غذا های محلی پاتایا در تایلند


غذا های محلی پاتایا در تایلند  Pattaya's local foods In Thailand 

طبیعت بسیار زیبای تایلند و هم چنین جاذبه های گردشگری پاتایا سبب شده تا همه ساله عده ی زیادی از مردم سراسر دنیا برای دیدن این شهر روانه ی تایلند شوند. مسلما بعد از گشت و گذار در طبیعت و استفاده از سواحل زیبای پاتایا، به دنبال جایی برای خوردن غذا های اصیل تایلندی خواهید گشت. شاید اگر اطلاعاتی درباره ی این غذا ها داشته باشید، بهتر بتوانید آن ها را پیدا کنید. با تورزپرس همراه باشید تا به معرفی تعدادی از غذا های محلی پاتایا بپردازیم. همچنین اگر می خواهید لیست تور تایلند و همینطور قیمت تور تایلند را مشاهده کنید، می توانید با کلیک بر روی لینک، به صفحه تورهای تایلند رفته و لیست تورها را ببینید.


7. سام تام یا سالاد پاپایا (Som TUM or Papaya Salad) 

سام تام یا سالاد پاپایا

این غذا از ایسان به اینجا آمده است و اهالی پاتایا همگی عاشق این سالاد می باشند. اما عده ای از گردشگران نیز هستند که از این سالاد متنفرند! مواد تشکیل دهنده ی این سالاد شامل: سیر، فلفل، لوبیا سبز، گوجه و تکه های خام پاپایا می باشد. شما با خوردن این سالاد مجموعه ای از طعم های ترش، شیرین و معطر را یک جا خواهید چشید. البته به این سالاد گاهی خرچنگ شور یا میگوی خشک شده نیز اضافه می کنند. این سالاد را می توانید هرجایی که دسته هاون های بزرگ دیدید بخرید. هم چنین این سالاد توسط فروشنده های خیابانی نیز به فروش می رسد. 


6. تام یانگ گونگ یا همان سوپ معطر میگو (Tom Yum Goong) 

تام یانگ گونگ یا همان سوپ معطر میگو

این سوپ معطر به عنوان غذای ملی تایلند شناخته می شود و ترکیبات آن شامل: علف لیمو که نوعی گیاه استوایی است و بوی لیمو می دهد، فلفل، برگ لیمو ترش، گالانگال، موسیر و سس ماهی می باشد. این غذا با اضفه شدن ادویه ها و طعم های مختلف خوش طعم میشود. این سوپ ترش و خوش عطر است. مواد اصلی تام یانگ گونگ میگو های خشک شده و قارچ می باشد. این غذا در همه ی رستوران های تایلند و پاتایا یافت می شود. 


5. یام وون سن یا سالاد نودل (Yum Woon Sen) 

یام وون سن یا سالاد نودل

یکی از ترکیبات اصلی این سالاد، نودل شیشه ای می باشد. یام وون سن در تایلند طرفداران زیادی دارد و به عنوان غذایی رژیمی مورد مصرف قرار می گیرد. از دیگر ترکیبات آن می توان به سیر، میگوی خشک شده، بادام زمینی، کرفس چینی، پیاز، برگ لیمو و فلفل اشاره نمود. شما می توانید با تور پاتایا به یکی از رستوران های آن رفته و این سالاد را همراه میگوی سرخ شده میل کنید. 


4. پاد کراپو موو ساپ یا ریحان و گوشت خوک سرخ شده (Pad Krapow Saap) 

پاد کراپو موو ساپ یا ریحان و گوشت خوک سرخ شده

شما می توانید این غذا را با انتخاب تور پاتایا و در رستوران های این شهر در هر دو وعده ی ناهار و شام میل کنید. چرا که به دلیل داشتن گوشت، غذایی مقوی است. مواد این غذا علاوه بر گوشت شامل: ریحان زیاد، چیلی تازه، لوبیا سبز، سس سویا و کمی شکر می باشد. همه ای مواد پس از سرخ شدن با برنج سرو می شود که البته بر روی برنج تخم مرغ هم می گذارند. 


3. گای یانک با کائو نیائو یا مرغ و برنج (Gai Yang with Khao Niao) 

گای یانک با کائو نیائو یا مرغ و برنج

این غذای ساده از مرغ کبابی با برنج چسبناک یا همان برنج کته تهیه می شود و بسیار ساده است. شما با تور پاتایا 6 روزه می توانید به رستوران ها رفته و یا از گاری دستی های دوره گرد این غذا را تهیه کنید. گای یانک با سس های مختلفی که برخی شیرین و برخی محلی اند و معطر سرو می شود. سعی کنید این غذا را با دست بخورید. 


2. پلا پائو یا ماهی کبابی (Pla Pao) 

پلا پائو یا ماهی کبابی

حتما با دیدن ماهی های سفیدی که در مغازه ها در حال کباب شدن می باشند لذت خواهید برد. در واقع این لذت به دلیل خوشمزه بودن آن غذاست. رنگ سفید این ماهی ها به دلیل لایه ای ضخیم از نمک است که روی آن ها می باشد. تنها دلیل استفاده از نمک برای آبدار ماندن گوشت است. تیلاپیا با طعم علف لیمو، ترش و خوش طعم می شود. این غذا را با سس سیر میل کنید. 


1. کائو پاد گانگ یا برنج سرخ شده با میگو (Khao Pad Gung) 

کائو پاد گانگ یا برنج سرخ شده با میگو

با رفتن به تایلند و هم چنین پاتایا خواهید فهمید که برنج سرخ شده از غذا های اصلی تایلند است که حتی بین گردشگران نیز محبوب می باشد. با تور خارجی می توانید به این شهر رفته و این غذا را که از مخلوط تخم مرغ با پیاز و گاهی هویج به دست می آید میل کنید. البته این غذا اگر به روش آمریکایی ها طبخ شود، یک تخم مرغ روی آن می گذارند. این غذا را می توانید با میگو و یا حتی هر گوشت دیگری میل نمایید. از چاشنی هایی که به آن اضافه می کنند می توان به آب لیمو ترش یا سس ماهی اشاره کرد. 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها