معرفی شهرهای دیدنی آذربایجان شرقی


معرفی شهرهای دیدنی آذربایجان شرقی

معرفی شهرهای دیدنی آذربایجان شرقی::  آذرشهر
يکی از شهرستان های استان آذربايجان شرقی ايران است. مرکز آن، شهر آذرشهرر است.
آذرشهر در حدود ۵۰ کيلومتری جنوب غربی تبر يز واقع شد ه است.
آذرشهر در شرق د رياچه اروميه واقع و از شمال محدود است به شهرستان اسکو، ازز جنوب به شهرستان عجب شير و از غرب به د رياچه ارومیه . اين شهر در جلگه و مسير مراغه – تبر يز قرار دار د . نام قد يم اين شهرستان دهخوارقان بود و دارای باغهای ميوه و انگور و گردوی بسيار است. دهخوارقان به معنی جايگاه ده سفلی خوار است.
روستاهای شرقی این شهرستان در کوهستان و دارای آب و هوای سالم و روستاهایی غربی آن در جلگه و کنار در يا می باشد که است. کارخانه های پتوبافی، برگه زردآلوسازی، کمپوت سازی، و کارخانه برق دار د. از بناهای تاريخی دارای يک مسجد قد يمی به نام مسجد حاج کاظم و بنايی به نام چهارسوق دارد که از چوب بست درست شد ه است
از آثار تاريخی آذرشهر می توان به قبرستان قد يمی بادا م يار، يوواداغی ، مساجد قدد يمی و از جاهای ديدنی به چشمه آب گوگردی تاپ تاپان و قرمزگل و ينگجه و ج ز يره اسلامی و چراغ يل و ... اشاره کر د.

بناب :
بناب يکی از شهرهای استان آذربايجان شرقی ايران است. اين شهر در غرب مراغه قرارر دار د. نام بناب به معنی بنِ آب يعنی مکانی در پايين رود و آب روان است. بناب بخاطر کباب های با کيفيت خود معروفيت دارد. از جاذبه های طبيعی شهرستان بناب تالاب و منطقه شکار ممنوع قر هقشلاق است. اين تالاب با ۴8هزار هکتار مساحت در ميان رودخانه های دائمی صوفی چای و ز رينه رود و در حا شيه جنوبی پارک ملی د رياچه ارو ميه واقع است.
اهالی شهر ايرانی هستند و اکثريت مطلق اهالی به زبان آذری تکلم می کنند .موقعيتت مطلوب جغرافيايي باعث رشد شديد کشاورزی منطقه شد ه است.
تبريز :
تبريز مرکز استان آذربايجان شرقی با مساحتی حدود ۱۲۰۰ کيلومتر مربع و جمعيتی بالغغ بر1460000 (برآورد سال ۲۰۰۶) است که از نظر جمعيت چهارمين (پس از تهرا ن، مشهد و اصفهان ) و از نظر وسعت سومين شهر ا يران است. تبريز از د يرباز تأ ثير زيادی در زمينه های مختلف از جمله سياسی و اقتصادی داشته است. تبريز او لين پا يتخت ا يران در زمان صفويان و شهر وليعهدنشين دودمان قاجار بو د.

معرفی شهرهای دیدنی آذربایجان شرقی

 

همچنین شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به تور ایران به لینک داده  شده مراجعه نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها