معبد حقیقت در شهر توریستی پاتایا - تور تایلند


معبد حقیقت در شهر توریستی پاتایا - تور تایلند

درباره معبد حقیقت چه می دانید ؟ معبد حقیقت در کشور تایلند در شهری به نام پاتایا واقع شده است. در بیان موقعیت این بنا باید عنوان کرد که در ساحل لائم راچاوت و در جاده ناکلوا در شمال شهر پاتایا واقع شده است. که میتوانید در تور تایلند از آن دیدن کنید. معبد حقیقت معبدی است که بسیار زیبا طراحی شده است. این معبد گردشگران و بازدیدکنندگان را از نقاط مختلف تایلند به سمت خود می کشاند. معبد حقیقت در واقع یک معبد مذهبی می باشد. این معبد برای مردم کشور تایلند، به خصوص پاتایا، بسیار ارزشمند می باشند. البته بودایی ها ارادت بسیار بیشتری نسبت به این معبد قائل هستند. در واقع این معبد تنها از نظر زیبایی و ظاهر خیره کننده اش مشهور نیست، بلکه هم نماد فرهنگی دارد هم یک اثر هنری بسیار بزرگ است. تقریبا می توان بیان کرد که در تمامی شهر های تایلند، معابد وجود دارد. اما این معبد با معابد دیگر بسیار تفاوت دارد. این تفاوت از این باب است که این معبد تماما از چوب ساخته شده است و هیچ گونه عنصر فلزی، حتی میخ هم در ساخت آن استفاده نشده است. معبد حقیقت پاتایا یک معبد صد متری تمام چوبی می باشد که با معماری بسیار زیبایش هر گردشگری را مجذوب خود می کند. معبدی متفاوت و واقعا زیبا که فقط در شهر پاتایا وجود دارد و نمونه دیگری از آن موجود نیست.

معبد حقیقت 

 

زیبایی های خیره کننده درون معبد حقیقت

آیا زیبایی های این معبد تنها به بیرون آن بسنده می شود؟در پاسخ به این سوال باید بیان کرد، که در واقع چشم انداز بیرون بخشی از هنرنمایی این معبد است. کافیست وارد این معبد شوید تا زیبایی این هنر نمایی را ببینید. نقش ها و کنده کاری های چوبی داخل معبد حقیقت بسیار هنرمندانه و با ظرافت اند که زبان از توصیف این همه زیبایی عاجز است. در نقش و نگارهای مذهبی این معبد نمایی از اسطوره های هزار ساله بودا و هندو به شیوه ای هنرمندانه به تصویر کشیده شده اند. درون این معبد چندین مجسمه از بودا قرار دارد. البته در دیدگاه بودایی ها این مجسمه ها بسیار ارزشمند هستند و به بیان دیگر این مجسمه ها خدایانشان هستند. در بیان ساده تر همان اصطلاح بت را می توانیم به این مجسمه ها نسبت دهیم.

معبد حقیقت

 

معماری معبد حقیقت

اما معماری معبد حقیقت چگونه است؟ این ساختمان طبق معماری قدیم تایلند ساخته شده است. همان طور که در تصاویر این معبد شاهد هستید، از مجسمه های کنده کاری شده در نمای سقف استفاده شده است که نشان دهنده این مطلب است که این بنا بازتابی از معماری آسیای شرقی باستان می باشد. به شما پیشنهاد میشود در تور پاتایا حتما از این معبد زیبا دیدن نمایید.

همینطور برای اطلاع از قیمت تور تایلند، می توانید به صفحه تورهای ما مراجعه کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها