نکاتی درباره سفر به پوکت (بخش دوم)


نکاتی درباره ی سفر به پوکت (بخش دوم)

تایلند به دلیل دارا بودن شهر های توریستی و سواحل زیبای خود توانسته همه ساله گردشگران زیادی را به سمت خود جذب کند. شاید بتوان گفت که یکی از مهم ترین منابع کسب درآمد این کشور از طریق همین صنعت توریست باشد. پوکت از جمله شهر های توریستی تایلند است که با داشتن آب و هوایی گرم و استوایی توانسته در تمام نقاط سال گردشگران زیادی را به این شهر جذب کند. اما همواره قبل از رفتن به سفر باید اطلاعاتی را درباره ی مقصد خود داشته باشید. در بخش اول این مقاله، درباره ی تعدادی از این نکات صحبت کردیم. با تورزپرس همراه باشید تا به بررسی تعدادی دیگر از نکات مربوط به سفر پوکت بپردازیم.


از شیر آب برای آشامیدن استفاده نکنید 

 آب آشامیدنی

در زمان اقامت خود در ویلا ها یا هتل های پوکت سعی کنید تا از آب سرد کن هایی که در اتاق هایتان قرار داده شده استفاده کنید؛ زیرا آب شیر در پوکت آشامیدنی نمی باشد. مسلما با دیدن آب سرد کن ها خواهید دانست که قرار دادن آن ها در اتاقتان نشانه ی حسن نیت آن ها نیست! چرا که با این کار گردشگران باید بفهمند آب شیر ها آشامیدنی نیستند. هم چنین شما به راحتی می توانید از فروشگاه های پوکت آب معدنی تهیه نمایید.


حمل و نقل عمومی 

وسایل حمل و نقل عمومی

عادت کنید قبل از استفاده از تاکسی، حتی در کشور خود نیز مبلغ کرایه را با راننده طی کنید تا در موقع پرداخت دچار مشکل نشوید. در پوکت همان طور که بهترین راه برای رفت و آمد، استفاده از سرویس حمل و نقل عمومی می باشد، بهترین وسیله برای دیدن جاذبه های گردشگری پوکت تاکسی است و نکته قابل ذکر این که قبل از سوار شدن، از نرخ کرایه مطلع شوید. هم چنین شما می توانید در این شهر خودروی رنت بگیرید. هم چنین وجود ون هایی با نام توک توک در پوکت، حمل و نقل مسافران را آسان تر کرده است. ولی سرعتشان پاین است. 


هنگام رانندگی احتیاط کنید 

رانندگی در پوکت

اگر تصمیم دارید خودروی شخصی در پوکت اجاره کنید، احتیا کنید. چرا که ممکن است تعدادی از محلی ها بر خلاف شما رانندگی کنند. هم چنین بر خلاف ایران رانندگی از سمت چپ خودرو می باشد. اما اگر از رانندگی خود اطمینان ندارید بهتر است بعد از مشورت با راهنمای تور پوکت، از راننده ی شخصی یا همان تاکسی استفاده نمایید. 


از زبان انگلیسی زیاد استفاده نکنید 

زبان انگلیسی در پوکت

همان طور که در ایران مردم زیاد قادر به مکالمه به زبان انگلیسی نمی باشند، در پوکت نیز اکثر مردم قادر نیستند به این زبان مکالمه داشته باشند و در حد ابتدایی می توانند کار مشتریان را راه بیندازند. شما در تور پوکت می توانید از راهنمای تور خود کمک بخواهید تا از جانب شما با مردم ارتباط برقرار کند. البته با داشتن یک کتاب کوچک راهنمای زبان تایلندی می توانید کار خود را تا حدودی پیش ببرید و تا حد برطرف کردن نیاز های خود ارتباط برقرار کنید. هم چنین وجود اپلیکیشن هایی در این زمینه کارتان را راحت تر پیش خواهد برد. 


واحد پول تایلند 

واحد پول تایلند

همانند دیگر شهر های تایلند، واحد پول در پوکت نیز بات می باشد. شما با استفاده از بانک ها و صرافی هایی که در فرودگاه یا قسمت های مختلف سطح شهر موجودند، می توانید تبادلات ارزی خود را انجام دهید و پولاتان را چنج کنید. برای دانستن قیمت ها و واحد های پولی این کشور می توانید به سایت های مختلف در این زمینه مراجعه کنید. 


تهیه سیم کارت در پوکت 

سیم کارت در پوکت

شما در پوکت می توانید به راحتی یک سیم کارت تهیه کنید و از اینترنت پر سرعت آن نیز بهره ببرید. چرا که داشتن ارتباط با موبایل در عصر امروز امری بدیهی می باشد. سیم کارت را می توانید از تمامی فروشگاه ها و سوپر مارکت ها تهیه نمایید. قیمت سیم کارت نیز ارزان است. بعضی از اپراتور های تلفن همراه در شهر پوکت عبارتند از: AIS، TRUE ،DTAC Happy و ... که می توانید از خدماتشان استفاده کنید.


مذهب در پوکت 

 مذهب در پوکت 

اگر بخواهید در این شهر به دیدن معابد موجود بروید، این نکته بسیار حائز اهمیت است که با لباس راحتی نروید و رفتار مناسبی نیز داشته باشید. حتی اگر هوا بسیار گرم باشد، می بایست به هنگام ورود به این معابد از لباس های پوشیده استفاده نمایید. اگر به معبدی می روید که تصویر بودا دارد، باید کفش های خود را در آورید. هم چنین زنان حق دست زدن به راهبه ها را ندارند و حتی نمی توانند مستقیما چیزی به آن ها بدهند. مجسمه های بودا برای مردم این کشور در حکم اشیایی مقدس به شمار می روند به همین دلیل نمی توانید با آن ها عکس بگیرید. 


کفش هایتان را در آورید 

دراودرن کفش ها

اگر می خواهید به خانه ی یک فرد تایلندی بروید، قبل از ورود به خانه همانند اکثریت ایرانیان، می بایست کفش های خود را در آورید. علاوه بر این، پیش از ورود به تعدادی از اداره ها و فروشگاه ها نیز باید کفشتان را از پا درآورید. یک نکته که به شما در موضوع کمک می کند، کفش هایی است که در جلوی درب مکان مورد نظرتان قرار دارند، و شما متوجه خواهید شد که باید کفشتان را درآورید. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این 2 مقاله در اختیارتان قرار داده باشیم. شما می توانید با ثبت یک تور 5 شب و 4 روز پوکت سفر به یادماندنی ای را تجربه کنید. همچنین برای خرید تور می توانید از صفحه تورهای ما اقدام به رزرو تور نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • مهناز علیپور | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    این نکات برای سفر خیلی ضروری و کاربردیه، ممنون از مطلب مفیدتون
  • یاشار | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    تور پوکت خرداد ماه چقدر میشه؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها