ورزشگاه ها و دانشگاه های کوالالامپور


ورزشگاه ها و دانشگاه های کوالالامپور  Stadiums and Universities of Kuala Lumpur

شهر کوالالامپور ورزشگاه ها و استادیوم های بیشماری را در خود جای داده است که برخی از آنها میزبان مسابقات مختلف می باشند. همچنین برخی از دانشگاه های این کشور بسیار معتبر بوده و میزبان دانشجویان بسیاری از سرتاسر جهان می باشند. درباره کوالالامپور می توان گفت که فرهنگ ها و جاذبه های مختلف را در خود جای داده است. با ما همراه باشید تا ورزشگاه ها و وضعیت ادامه تحصیل در کوالالامپور را برایتان توضیح دهیم.

 

استادیوم ها و ورزشگاه های کوالالامپور

سالن ها و استادیوم های ورزشی بسیاری در کوالالامپور وجود دارد که نشان از اهمیت بالای ورزش در این شهر می باشد. استادیوم ها، ورزشگاه ها، مسیرهای مسابقات اتومبیل رانی، مسیرهای دوچرخه سواری، زمین گلف، اسکواش، زمین بدمینتون، استخر و ... از امکانات ورزشی شهر کوالالامپور به حساب می آیند. بزرگترین مرکز بازی اسکواش جهان که هر ساله میزبان مسابقات ملی اسکواش می باشد، مرکز ملی اسکواش کوالالامپور است. مسابقات جهانی فرمول یک و گراند پریکس هم در استادیوم اتومبیل رانی این شهر برگزار می گردند. مسابقه ی موتور سواری گراند پریکس نیز در این محل برگزار می گردد. بهترین سوارکارهای دنیا با اسب های گران قیمت خود، در مسابقه ی بین المللی  پرش با اسب این شهر شرکت می کنند.

از ورزش ها و تفریحات دوست داشتنی در بین مردم کوالالامپور، دوچرخه سواری است. طرفداران پرش از ارتفاع که یک ورزش هیجان انگیز می باشد، می توانند به برج کوالالامپور مراجعه کنند. سالن های بولینگ، مجوعه های سوارکاری، استخر و مجموعه های آبی مختلف، از دیگر تفریحات ورزشی کوالالامپور به شمار می آیند. در ادامه چند استادیوم ورزشی کوالالامپور را برایتان معرفی می کنیم.

 

استادیوم ملی کوالالامپور

بزرگترین و مهم ترین ورزشگاه کوالالامپور، استادیوم ملی آن است که در بوکیت واقع است. ظرفیت این استادیوم 76 هزار متری، صد هزار نفر می باشد. جایگاه های رنگارنگ، معماری زیبا و نقاشی های سنتی در ورودی آن، زیبایی خاصی به این ورزشگاه بخشیده است. امکانات متنوع ورزشی آن با رعایت استاندارد های جهانی، این مجموعه را تبدیل به مناسبترین مکان ورزشی کوالالامپور کرده است.

 

استادیوم مردکا (استقلال)

اولین ورزشگاه پیشرفته ی جهان است که به عنوان یادبود استقلال کشور کوالالامپور با گنجایش 40 هزار نفر ساخته شده است. این استادیوم علاوه بر این که مکانی ورزشی است، محل برپایی جشنواره های فرهنگی و اجرای موسیقی زنده نیز می باشد و شما می توانید در تور کوالالامپور در صورت همزمانی با این فستیوال ها در آن شرکت کنید.

 

ادامه تحصیل در کوالالامپور

بر اساس نتایج آمارگیری دولت در سال 2000، میزان با سوادی در کوالالامپور، در بالاترین حد در میان تمامی ایالت های مالزی بوده است. قدمت برخی از مؤسسات و دانشگاه های کوالالامپور بیش از صد سال است؛ مانند انسیتوو ویکتوریا ( تأسیس سال 1893 ) که یکی از قدیمی ترین مراکز آموزشی نیز هست. دانشگاه مالایا (UM) که یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کشور مالزی و جنوب شرقی آسیا است، نیز در کوالالامپور واقع شده و این دانشگاه بالاترین درجه اعتبار را در میان دانشگاه های مالزی دارد ( رتبه ی 180 جهانی ) و در سال های اخیر، همگام با اجرای برنامه های دولت در جذب دانشجویان خارجی، تعداد دانشجویان خارجی این دانشگاه (از جمله ایرانیان) افزایش چشمگیری داشته است. شما می توانید با استفاده از  تور کوالالامپور و تور مالزی در سایت تورزپرس که ارائه کننده ی ارزانترین تورهای خارجی است، به این کشور سفر کنید و با آشنایی با آداب و رسوم و فرهنگ مردم مالزی، نسبت به ادامه ی تحصیل در کوالالامپور اطمینان حاصل کنید.

برخی از دانشگاه های مهم کوالالامپور عبارتند از:

 • دانشگاه بین المللی اسلامی مالزی  International Islamic University Malaysia

 • دانشگاه بین المللی پزشکی  International Medical University

 • دانشگاه آزاد مالزی

 • دانشگاه آزاد واواسان

 • دانشگاه کوالالامپور

 • شعبه ی پردیس دانشگاه ملی مالزی

 • دانشگاه فن آوری مالزی

 • دانشگاه نظامی مالزی: که مربوط به آموزش های نظامی و فن آوری نظامی کشور است و شامل آموزش های نظامی زمینی، دریایی و هوایی می شود.

تمامی این مراکز دانشجویان بسیاری را از مالزی و سایر کشورهای دنیا از جمله ایران به خود جذب کرده اند.

 

چگونه برای رزرو تور در سایت تورزپرس اقدام نماییم؟

اگر قصد دارید به مالزی سفر کنید و از جاذبه های گردشگری بیشمار آن دیدن نمایید، به بخش داخلی سایت تورزپرس رفته و پس از بررسی تورهای کوالالامپور، تور دلخواه خود را بیابید و سپس به صورت آنلاین رزرو بلیط این شهر را انجام دهید. همچنین قیمت تور کوالالامپور را هم می توانید در صفحه تورها مشاهده کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • نیاز | جمعه 15 دی 1396

  قیمت تور 8 روزه کوالالامپور چنده؟
 • زهره | جمعه 15 دی 1396

  تور کوالالامپور تیر 97 در سایت تورزپرس ارائه میشه؟
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها