مناطق گردشگری طبیعی شاهرود


مناطق گردشگری طبیعی شاهرود

شاهرود شهری پر از جاذبه های گردشگری دوست داشتنی است که در این مقاله به معرفی چند جاذبه شاهرود خواهیم پرداخت. از مناطق گردشگری طبیعی شاهرود می توان به دره مجن، چشمه نکارمن، قله برفکه، جنگل ابر، جنگل اولنگ، آبشار نکارمن، پارک آبشار، شهر مجن، روستای نکارمن، منطقه حفاظت شده خوش ییلاق، چشمه هفت رنگ مجن، دشت آفتابگردان کالپوش، دشت شقایق کالپوش، منطقه حفاظت شده خارتوران، قله شاهوار و منطقه شکار ممنوع تپال اشاره کرد.

 

دره و چشمه هفت رنگ مجن

منطقه زیبای مجن در میان دو رشته کوه چالویی و شاه کوه قرار دارد. دره مجن در شمال شهر مجن و در دامنه رشته کوه شاه کوه واقع شده است. چشمه هفت رنگ مجن در دره های قله شاهوار قرار دارد. آب این چشمه به دلیل وجود املاح گوناگون رنگارنگ است و باعث به وجود آمدن مناظر زیبا و دیدنی در مسیر خود شده است.

دره مجن شاهرود

چشمه هفت رنگ مجن

 

آبشار و چشمه نکارمن

آبشار نکارمن در روستای نکارمن و در دامنه کوه شاهوار قرار گرفته است. ارتفاع این آبشار بطور تقریبی 2450 متر می باشد. چشمه نکارمن در روستای نکارمن واقع است. آب این چشمه صرف کشاورزی در روستای نکارمن می شود. پوشش گیاهی اطراف چشمه نکارمن زیبایی این چشمه را چندین برابر کرده است.

آبشار نکارمن شاهرود

 

قله برفکه

قله برفکه در جنوب غربی روستای تاش و شمال شرقی شهر مجن قرار دارد. خاک این قله از آهک، ماسه سنگ، ذغال و سیلیت تشکیل شده است. از پوشش گیاهی قله برفکه می توان گون، چوبک، درمینه، چمن گندمی، کاسنی، ارس، کنگر و زرشک را نام برد. گونه های جانوری آن نیز شامل گرگ، پلنگ، خرس، گربه وحشی، بز کوهی، گراز و عقاب می باشد.

قله برفکه شاهرود

 

قله شاهوار

قله شاهوار در رشته کوه های البرز شرقی و در شمال روستای نکارمن واقع است. کوه شاهوار در مرز بین استان سمنان و استان گلستان قرار دارد.

قله شاهوار شاهرود

 

جنگل ابر

جنگل ابر در روستای ابر در دهستان خرقان بخش بسطام قرار دارد. این جنگل قدیمی ترین جنگل هیرکانی است. لازم به ذکر است که جنگل هیرکانی نام علمی و شناخته شده جنگل های شمال است.

جنگل ابر

 

روستای نکارمن

روستای نکارمن در دهستان خرقان در بخش بسطام واقع است. زیبایی این روستا به علت تضاد بین منطقه جنگلی و سرسبز و منطقه خشک و کویری است.

روستای نکارمن شاهرود

 

منطقه حفاظت شده خوش ییلاق

منطقه حفاظت شده خوش ییلاق در شمال شرقی شهرستان شاهرود قرار گرفته است. این منطقه شامل دو بخش کوهستانی و دشتی است و هر کدام از این مناطق گونه های جانوری و پوشش های گیاهی خاص خود را دارد.

منطقه حفاظت شده خوش ییلاق
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • بیتا | سه‌شنبه 20 تیر 1396

  من اصلا اطلاع نداشتم که شاهرود اینهمه جای دیدنی و زیبا داره ممنون به خاطر مقاله ی خوبتون
 • جعفری | سه‌شنبه 20 تیر 1396

  من خودم بچه ی شاهرود هستم برای مقالتون از عکس های قشتگی استفاده کردید آفرین
 • آتوسا | سه‌شنبه 20 تیر 1396

  سلام خسته نباشید شما تور داخلی به سمت شاهرود دارید؟
 • فائزه | سه‌شنبه 20 تیر 1396

  جنگل ابر یکی از زیباترین و بهترین جاذبه های گردشگری دنیا است به دوستان پیشنهاد می کنم که حتما از شهر شاهرود و جنگل ابر دیدن کنند.
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها