قلعه‌ ادینبورگ قلعه ای شگفت انگیز و ترسناک در اسکاتلند


قلعه‌ ادینبورگ قلعه ای شگفت انگیز و ترسناک در اسکاتلند

از قلعه ادینبورگ در اسکاتلند چه می دانید؟ قلعه ادینبورگ یک قلعه بسیار زیبا با پشتوانه ی تاریخی بسیار بلند می باشد. قلعه ادینبورگ به عنوان بخشی از میراث ملی کشور اسکاتلند به شمار می رود و در شهری به نام ادینبورگ در کشور اسکاتلند قرار گرفته است. قلعه ی ادینبورگ علاوه بر این که قلعه ای زیبا و پر توریست بوده، به خاطر تاریخش و استفاده های مثبتی که در گذشته از این قلعه شده است، دارای اهمیت بسزایی می باشد. باستان‌ شناسان بر این باور هستند که حضور و سکونت انسان هت در این قلعه، از سده ی دوم میلادی آغاز شده است. از زمان پادشاهی دیوید یکم ، یک کاخ سلطنتی در قرن دوازدهم میلادی ساخته شده است. از این کاخ سلطنتی تا سال 1633 میلادی به عنوان محل اقامت خانواده های سلطنتی استفاده می شده است. در قرن پانزدهم و بعد از آن، این کاخ نقش مسکونی کمتر و کمتری داشته است. در قرن هفدهم از این قلعه برای پادگان نظامی استفاده می شده است. شاید بتوان گفت یک پادگان نظامی بزرگ و یا یک دژ نظامی در ان زمان بوده است.

قلعه ادینبورگ

 

از این قلعه به عنوان یکی از مهمترین سنگر ها در پادشاهی اسکاتلند یاد شده است. قلعه ی ادینبورگ در بسیاری از درگیری‌ های تاریخی از جمله جنگ‌های استقلال طلبانه ی اسکاتلند که در قرن ۱۴ میلادی بوده است گرفته، تا قیام ۱۷۴۵ یعقوبی‌ها، نقش بسزایی داشته و قلعه ای استراتژیک بوده است. قلعه ادینبورگ دارای چندین سیاهچال است. روایت شده است که در طول قرن‌ ها از این سیاه چال ها به عنوان محل شکنجه و قتل زندانی ها استفاده می شده است. طی تحقیقاتی که در سال 2014 درباره این قلعه انجام شد، روایت شد که این قلعه با داشتن 26 محاصره و درگیری در طول 1100 سال، یکی از مکان هایی است که در جهان بیشترین حمله و محاصره را در طول تاریخ به خود دیده است. از قرن 19 به بعد اهمیت بسیار بیشتری به این بنا داده شد و به عنوان یکی از مراکز مهم اسکاتلند قلمداد شده است. برنامه های مختلفی نیز برای بازسازی و جلوگیری از تخریب این قلعه صورت گرفته است تا شکوه ان همچنان برای گردشگران حفظ مانده باشد.

قلعه ادینبورگ

 

وجود روح در قلعه ادینبورگ

قلعه‌ی ادینبورگ یکی از مکان‌هایی است که افراد زیادی گزارش هایی مبنی بر وجود ارواح در این قلعه را داده اند. شاید این موضوع به خاطر قدمت بسیار این قلعه باشد. داستان های بسیاری در مورد وجود روح و شنیدن صدای فلوت مداوم در این قلعه وجود دارد که این قلعه را ترسناک کرده است. در اعماق این قلعه، چندین تونل وجود دارد. جالب است بدانید که این تونل ها، قلعه را به رویال مایل و ظاهراً هلیرود پلس متصل می‌کنند. از گذشته های قدیم، داستان هایی پیرامون این قلعه وجود دارد. یکی از این داستان ها بیان می کند که یک فلوت ‌زن، تنها به زیر قلعه فرستاده شده است. علت این کار برای بررسی عمق قلعه بود. او فلوتش را برداشت تا کسانی که بالا هستند، با شنیدن صدای فلوت زدن وی بتوانند مسیر حرکتش را ارزیابی کنند. در میان راه، صدای فلوت قطع می شود. یک گروه نجات برای کمک به آن جا می روند اما دست خالی بازگشتند و خبری از آن پیدا نکردند. طبیعی است که پیرامون قلعه ها و بناهای قدیمی، داستان ها و قصه های این چنینی وجود داشته باشد، که همین داستان ها سبب می شود دیدن این بناها برای بسیاری از افراد هیجان انگیز و ماجراجویانه باشد. اگر قصد سفر به اسکاتلند را دارید می توانید از طریق تور اسکاتلند از تمام مناطق دیدنی این کشور دیدن کنید. بهار و اوایل پاییز پایتخت اسکاتلند بسیار دیدنی‌تر است و بهترین زمان برای بازدید از این شهر می باشد. لازم به ذکر است که در این زمان تعداد توریست ها کمتر و هزینه ها مناسب تر می شود.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها