هرچه در مورد برج دختر باکو باید بدانید!


هرچه در مورد برج دختر باکو باید بدانید!  Everything you need to know about Baku Tower

درباره برج غول پیکر دختر باکو چقدر اطلاعات دارید؟ باکو معروف به شهر باد و آتش، یک شهر زیبا و پر توریست می باشد که پایتخت جمهوری آذربایجان نیز هست. باکو شهری پر طرفدار است که لقب پاریس کوچک را به آن داده اند. این شهر توریستی با پارک های ساحلی، جاذبه های گردشگری و تفریحی و برنامه های هنری مانند فستیوال ها، توانسته در جذب گردشگر گام های بلندی را بر دارد. امروزه گردشگران زیادی از اقصی نقاط جهان برای تفریح و گردش به گرجستان و تفلیس سفر می کنند. همچنین هموطنان زیادی سالانه به این شهر سفر می کنند و می توانند تور ارزان باکو را در تورزپرس ثبت کنند.

هر انچه در مورد برج غول پیکر دختر باکو باید بدانید

باکو در واقع از سه منطقه اصلی تشکیل شده است. یکی از این مناطق مایچری شهر یا همان شهر باستانی باکوی کهن است که با حصارهای قرون وسطایی خود، دارای کاخ شیروان شاه و چندین موزه و مسجد با مناره های دیدنی است. منطقه دیگر آن که در دوران سوسیالیستی بنا شده و در حال نوسازی است. دیگری منطقه جدید و نوساز شهر است که مدرن بوده و دارای جاذبه های فراوانی نیز می باشد. قلعه ای در باکو وجود دارد به نام قلعه دختر، که برای مردم باکو اهمیت بسزایی داشته و گویی نمادی از این شهر است. این قلعه در جنوب شرقی شهر باکو قرار گرفته است و از بالای این قلعه می توانید نمای بسیار زیبایی از دریا و شهر را به نظاره بنشینید. از این قلعه برای جشن های بزرگ نیز استفاده شده و نور افشانی و آتش بازی مهیجی را به نمایش در می آورد.

باکو

 

برج غول پیکر دختر باکو

برجی که از معروف ترین دیدنی های شهر باکو به شمار رفته و بی ارتباط با تاریخ ایران نیست! نامش قلعه دختر باکو یا همان برج غول پیکر دختر می باشد که روزانه مورد بازدید گردشگران قرار می گیرد. داستانی که درمورد نام این قلعه وجود دارد نیز بسیار جالب است. این داستان حکایت از دختری دارد که در واقع دخترِ خان باکو بوده است. این دختر به خاطر اینکه توسط برادرش زندانی شده بود، خودش را از بالای برج پایین می اندازد و طی زمانی که گذشت، نامش به قلعه دختر معروف شده است. اگر در تور باکو شرکت کردید، می توانید از این قلعه زیبا که یکی از آثار دوره ساسانیان است دیدن کنید.

پل صلح تفلیس

ارتقاع آن در حدود 29.5 متر بوده و 16 متر عرض و 6 طبقه دارد که در دو محدوده زمانی ساخته شده است. این برج در روزگاران کهن، نیایشگاه آناهیتا بوده است و زرتشتیان برای عبادت به آن جا می رفته اند. اما امروزه از این مکان برای موزه استفاده می شود و در فهرست جهانی یونسکو ثبت شده است. موزه ای دیدنی که شما با قدم گذاشتن در آن، می توانید تاریخ تکامل شهر باکو را مرور می کنید. این بنا به قدری برای مردم باکو مهم است که تصویرش بر روی پول رایج کشور آذربایجان و تمبر های پستی چاپ شده است. اگر قصد سفر به باکو را دارید، تور باکو با قیمت ها و امکانات متنوع در تورزپرس ارائه می شود که می توانید به صورت آنلاین، به خرید تور مورد نظر خود بپردازید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • المیرا | دوشنبه 08 آبان 1396

    تور اردیبهشت ماه باکو قیمت چنده؟
  • محدثه | دوشنبه 08 آبان 1396

    رزرو تور باکو فروردین ماه را چطور انجام بدم؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها