پارک های دیدنی و تفریحی در بانکوک


پارک های دیدنی و تفریحی در بانکوک

در شهر زیبای بانکوک، پارک های مختلف زیبایی وجود دارد که هر گردشگری را به خود جذب می کند. پارک کروکودیل ها که بزرگترین مزرعه پرورش کروکودیل در جهان بود، قبلا در مقاله ای توضیح داده شد. با سایت تورزپرس همراه باشید تا دیگر پارک های تفریحی، باستانی و دیدنی در تور بانکوک را به شما عزیزان معرفی کنیم.

 

پارک باستانی یا « انشنت سیتی »

این مجموعه که یکی از جاذبه های گردشگری تایلند است، بسیار وسیع و متنوع، و شامل ماکت اکثر بناهای تاریخی تایلند می باشد. که برخی از ماکت ها در اندازه اصلی ساخته شده اند. این پارک به شکل نقشه تایلند طراحی شده و بدین ترتیب می توان تمام بناها و عمارت های تاریخی و مذهبی را در موقعیت جغرافیایی خودشان در آن پیدا کرد.

 

پارک جنگلی سفری ورد « safari wourld »

این پارک در بیست کیلومتری بانکوک واقع شده است و یک پارک جنگلی زیباست با وسعت 680 هزار متر مربع و به دو بخش تقسیم گردیده که بخش شمالی مختص قفس ها ولانه های حیوانات است و بخش جنوبی، شامل محوطه وسیعی است که در آن حیوانات مختلف آزادانه زندگی می کنند. بازدید کنندگان نباید از اتومبیل خارج شوند و به طور سواره از میان حیوانات عبور می کنند. به دلیل خطر حمله حیوانات، به خصوص ببر و شیر، هر گونه غذا دادن به آنها ممنوع است.

 

خرس های قطبی سفید، یک حوض بزرگ مصنوعی دارند و در زمان غذا دادن به آن ها دو نفر از کارکنان باغ وحش با پرتاب کردن تکه های بزرگ نان و ماهی های کوچک، خرس ها را به صرف صبحانه دعوت می کنند. بعد از این زمان، نمایش شیرهای آبی آغاز می شود. در این نمایش شیرهای آبی، بازی های متنوعی نظیر والیبال، ژیمناستیک، پرش از روی طناب، عبور از حلقه و رقصیدن در آب را اجرا می کنند. بعد از آن، نمایشی در مورد زندگی کابوهای آمریکایی اجرا می شود. ساعت یک، وقت نمایش دلفین هاست. دلفین ها نیز مانند شیرهای آبی، حرکات و بازی های متنوعی را به نمایش می گذارند. معمولا گردشگران در عصر با اتومبیل به منطقه جنوبی پارک که به حیوانات آزاد اختصاص دارد می روند. صدها گونه زرافه، گورخر، شترمرغ، طاووس، حواصیل، گوزن، آهو و تعدادی کرگردن در این محوطه آزاد هستند. محوطه مخصوص شیرها و ببرها محافظت شده است. شیرها و ببرهای تنومند گرسنه با نگاه های خشن خود اتومبیل ها را تعقیب می کنند. هر بازدید کننده می تواند طعمه لذیذی برای آن ها باشد! نصب تابلوهای هشدار دهنده که از بازدید کنندگان می خواهد شیشه ی اتومبیل خود را پایین نیاورند، نشانگر توجه مسوولان پارک به سلامت بازدیدکنندگان است.

 

رز گاردن

باغ گیاه شناسی مناطق گرمسیری یا رز گاردن، از مکان های دیدنی بانکوک در سی کیلومتری آن است. در این باغ گل های رز بومی استوایی به نمایش گذاشته شده اند. گروه های گردشگری دسته دسته در کنار این گل ها در حال عکاسی و فیلم برداری هستند. برای رفع خستگی و ایجاد تنوع، نمایشی با موضوع جنگ دو پادشاه هم به عنوان یک برنامه فرهنگی در حاشیه باغ اجرا می شود. بیشترین جاذبه این باغ، نمایش های سنتی آن است که شامل بوکس تایلندی، رقص سنتی، مراسم عروسی، شمشیر بازی و نمایش فیل ها است. در این باغ چند معبد کوچک نیز برای عبادت بوداییان وجود دارد.

با سایت تورزپرس همراه باشید تا دیگر پارک های دیدنی بانکوک را به شما معرفی کنیم، همچنین می توانید برای سفر به شهر زیبای بانکوک، خرید آنلاین تور را از سایت ما انجام دهید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • سارینا | چهارشنبه 15 شهریور 1396

    قیمت تور بانکوک چند؟
  • ماهایا پتروسیان | پنج‌شنبه 16 شهریور 1396

    امکان رزرو آنلاین تور بانکوک وجود دارد؟
    مائده عبدالهی | 2017-09-07 12:09:56

    بله.
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها