مقصد های گردشگری ارزان در جهان کدام اند؟


مقصد های گردشگری ارزان در جهان کدام اند؟ What are the cheap tourist destinations in the world?

سفر در ذات خود خرج کردن زیادی دارد، خصوصا سفر به خارج از کشور! اما شما می توانید به نقاطی از دنیا سفر کنید که به عنوان مقاصد ازران در سفرهای گردشگری از آن ها یاد می شوند. به گونه ای که انواع هزینه های شما در طول یک روز کمتر از 100 هزار تومان خواهد بود. ما در این مقاله چند نمونه از مقاصد گردشگری را به شما معرفی می کنیم که با مسافرت به آن ها هزینه ی کمتری برایتان داشته باشد. با تورزپرس همراه باشید. 


تور یونان (Greece) 

یونان

یونان

این کشور حتی قبل از ورشکستگی نیز کشور خوبی برای مسافرت ارزان به شمار می رفت و امروزه حتی ارزان تر هم شده است. شما با کمتر از 10 دلار یعنی معادل 36000 تومان، می توانید شام بره ی بزرگ سفارش دهید. انواع نوشیدنی در حدود 3 دلار یعنی معادل 10800 تومان هزینه دارد. شما تنها با 15 دلار معادل 54000 تومان قادر به اجاره ی اتاق خواهید بود. در حالی که گران ترین شب برایتان ممکن ست 55 دلار معادل 198000 تومان تمام شود. تمام این موارد در حالی است که هزینه ی یک اتاق در شهر هایی هم چون آمستردام یا پاریس، هزینه ای در حدود 30 دلار معادل 108000 تومان است که از کل هزینه در یک روز یونان بیشتر است. شاید همین ارزان بودن یونان در منطقه ی یورو سبب شده تا این کشور بازدید بالایی داشته باشد و توریست های زیادی را به خود جذب نماید. این کشور در اروپا گزینه ی خوبی برای خرید تور می باشد. 


تور آمریکای مرکزی (central America) 

آمریکای مرکزی

آمریکای مرکزی

هزینه ی یک روز در این جا کمتر از 30 دلار معادل 10800 تومان تمام می شود. شما قطعا باید از سفر به بخش هایی هم چون کاستاریکا یا پاناما که در زمره ی گران ترین بخش های آمریکای جنوبی می باشند، صرف نظر نمایید. هزینه ی یک روز کامل در این شهرها در حدود 35 الی 40 دلار معادل 126000 تا 144000 تومان می باشد. اما دیدن سایر کشور های آمریکای مرکزی مثل هندوراس یا نیکاراگوئه با هزینه های ارزان برایتان امکان پذیر خوهد بود. شما در این کشور ها تنها با 3 دلار معادل 10800 تومان می تواند یک وعده ی غذایی را سفارش دهید. هم چنین هزینه ی اقامتتان در یک هتل هر شب در حدود 10 دلار معادل 36000 تومان خواهد بود. هم چنین با هزینه ای یک دلاری که معادل 3600 تومان است، می توانید نوشیدنی میل کنید. آمریکا در این کشور ها به عنوان مقاصد ارزان شناخته می شود. 


تور تایلند (Thailand) 

تایلند

تایلند

تایلند در بین تمامی مقصد های گردشگری در دنیا، به عنوان الویت مردم قرار دارد. با وجود این که جاذبه های گردشگری تایلند بسیار فراوان است و گردشگران زیادی به آن جا مسافرت می کنند، اما هنوز هزینه های آن ارزان باقی مانده است. شما در تایلند تنها با 30 دلار معادل 10800 تومان می توانید یک روز را بگذرانید. هزینه ی اجاره ی اتاق در این کشور در حدود 6 تا 10 دلار معادل 21000 تا 36000 تومان می باشد که شما می توانید با کمتر از 5 دلار معادل 18000 تومان نیز غذا سفارش دهید. هم چنین هزینه ی نوشیدنی در یک روز 2 دلار معادل 7000 تومان می باشد. شما هم چنین می توانید با 30 دلار معادل 120000 تومان در یک مهمان خانه اقامت نمایید. شما حتی با ریخت و پاش های زیاد هزینه ای در حدود 30 دلار در روز خواهید داشت. شایان ذکر است که هزینه ی نوشیدنی در این کشور از هزینه ی غذا بیشتر تمام می شود. پس اگر اهل خوردن نوشیدنی نباشید، هزینه ها برایتان کمتر نیز خواهد شد. 


تور جزیره بالی (Bali Island) 

جزیره بالی

جزیره بالی

این جزیره ی زیبا ک همه ساله عده ی زیادی از گردشگران را از سراسر دنیا به اندونزی جذب می کند، به عنوان یکی از مقاصد ارزان در نظر گرفته می شود. در قسمت جنوبی جزیره به خصوص در اطراف منطقه ای به نام کوتا، هزینه ی اجاره ی یک اتاق شبی یک دلار معادل 3600 تومان خواهد بود. با این وجود اتاق هایی نیز موجود است که هزینه ی یک شب آن ها در حدود 10 دلار خواهد بود. شاید پرواز به این جزیره کمی گران باشد، اما هزینه ها در این جزیره بسیار ارزان است. هزینه ی غذا های غربی حدود 4 دلار معادل 14000 تومان و غذا های محلی حدود 2 دلار معادل 7200 تومان خواهد بود. فعالیت های تفریحی ارزانی نیز مانند غواصی وجود دارد که بیشتر از 10 دلار نخواهد بود. هم چنین سفر از مناطق توریستی به بخش های مرکزی هزینه های کمتری در پی خواهد داشت. شما می توانید با تور 4 شب و 3 روز بالی به این جزیره ی ارزان در فصل پیش رو سفر کنید. 


تور بوداپست (Budapest) 

بوداپست

بوداپست

این شهر تاریخی و زیبا در مجارستان به عنوان یکی از گزینه های سفر ارزان برایتان خواهد بود. هم چنین استقبال مردم آن گرم تر از استقبال مردم ایتالیا می باشد. هزینه ی اقامت در هتل در بوداپست حدود 8 دلار معادل 22800 تومان خواهد بود. اما اجاره ی اتاق های خصوصی این هزینه را دو برابر می کند. هزینه ی خوردن کباب یا ساندوچ حدود 2 دلار معاد 7200 تومان تمام خواهد شد. هم چنین برای دیدن جاذبه های گردشگری بوداپست می توانید در حدود 30 دلار معادل 108000 تومان هزینه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها