پارک روت فای در شهر بانکوک


پارک روت فای در شهر بانکوک  Rot Fai Park in Bangkok 

پارک روت فای به عنوان یکی از پارک های بزرگ شهر که از جاذبه های گردشگری بانکوک محسوب می شود، توانسته گردشگران زیادی را به خود جذب نماید. اگر به دنبال مکانی خلوت برای آرامش یافتن می باشید تا از سفر خود لذت ببرید و در سفر به دور از هیاهوی شهر باشید، پارک روت فای بسیار مناسب شما است. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی این پارک بپردازیم. 


این پارک که قبلا در قالب زمین گلف مورداستفاده قرار می گرفت، زمین بزرگی و فضای سبز گسترده ای دارد. اما امروزه پارک روت فای به منطقه ای مفرح برای پیک نیک و دوچرخه سواری مبدل گردیده است. این پارک در نزدیکی مرکز خرید چاتوچاک (Chatuchak) واقع شده که در شمال بانکوک می باشد و شما می توانید بعد از یک خرید خوب، برای بیرون کردن خستگی از بدنتان، به این پارک بروید. اگر تور بانکوک را انتخاب نمایید و به این شهر بروید، در آخر هفنه ها خیل عظیمی از دوچرخه سواران را خواهید دید که در این پارک به فعالیت مشغول اند. 

پارک روت فای

وجود انواع درخت های بزرگ و قدیمی و هم چنین لاک پشت ها و پرندگان در این پارک، فضا را هرچه بیشتر دل نشین کرده است. شما می توانید این لاک پشت ها یا مارمولک ها را در هنگام دوچرخه سواری یا پیاده روی ببینید. مسیر دوچرخه سواری این پارک، 2 کیلومتر می باشد که بسیار صاف و هموار بوده و از دوچرخه سواری لذت خواهید برد.

شاید با خود بگویید که خرید یک دوچرخه در سفر برایتان هزینه ی اضافی خواهد بود! شما در قسمت ورودی پارک و پارکینگ خودروها، می توانید با توجه به هزینه ای که می کنید، دوچرخه ای مناسب در همان رنج قیمت کرایه کنید که معمولا بین 40 تا 60 بات یعنی معادل 3600 الی 5400 تومان می باشد. شما با این 40 بات می توانید به ازای هر نیم ساعت یک قایق پدالی کرایه کنید. 

یکی از پر طرفدار ترین تفرجگاه ها در این پارک، باغ پروانه های بانکوک می باشد که می توانید برای دیدن آن ها با تور بانکوک 6 روزه اقدام نمایید. این باغ گلخانه دارد و پر شده از گل های رنگارنگ با پروانه های متعدد. دیگر فعالیت هایی که در این باغ وجود دارد، می توان به: بسکتبال، تنیس، شنا، پتانک و قایق رانی اشاره نمود. 

پارک روت فای

این پارک هم چنین با داشتن تعداد زیادی درخت، به یکی از بزرگ ترین پارک های بانکوک تبدیل گشته است. سعی کنید در روز های خلوت هفته به این پارک بروید تا حس آرامش را در فضای دل نشین این پارک در سفر خود تجربه کنید. نام رسمی این پارک Suan Wachira Benjathat می باشد و روت فای تنها یک نام مستعار است. این نام مستعار به تایلندی معنی قطار را می دهد که در ورودی پارک هنوز هم چند واگن و موتور رها شده خواهید دید. 

پارک روت فای

دسترسی به این پارک آسان است. به طوری که اگر از مرکز خرید JJ به سمت شمال بروید، به این پارک خواهید رسید. شما همه روزه از ساعت 5 صبح تا 9 شب می توانید به این پارک بروید. اگر به تماشای این پارک علاقه یافتید، می توانید با خرید آنلاین تور به بانکوک و سپس به این پارک بیایید. امیدواریم از سفرتان به کشور تایلند لذت ببرید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها