معرفی شهر های توریستی و بزرگ ترکیه


معرفی شهر های توریستی و بزرگ ترکیه  Introduction of Turkish Tourist City and Turkey

ترکیه با دارا بودن بیش از 73 میلیون نفر جمعیت در خود، توانسته همه ساله تعداد زیادی از گردشگران را از سراسر نقاط دنیا به شهر های خود جذب کند. جمعیت ترکیه تشکیل شده از اقوام و ملل و نژاد های مختلف می باشد که در دهه ی 1920 بسیاری از پناهجویان آسیایی، عرب و کشور های اروپایی به ترکیه پناه آوردند. با این حال از این جمعیت فعلی در حدود 72 درصد آن را ترک ها تشکیل می دهند و باقی آن ها را نژاد هایی هم چون یونانی، کرد، ارمنی، یهودی و گرجستانی شامل می شوند. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی شهر های بزرگ و گردشگر پذیر این کشور بپردازیم. 


استانبول (Istanbul) 

استانبول

استانبول

این شهر به عنوان بزرگترین شهر ترکیه جمعیتی معادل 13 میلیون نفر را در خود جای داده است. این شهر بین دریای سیاه و دریای مدیترانه قرار گرفته و از این نظر شاهراه ارتباطی می باشد. سالانه به دلیل افزایش مهاجرت به استانبول، جمعیت آن بیش از 3 درصد رشد می کند. بیشتر کسانی که به این شهر مهاجرت می کنند برای پیدا کردن شغل و زندگی بهتر از روستا های اطراف می باشند. کالا هایی چون تنباکو، روغن زیتون و خودرو در این شهر بسیار پر رونق می باشد. شما با تور 5 شب و 4 روز استانبول می توانید به دیدن نقاط مختلف این شهر بپردازید. 


آنکارا (Ankara) 

آنکارا

آنکارا

به عنوان دومین شهر بزرگ ترکیه، می توان آنکارا را نام برد که پایتخت این کشور نیز می باشد. جمعیت این شهر بالغ بر 4 میلیون نفر است. 50 درصد جمعیت این شهر نیروی جوان بوده و زیر 30 سال می باشند و شاید به همین دلیل است که سطح آموزشی آن در کشور بسیار بالاست. این شهر نیز مانند استانبول همه ساله میزبان روستاییان زیادی است که برای بالا بردن تحصیلات و زندگی بهتر روانه ی این شهر می شوند. هوا و فضا و صنایع دفاعی در این شهر بسیار رشد یافته است. شما با تور آنکارا می توانید به دیدن جاذبه های این شهر بپردازید. 


ازمیر (Izmir) 

ازمیر

ازمیر

این شهر با جمعیتی بیش از 2 میلیون نفر سومین شهر پر جمعیت در ترکیه به حساب می آید. ازمیر بین دهه های 1960 تا 1970 به دلیل عدم رسیدگی و نظارت دولت بر بخش های روستایی، سبب شد تا همانند استانبول و آنکارا مردم به ازمیر هم مهاجرت کنند. تعداد یهودیان ساکن در ازمیر به 2500 نفر می رسد. اما تعداد زیادی از ایتالیایی ها و فرانسوی ها نیز در این شهر ساکن هستند. با تور ازمیر به این شهر می تواند سفر کنید و نقاط مختلف در حال رشد این شهر را از نزدیک ببینید. 


آنتالیا (Antalya) 

آنتالیا

آنتالیا

طبق رتبه بندی 100 شهر برتر دنیا در سال جاری در Euromonitor International، آنتالیا با بیش از 10 میلیون توریست در سال توانست چهارمین شهر پر بازدید قاره ی اروپا انتخاب شود. هم چنین این شهر چهارمین شهر پرجمعیت در ترکیه نیز می باشد. این شهر باستانی در ساحلی زیبا در ترکیه واقع شده که روز به روز در ترکیه در حال پیشرفت و رشد است. اما اگر می خواهید بدانید که پر بازدید ترین شهر جهان کدام شهر است؟ باید بگوییم هنگ‌کنگ با 26 میلون رای انتخاب شده است. شما با رزرو آنلاین تور می توانید آنتالیا را به عنوان مقصد پیش رویتان در پاییز انتخاب کنید. 


هجوم پناهندگان در ترکیه 

 به دلیل پناهنده شدن و مهاجرت بیش از حد مردم کشو های دیگر در ترکیه، جمعیت این کشور روز به روز در حال پیشروی است. بیشتر پناهندگان از سوریه هستند. که مسلما دلیل آن وضعیت آشفته و نا امن سوریه است. اما ترکیه با آغوش باز خود به استقبال پناهجویان میرود. در ترکیه هم اکنون بیش از یک میلیون و هفتصد هزار نفر از مردم سوریه حضور دارند. از عراق نیز پناهندگانی وارد این کشور شده اند. البته این پناهجویان با دریافت ویزای کار از طرف دولت ترکیه می توانند وارد عرصه ی کار شده و هم چنین خود را با فرهنگ این کشو وفق دهند.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • نغمه | دوشنبه 29 آبان 1396

    تور 4 شب و 3 روز ترکیه چند تومنه؟
  • هستی | دوشنبه 29 آبان 1396

    تور 5 شب و 4 روز ترکیه قیمتش چقدره؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها