قیمت تور استانبول خرداد 97


قیمت تور استانبول خرداد 97  Istanbul tour price June 97

ترکیه به پایتختی آنکارا یکی از کشورهای مهم در صنعت گردشگری است. با این حال استانبول مهم ترین شهر از نظر اقتصادی، تجاری، گردشگری، فرهنگی، آموزشی و هنری محسوب می شود. بیشترین سهم در چرخاندن چرخ گردشگری کشور را به عهده گرفته است و مهم ترین علت آن این است که این شهر به اندازه ای دارای وسعت و تنوع جاذبه است که در تمام ایام سال را به پذیرایی گردشگران مشغول است. بیشتر از 65 درصد مردم بومی ترکیه در بخش اروپایی آن زندگی می کنند. نکته جالب توجه این است که وقتی شما در نزدیکی تنگه بسفر بایستید می توانید تفاوت دو بافت مدرن و سنتی بین دو بخش اروپایی و آسیایی شهر را به وضوح ببینید. بیشتر جاذبه های گردشگری استانبول که مربوط به آثار باستانی می شوند، در همین بخش قدیمی قرار دارند که از این جهت این بخش را دارای اهمیت بسیار می کند. 

قیمت تور استانبول خرداد 97

 

جاذبه های گردشگری استانبول

بیشترین بار گردشگری تور استانبول بر عهده مساجد، معابد، کلیساها و عبادتگاه های این شهر است. استانبول را به شهر مساجد می شناسند. مسجد سلطان احمد، مسجد رستم پاشا، مسجد محمد پاشا، مسجد سوکولو و ... از جمله مهم ترین مساجد پر طرفدار در این شهر است. جالب است بدانید که بسیاری از مساجدی که در این شهر هستند، درگذشته کلیسا بوده اند و پس از انتقال قدرت از یک امپراطوری به امپراطوری بعدی، این اماکن تغییر فعالیت داده اند، اما همیشه برای مردم ترکیه با ارزش بوده اند و چه زمانی که کلیسا بوده است و چه زمانی که مسجد شده است در دو صورت برای بومیان با اهمیت بوده است. کلیسا ها و عبادتگاه های دیگر نیز بخش اعظمی از بار گردشگری شهر را برعهده دارند که بیشترین علت جذب گردشگر از سوی این بناها، ارزش معنوی و به خصوص معماری آن هاست. شما می توانید با مراجعه به لیست تورهای تورزپرس از قیمت تور استانبول مطلع شوید و همچنین تور 4 روزه استانبول را رزرو، و یا سفر به استانبول با هر مدت زمان اقامت دیگری را تجربه کنید.

جاذبه های گردشگری استانبول

 

مسجد ایا صوفیه استانبول 

همانطور که می دانید استانبول را شهر مساجد می نامند. چرا که با داشتن 3113 مسجد در ترکیه دارای بیشترین تعداد از این نظر است. این مساجد علاوه بر ارزش معنوی و اجتماعی، دارای ارزش هنری و معماری بسیاری نیز هستند. همچنین در اطراف این مساجد فضای سبز و طبیعت فوق العاده ای مهیا شده است که سبب می شود گردگشران بسیاری در داخل و اطراف این مساجد اوقات خود را سپری کنند. مسجد ایا صوفیه مهم ترین و پر بازدید ترین مسجد استانبول و شاید ترکیه به حساب می آید. این مسجد در ابتدا یک کلیسا بوده است و در طی سالیان بعد به یک مسجد تبدیل شد و تا پایان کار خود مسجد باقی ماند و امروزه اما تنها به عنوان موزه ای از دوران پیشین به یادگار مانده است. موزاییک کاری های هنری و مذهبی آن و همچنین معماری بیزانسی خاصش سبب شده است تا مورد توجه همگان واقع شود. شما می توانید از لیست تورهای ما، برای خرید تور ارزان به مقصد استانبول اقدام نمایید. 

مسجد ایا صوفیه استانبول 

 

چگونه از قیمت تور استانبول خرداد 97 مطلع شویم؟

قیمت همیشه به عنوان معیاری برای انتخاب بهترین تور به حساب می آید. خرداد ماه دمای هوا بسیار معتدل و مناسب است و بسیاری از تورها در این ماه برگزار می شود. اما با توجه به اینکه این ماه متقارن با بسیاری از امتحانات و فعالیت های دیگر است، معمولا این حجم مسافرتی به ماه تیر محول می شود. بنابراین در ماه خرداد هنوز هم می توانید تورهای ارزان و مناسب با شرایط خود را پیدا کنید. اگر قصد دارید از قیمت تور استانبول خرداد 97 مطلع شوید، می توانید به لیست تورهای تورزپرس مراجعه کرده و قیمت هایی که آژانس های مختلف برای این ماه ارایه دادند را مطالعه نمایید و شرایط متناسب به خود را انتخاب و تور مورد نظر را برای خود رزرو کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • بارانا | یکشنبه 30 مهر 1396

    سلام آب و هوای استانبول در خرداد برای تور مناسبه؟
  • کیوان زاده | یکشنبه 30 مهر 1396

    اگه میشه قیمت تور ارزان استانبول رو بگید. تو ماه های مختلف قیمت تور فرق داره؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها