هتل ها شهرستان سنگسر


 بهترین هتل ها شهرستان سنگسر

هتل ها شهرستان سنگسر::    در اینجا به هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان سنگسر اشاره میکنم و در ادامه مطلبی هم درباره شهرستان سنگسر و جاهای دیدنی آن خواهم گفت.

از هتل ها و مراکز اقامتی شهرستان سنگسر میتوان موارد زیر را نام برد:

هتل سنگسر: هتل سنگسر سمنان هتلی 3 ستاره است که در سال 1352 تاسیس و در سال 1379 مجددا بازسازی شد. فاصله این هتل تا فرودگاه 25 دقیقه(با خودروی سواری) است و در نزدیکی پارک آبشار و موزه عشایری سنگسر قرار دارد.

آدرس هتل سنگسر: استان سمنان، شهرستان سنگسر(مهدی شهر)، انتهای خیابان صاحب زمان

تلفن تماس: 23624280-023

هتل دربند: هتل دربند سنگسر هتلی 4 ستاره است و در نزدیکی غار زیبا و دیدنی دربند قرار دارد.

آدرس هتل دربند: استان سمنان، شهرستان سنگسر، منطقه گردشگری دربند

تلفن تماس: 33629611-023

درباره شهرستان سنگسر:

شهرستان سنگسر(مهدی شهر) در شمال غربی استان سمنان قرار دارد و مرکز آن شهر سنگسر است. این شهرستان شامل دو بخش مرکزی و شهمیرزاد می باشد. در بخش مرکزی شهرهای سنگسر و درجزین و در بخش شهمیرزاد شهرهای شهمیرزاد و فولاد شهر و همچنین دهستان های پشت کوه و چاشم قرار دارند.

شهرستان سنگسر منطقه ای کاملا کوهستانی است و دارای گونه های متنوع گیاهی و جانوری می باشد.هتل ها شهرستان سنگسر

از جاذبه های گردشگری طبیعی و تاریخی شهرستان سنگسر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آب انبار تاریخی سنگسر، جنگل فینسک، قله نیزوا، منطقه پیغمبران، روستای چاشم، غار دربند، عمارت کیپور، شیر قلعه، منطقه حفاظت شده پرور، کافر قلعه

جنگل فینسک: جنگل فینسک در جنوب رشته کوههای البرز قرار دارد. این جنگل در بهار و اوایل پاییز بسیار زیبا و دیدنی است.هتل ها شهرستان سنگسر

هتل ها شهرستان سنگسر

قله نیزوا: قله نیزوا در روستای چاشم در دهستان چاشم بخش شهمیرزاد واقع است. این قله بلندترین قله شهرستان سنگسر و دومین قله مرتفع استان سمنان می باشد(اولین قله بلند استان سمنان قله شاهوار است). در این منطقه نشانه های زمین شناسی مربوط به 37 میلیون سال قبل دیده می شود. در فصل بهار از آب شدن برف در نزدیکی قله نیزوا دریاچه ای تشکیل می شود که بسیار زیبا است.

غار دربند: غار دربند در شمال غربی شهر سنگسر و در میانه رشته کوه های البرز قرار دارد. این غار دومین غار آهکی بزرگ ایران است(اولین غار آهکی بزرگ ایران غار علیصدر همدان می باشد). ستون های بزرگ و قطور و دیواره های آهکی با اشکال حیرت آور غار دربند مورد توجه بازدید کنندگان آن است.

روستای چاشم: روستای چاشم در شمال شهر شهمیرزاد و در دامنه کوه نیزوا قرار دارد. از دیدنی های این روستا قله نیزوا، کوه ارم، آبشار روزیه، برج چاشم و دوچنار دوقلوی کهن را میتوان نام برد.

همچنین شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به روستاهای شهرستان سنگسر به لینک داده شده مراجعه فرمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها