزاده بُریوژ از خاندان پرمیسلید این قلعه را بنا کرد و بعد ها در زمان چارلز چهارم گسترش یافت و کلیسای جامع سنت ویتوس به آن اضافه شد. از آن جا که این قلعه محل اقامت خانواده های سلطنتی چک بوده است، کلیسای جامع سنت ویتوس نیر محلی برای برگذاری مراسم تاج گذاری به شمار می رفت. همانطور که بیان کردیم این قلعه بسیار بزرگ بوده و در آن چهار کلیسا وجود دارد. از مهمترین این کلیساها، می توان به کلیسای سنت جورج اشاره کرد که در سال 920 میلادی ساخته شده است و دارای اهمیت فراوانی می باشد.

  قلعه پراگ

انواع مختلف معماری را در این قلعه می توان مشاهده کرد که مربوط به صد ها سال قبل است که قلعه در طول آن سال ها ساخته شده است. اصطبل های سلطنتی قلعه، امروزه تبدیل به نمایشگاه های هنری زیبایی شده اند که مورد بازدید گردشگران و توریست ها قرار می گیرند. یکی دیگر از دیدنی ها و شاید بتوان گفت یکی از جالب ترین نقاط قلعه پراگ، خیابان طلایی می باشد. خیابان طلایی در زمان رودولف دوم، محله ای برای طلاسازها بوده است و به همین خاطر این خیابان به خیابان طلایی نامگذاری و مشهور شده است و مکانی شامل خانه های کوچک و قدیمی جالبی است که با گشت و گذار در آن حس عجیبی به شما دست خواهد داد. مراسمی دیدنی و جالب به نام مراسم جابجایی نگهبان ها هم یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این قلعه بوده و جالب است بدانید که نگهبانان، رأس هر ساعت با مراسم خاصی جابجا می شوند. اگر راس ساعت دوازده ظهر در این قلعه حضور داشته باشید، می توانید شاهد تعویض نگهبانان، همراه با مراسم مخصوصشان و رژه ی این نگهبانان باشید.


کلیسا ویتوس مقدس

این کلیسا یک  شاهکار بزرگ از معماری ای با سبک “گوتیگ” می باشد. معماران و هنرمندان مختلفی سالیان سال در پیاده سازی و ساخت این کلیسا تلاش کرده اند تا تمامی هنر خود و آن چه را که از معماری فرا گرفته اند، در ساخت این کلیسا که برایشان مقدس نیز بوده است، پیاده سازی کنند. و نتیجه تلاش این معماران، کلیسای شگفت انگیز ویتوس مقدس شده است.

کلیسای ویتوس

 

پل چالرز

این پل نماد و مرکز شهر پراگ می باشد و پلی بسیار زیبا با دوازده مجسمه بی نظیر است و اولد تاون، که منطقه تاریخی پراگ می باشد را به لیتل کوآرتر متصل می کند. پل چارلز، پلی بزرگ با 16 ستون است که 10 متر عرض، و نیم کیلومتر طول دارد و متعلق به قرن چهاردهم می باشد. 12 مجسمه زیبا بر روی پل قرار دارند که البته نمونه ای بدلی هستند و اصل آنها در موزه ملی نگهداری می شود.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • زهرا امیری | شنبه 11 شهریور 1396

  سلام هزینه رفتن به پراگ به هزینه رفتن به چک فرق میکنه؟چقدر گرون تره؟
 • هلما حسینی | پنج‌شنبه 16 شهریور 1396

  رزرو تور چک چگونه است؟
 • لادن | دوشنبه 20 شهریور 1396

  قیمت تور پراگ در مهرماه به چه صورت است؟
 • احمد | یکشنبه 26 شهریور 1396

  پراگ از لحاظ جاذبه های گردشگری چگونه است؟قیمت تور پراگ برای یک هفته چند است؟
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها