معروف ترین فستیوال های دنیا


معروف ترین فستیوال های دنیا

در همه جای دنیا، هر ساله فستیوال ها و جشن هایی برگزار میگردد که یا ریشه در آداب و سنت های محلی آن شهر دارند  یا با هدف شاد کردن مردم برگزار میشوند. هر کشوری مراسم خودش را متناسب با عقاید و قوانین خود اجرا میکند و هدف نهایی آنها این است که مردم شهر یا کشورهای مختلف دور هم گرد آیند و با اتحاد و همدلی ، نوید بخش روزهای خوبی برای یکدیگر باشند. ممکن است خیلی از ما نیز دلمان بخواهد که در این جشن ها شرکت کنیم و از برنامه های ویژه ای که در این فستیوال ها برگزار میشود بهره ببریم، یا اینکه مقصد سفر خود و تاریخ سفرمان را به گونه ای انتخاب کنیم که مقارن با بهترین فستیوال های جهان باشد. برای همین پیشنهاد می کنیم همراه ما باشید تا در ادامه تعدادی از معروفترین کارنوال های دنیا را به شما معرفی کنیم . 


1- جشنوراه رنگ هولی - هندوستان

یکی از بزرگترین جشن های سنتی هند ، جشنواره رنگ هولی است که هر ساله در ماه مارس و با آغاز بهار در تقویم هندی برگزار  میشود. این جشن یکی از اعیاد رسمی مردم هندوستان است که به بهانه  زنده شدن دوباره طبیعت و فرا رسیدن فصل بهار در هندوستان اجرا میشود و پیر و جوان، کودک و بزرگسال ، با پاشیدن آب و رنگدانه‌های مخصوص به سمت یکدیگر در کنار رقص و اجرای موسیقی ، به شادی و سرور می‌پردازند. این جشن در پایان زمستان یعنی معمولاً مطابق با اسفند ماه برگزار میگردد و میتوانید با تور هند حضور در این جشن زیبا را تجربه کنید.

جشنواره هولی

 

2- کارناوال ریودوژانیرو – برزیل

یکی از مشهورترین فستیوال های دنیا کارناوال ریودوژانیرو است که هر ساله در ماه فوریه  و در بهمن ماه برگزار میگردد و هزاران هزار نفر از سراسر دنیا به این شهر میروند تا شاهد این جشن زیبا باشند. این جشن از جشن‌های ملی و بزرگترین رویداد فرهنگی برزیل است که ازتشریفات مذهبی  تا تفریح و سرگرمی  را در بر میگیرد  و تجربه‌ای بزرگ و متفاوت را برای شما به ارمغان می آورد. شما میتوانید با  تور برزیل این رویداد زیبا را تجربه کنید.

کارناوال ریودوژانیرو

 

3- کارناوال فانوس یی پنگ - تایلند

بوداییان در تایلند، آیینی دارند که با هدف بدست آوردن لیاقت و شایستگی خانه‌ها و شهرشان را مزین کرده و در خیابان‌ها برنامه های تفریحی و هنری انجام میدهند. افرادی که در این جشن حضور دارند آرزوهای خود را روی فانوس هایی زیبا مینویسند و فانوس ها را به هوا میفرستند.  این جشن در پایان ماه کاملِ دوازدهمین ماه در تقویم سال قمری تایلندی برگزار میشود و با شرکت در تور تایلند میتوانید در این جشن زیبا شرکت کنید.

کارناوال فانوس یی پنگ

 

4- سال نو چینی – چین

در فرهنگ چینی‌ها سال نو موضوعی بسیار با اهمیت به شمار میرود. برای همین با برگزاری مراسمی زیبا این روز را جشن میگیرند و به شادی و پایکوبی می پردازند.  این مراسم تقریباً از اوسط ژانویه تا اواسط فوریه (بهمن ماه)  برگزار میشود و مردم زیادی از سراسر دنیا، در این جشن شرکت میکنند تا تماشایی ترین جشن چین را تماشا کنند. شما میتوانید با تور چین ، این فستیوال زیبا را تجربه کنید. 

جشن سال نو چینی

 

5- کارناوال ونیز – ایتالیا

هرساله اوایل فوریه، ونیز میزبان یکی از قدیمی‌ترین و مشهورترین جشن‌های جهان است که فرهنگ و هنر پرآوازه ایتالیا را به معرض نمایش میگذارد و هر ساله هزاران هزار بازدید کننده دارد. مردم با لباس های خاصی در این جشن شرکت میکنند و ماسک هایی با مفاهیم خاص به چهره شان می زنند . مردم با زدن این ماسک ها اختلاف ظاهری بین طبقات غنی و فقیر را نشان میدهند و قدرمتندان جامعه را به نوعی مورد تمسخر قرار میدهند.

کارناوال ونیز

 

6- اکتبرفست – آلمان

هر ساله میلیون ها نفر، از سراسر دنیا به مونیخ آلمان سفر میکنند تا در جشن بزرگ آلمان شرکت کنند. بیش از دویست سال است که این جشن هر ساله در اواخر سپتامبر و اوایل اکتبر، برگزار میشود و بخشی مهم از فرهنگ مردم مونیخ است.

اکتبر فست

 

7-هالووین – ایالت متحده آمریکا

خیلی از کشورها، هر ساله مراسم هالووین را جشن میگیرند اما در ایالت متحده آمریکا، این مراسم با شکوه تر و ترسناک تر (!) از مکان های دیگر برگزار میشود. در  شب ۳۰ اکتبر (نهم آبان) مردم آمریکا با لباس‌های رنگارنگ و ترسناک در این مراسم شرکت میکنند و شبی خاطره انگیز را رقم میزنند.  نماد جشن هالووین «کدو تنبل» توخالی است و درون آن شمع روشن می‌کنند.

هالووین

 

8- فستیوال لا توماتینا – اسپانیا

بونل اسپانیا، هر ساله در تاریخ 31 آگوست میزبان جشن لا توماتینا است و هزاران نفر از مردم دنیا در این جشن شرکت میکنند. در این جشن که با برداشت اول مردم از گوجه فرنگی برگزار می‌شود همه مردم به خیابان‌ها آمده و با پرتاب گوجه فرنگی به سوی یکدیگر به شادی و پایکوبی مشغول میشوند. در تور اسپانیا میتوانید با شرکت در این فستیوال روزی خاطره انگیز برای خود رقم بزنید.

فستیوال لا توماتینا

 

9- روز سنت پاتریک – ایرلند

یکی از اعیاد ایرلندی ها روز سنت پاتریک  است که هر ساله ورود مسیحیت به ایرلند را،  در این روز جشن میگیرند و مردم با پوشیدن لباس‌های محلی سبز رنگ، به انجام رقص محلی و شادی و سرور مشغول میشوند. لازم به ذکر است که این جشن هرسال در 17 مارس برگزار میشود .

سنت پاتریک

 

10- فستیوال روشنایی زمستانی – ژاپن

یکی دیگر از معروف ترین فستیوال های جهان، فستیوال روشنایی زمستانی است که هر ساله مطابق با ماه آبان در شهر کووانای  کشور ژاپن برگزار میشود و با بیش از 7 میلیون LED، زیباترین چراغانی های زمستانی کشور ژاپن را به نمایش میگذارد. با تور ژاپن میتوانید در این فستیوال زیبا ، حضور داشته باشید.

فستیوال روشنایی زمستانی
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • محمد ن | چهارشنبه 21 تیر 1396

  جشنواره استراتفورت شکسپیر Stratford Festival

  یکی از معروف ترین جشنواره های دنیاست که
  گذراندن یک روز شگفت انگیز و بیاد ماندنی رو در اون تجربه خواهید کرد

  پیشنهاد می کنم این جشنواره رو از دست ندهید.
 • الهام مدیری | دوشنبه 13 شهریور 1396

  جشنوراه رنگ هولی - هندوستان در چه زمانی برگزار میشه؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها