ویزای شینگن چیست؟


ویزای شینگن چیست؟  ?What is a Schengen visa

در روز های گذشته، مطلبی با عنوان "هر آنچه در مورد گذرنامه یا پاسپورت باید بدانید" برایتان گذاشتیم و توضیح کاملی پیرامون گذرنامه برایتان ارائه دادیم. امروز می خواهیم مقاله ای پیرامون ویزای شینگن برایتان قرار دهیم که مطمئنا مورد استفاده شما قرار خواهد گرفت. حتما همگی شما تا به حال یک بار هم که شده، نام "ویزای شینگن" به گوشتان خورده است. اما علی رقم این که اسم آن را شنیده اید، خیلی ها نمی دانند که معنی و مفهوم آن چیست و این ویزا به چه دردی می خورد! با تورزپرس همراه باشید تا هر آن چه که باید در مورد ویزای شینگن بدانید را خدمتتان ارائه دهیم.

ویزای شینگن

در حدود 30 سال پیش چندین کشور اروپایی طی رای زنی و هم اندیشی هایی، تصمیم گرفتند که تمامی اتباع کشور های اروپایی، بدون داشتن ویزا بتوانند به سایر کشور های اروپایی سفر های کاری، تجاری و تفریحی داشته باشند، از این رو معاهده ای با نام "حوزه شینگن" میان این کشور ها به ثبت رسید که پدید آورنده نام امروزی آن که همان ویزای شینگن می باشد، شده است. از این رو برخی مشکلات بین مرزی برای اتباع کشور های اروپایی که خواستار سفر های برون مرزی بودند، رفع شد. 26 کشور در حوزه شینگن با هم همکاری دارند که اگر شما از هر کدام از این کشور ها ویزای شینگن بگیرید، می توانید بدون دریافت ویزا، به سایر کشور های حوزه شینگن سفر کنید. البته فقط و فقط تا زمان اعتبار ویزای شینگن که معمولا 3 ماه اعتبار دارد.

 

کشور های عضو شینگن

کشور هایی که در این حوزه وجود دارند شمارشان به بیست و شش کشور می رسد که عبارتند از: سوئیس، جمهوری چک، سوئد، هلند، آلمان، پرتغال، ایسلند، فنلاند، اتریش، لیختن اشتاین، فرانسه، لیتوانی، ایتالیا، بلژیک، استونی، اسلوانی، اسپانیا، نروژ، لهستان، مجارستان، لوکزامبورگ، اسلواکی، لتونی، دانمارک، یونان و مالت که می توانید ویزای شینگن هر کدام از این کشور ها را گرفته و با خیال راحت به سایر کشور های ذکر شده هم سفر کنید. لازم به ذکر است که برخی از کشور های اروپایی عضو این حوزه نبوده و طبیعتا باید برای سفر، ویزای مخصوص آن ها را تهیه کنید.

 

چند نوع ویزای شینگن وجود دارد؟

با توجه به این که شما می خواهید به چه نیت و هدفی به کشور های حوزه شینگن سفر کنید، ویزاهای مخصوص به آن وجود دارد که بر اساس حروف الفبای انگلیسی، به 4 ویزای مجزا تقسیم بندی شده اند که در ادامه به معرفی آن ها خواهیم پرداخت. اما قبل از توضیح، توجه داشته باشید که اگر برای اشتغال، تحصیل و یا ازدواج می خواهید اقدام کنید، باید بدانید که ویزای شینگن شامل حال شما نخواهد شد.

ویزای شینگن

1. ویزای A : این ویزا معروف است به "ویزای ترانزیت"، که بر اساس آن دارنده ویزا حق خروج از فرودگاه مورد نظر را نداشته، و فقط می تواند با استفاده از ویزایی که در دست دارد، از طریق فرودگاهی که در آن حضور دارد، به سایر کشور هایی که در محدوده حوزه شینگن نیستند، پرواز کند.

2. ویزای B : این ویزا معروف است به "ویزای عبور"، که بر اساس آن دارنده ویزا مجاز است که از فرودگاه خارج شود و از روش زمینی خود را به سایر کشور هایی که خارج از حوزه شینگن هستند، برساند.

3. ویزای C : این ویزا معروف است به "ویزای توریستی"، و همانطور که از نامش پیداست، جهت سفرهای گردشگری به کشور های حوزه شینگن است و هموطنان ما نیز خواستار دریافت این نوع ویزا بوده و هستند.

4. ویزای D : این نوع ویزا با تمامی ویزاهایی که نام برده شده، فرق دارد. ویزای نوع D در واقع اعتباری بلند مدت دارد و معمولا مورد استفاده تجار و بازرگان ها و در اصطلاح مخصوص بیزنس من ها می شود که می خواهند در طول سال چندین سفر خارجی به حوزه شینگن داشته باشند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • آقا محمد | یکشنبه 05 آذر 1396

    ویزای شنگن درسته یا ویزای شینگن ؟
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها