قلعه اوبیدوس در پرتغال را بیشتر بشناسید


قلعه اوبیدوس در پرتغال را بیشتر بشناسید!

درباره قلعه اوبیدوس چه می دانید؟ قلعه اوبیدوس قلعه ای زیبا و باستانی در استان استرمادورای پرتغال می باشد. قلعه ای بسیار پر استقامت و مستحکم که در میان دژها ساخته شده است. قلعه اوبیدوس بر روی یک تپه در اوبیدوس قرار گرفته است. اوبیدوس شهری کوچک است که تاریخ آن به دوران روم باستان برمی گردد. قلعه اوبیدوس یک سازه ای بی نظیر است که هر ساله گردشگران زیادی را مجذوب خود می کند و بازدیدکنندگان زیادی نیز دارد. قلعه اوبیدوس در کشوری کوچک به نام پرتغال واقع شده است. از انجا که کشور پرتغال دارای خط ساحلی فوق العاده زیبا و آثار تاریخی زیادی می باشد، به یکی از پر بازدید ترین کشور های اروپا تبدیل شده است. می توان گفت که کشور پرتغال از نظر آب و هوایی، در تمام سال دارای آب و هوای خوبی است. که این یک مزیت برای کشور پرتغال است، چرا که در هر فصل از سال، می تواند پذیرای گردشگران باشد. و این آب و هوای خوب نیز برای گردشگران دارای اهمیت می باشد و برگ برنده ی این کشور، علاوه بر زیبایی هایش محسوب می شود.

قلعه اوبیدوس

 

درباره قلعه اوبیدوس

قلعه اوبیدوس بسیار با عظمت و زیبا طراحی شده است. این قلعه با دیوار هایی نزدیک به 14 متر ارتفاع، زیبایی و صلابت زیادی به قلعه بخشیده است. قلعه اوبیدوس در سال 1195 میلادی و در شهرک نظامی «اوبیدوس» ساخته شده است. در مورد سازنده های این بنای بی نظیر بیان شده است که مورها این قلعه را در قرن هشتم ساخته اند. از زمان های قدیم، این اطلاعات زبان به زبان رسیده است که ایزابل ملکه پرتغال، شیفته مناظر زیبای قلعه اوبیدوس شده بود. او از همسرش تقاضا می کند که این قلعه را به او هدیه دهد . این ماجرا کم کم به یک سنت تبدیل شد و تا قرن ها نیز ادامه داشت. به این صورت که شاهان پرتغالی این دهکده دنج و زیبا را به ملکه های خود هدیه می دادند .

قلعه اوبیدوس

 

یکی از دلایلی که قلعه اوبیدوس به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری مهم کشور پرتغال محسوب می شود این است که از این قلعه بسیار مراقبت نموده اند و تقریبا سالم باقی مانده است. شهر اوبیدوس در حدود قرن ۱۴ بازسازی شد و یک دیوار نیز به آن اضافه شد. امروزه نیز از این قلعه استفاده ی دیگری می شود و به یکی از هتل های تاریخی زیبا و بسیار لوکس مبدل شده است. هر ساله در ماه ژوئیه در قلعه، بازار سنتی قرون وسطی برگزار می‌شود. به شما پیشنهاد می کنیم حتما در تور پرتغال شرکت کنید و از جاذبه های گردشگری این کشور دیدن نمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها