قلعه ماموره قلعه ای زیبا و بزرگ در ترکیه


قلعه ماموره قلعه ای زیبا و بزرگ در ترکیه

قلعه ماموره در ترکیه را چقدر می شناسید؟ قلعه ماموره قلعه ای زیبا و بزرگ، دارای آرامشی عجیب و بی نظیر است که در ساحل دریای مدیترانه و در بزرگراه آنتالیا واقع شده و یکی از مکان های دیدنی کشور ترکیه می باشد که در شش کیلومتری جنوب شرق آنامور و دویست و شانزده کیلومتری غرب مرسین واقع شده است. قلعه ماموره با 23500 متر مربع مساحت، با طراحی زیبا و خندق بزرگی که توسط آن احاطه شده است، بسیار زیبا و قابل توجه می باشد.

قلعه ماموره

 

درباره قلعه ماموره ترکیه

قلعه ماموره دارای سه حیاط اصلی می باشد. حیاط های قلعه از سه طرف  غرب، شرق و جنوب قلعه را احاطه کرده اند. در حیاطی که در سمت غرب این قلعه واقع شده، مجموعه ی کوچکی از یک مسجد و مناره منفرد و یک حمام ترکی به چشم می خورد. در حیاط جنوبی نیز بقایای یک فانوس دریایی وجود دارد. این قلعه ی بزرگ، به علت نقش دفاعی ای که داشته است، دارای ۳۹ برج و سنگر دفاعی می باشد. این برج ها بوسیله دیوار هایی عریض به یکدیگر متصل شده‌ اند که محافظت امن تری را ممکن می کرده است. قلعه ماموره، یکی از بزرگترین قلعه های ترکیه به شمار می رود که تاریخ دقیقی از ساخت آن مشخص نیست. فقط احتمالاتی وجود دارد که این قلعه را به قرن سه و یا چهار نسبت می دهد که توسط رومی ها ساخته شده است. می توان گفت که تاریخدانان، تاریخ ساخت این قلعه را به امپراطوری ارمنی‌ها، یعنی پادشاه کیلیکیه نسبت می دهند. البته باستان شناسان نیز مواردی کشف کرده اند که نشان دهنده این است که این احتمال درست است و به قرن سه و چهار تعلق دارد.

قلعه ماموره

 

بازسازی مداوم قلعه ماموره

جالب است بدانید که مسئولان ترکیه از این قلعه کاملا محافطت کرده اند و اثری از تخریب در آن مشاهده نخواهید کرد و این رسیدگی علاوه بر زیبایی قلعه، باعث محبوبیت بیشتر آن نیز شده است. می توان ادعا کرد که از سالم ترین قلعه های تاریخی کشور ترکیه محسوب می شود و این موضوع باعث اهمیت بسیار قلعه شده است. باید بدانید که کاربرد دفاعی این قلعه نیز در رسیدگی به آن موثر بوده است. چرا که این کاربرد دفاعی در برابر تهاجم دزدان دریایی و مهاجمانی که از راه دریا وارد می شدند دارای اهمیت بوده است. این قلعه بارها و بارها تعمیر و بازسازی شده است و نام آن هم از شخصی به نام محمود کارمان، در قرن چهارده ام که این قلعه را تعمیر کرد و نام ماموره را بر روی قلعه نهاد، باقی مانده است. معنای پیروزی برای این قلعه تا به امروز باقی مانده است. به شما پیشنهاد می کنیم در تور ترکیه شرکت کنید و از سفر خود با بازدید از تمام مناطق گردشگری و توریستی آن نهایت لذت را ببرید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها