غذاهایی که می توانید در ارمنستان بچشید– قسمت اول


غذاهایی که می توانید در ارمنستان بچشید – قسمت اول

ارمنستان که یکی از همسایه های شمال غربی ایران است، از لحاظ فرهنگی و بخصوص فرهنگ غذایی به کشور ما بسیار نزدیک است. به طوری که غذاهایی همچون کباب کوبیده، کباب برگ، دلمه و کوفته از غذاهای مشترک بین دو فرهنگ است. معمولا غذاهای ارمنی باب میل گردشگران ایرانی می باشد. اگر بخواهیم غذاهای این سرزمین را دسته بندی کنیم، می توان گفت عمده غذاهای این کشور شامل غذاهای گوشتی، غذاهای دریایی، انواع نان ها، کباب ها، بورانی ها، آش و آبگوشت می باشد. همچنین فست فودها و پیتزا فروشی های بسیاری نیز در سطح شهر فعال هستند. در ادامه سعی می کنیم چند مورد از غذاهای معروف ارمنستان را برای شما شرح دهیم. با تورز پرس همراه باشید.

غذاهای محلی ارمنستان


کباب ها

در ارمنستان تنها به کباب کوبیده، کباب می گویند. در صورتی که شما نوع دیگری از کباب را بخواهید باید خورواتس سفارش دهید. که این کباب از مرغ و گوشت گوساله تهیه می شود. بهترین مکان برای یافتن خوشمزه ترین کباب های ارمنستان خیابان برشیان است. کباب ها جزو غذاهای رسمی ارمنستان و مورد پسند مردم این سرزمین هستند.

کباب های ارمنستان


غذاهای دریایی

یکی دیگر از غذاهای محبوب این کشور غذاهای دریایی آن است. کباب ماهی با طعم و بوی خوشش مورد پسند هر گردشگری است. برای طبخ این ماهی به سبک ارمنی، ادویه های خاصی به ماهی اضافه می کنند و گاهی درون شکم ماهی را نیز با ادویه مزه می دهند. ماهی را در فر یا روی ذغال کبابی طبخ می کنند. در شهر ایروان به دلیل داشتن دریاچه های فراوان، شما در هر لحظه می توانید از ماهی های تازه و خوشمزه ای برای طبخ انواع غذاهای دریایی مخصوصا کباب ماهی استفاده کنید. که این تازگی باعث طعم خاص و تکرار نشدنی این غذا می شود که خود از جاذبه های گردشگری ارمنستان به حساب می آید.

غذاهای دریایی ارمنستان


آش و آبگوشت

تنوع این نوع غذا در ارمنستان بسیار زیاد است. بسته به نوع گوشتی که در تهیه آش ها و آبگوشت ها استفاده می شود، تنوع غذایی بسیاری وجود دارد. در تور ارمنستان شما می توانید از این آش ها و آبگوشت های خوشمزه بچشید و لذت ببرید. انواع سوپ ها و آش ها با گوشت مرغ، همانند آش گوشت مرغ، سوپ عروسی، تارخانا، سوپ مرغ با برنج و ... تهیه می شود. انواع سوپ ها و آش ها با گوشت گاو عبارتند از انواع کوفته ها، انواع آبگوشت های ادویه دار و ... که طعم بی نظیری دارند. انواع آش ها و سوپ هایی که با گوشت گوسفند طبخ می شوند، شامل آبگوشت برنج، آبگوشت بلغور، آبگوشت بزباش و ... هستند که طرفداران خاص خود را دارند. و  انواع آش هایی که با لبنیات طبخ می شوند مثل آش ماست، آبدوغ، بورانی و ... که همگی لذیذ و از غذاهای معمول در ارمنستان هستند.


آشی به نام آنوش آپور، آشی است که در عید پاک ارامنه طبخ می شود و برای مردم ارمنستان بسیار خوشمزه و محبوب است. این آش با میوه های خشک، عسل و گردو تهیه می شود. ماهی ایشخان در این کشور بسیار محبوب است و انواع غذاهای مختلف از این ماهی به صورت آب پز، کبابی و سرخ شده طبخ می شود. همچین آش ایشخان نیز طرفداران بسیاری دارد. ایشخان نوعی ماهی غزل آلا در ارمنستان است. در قسمت بعدی این مقاله دیگر غذاهای  محلی ارمنستان را به شما معرفی خواهیم کرد که مطمئنا از جذابیت خاصی برخوردار خواهد بود.

آش و آبگوشت ارمنستان

آیا از مطالب ارایه شده درباره ارمنستان و غذاهای محلی ارمنستان رضایت داشتید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این کشور به بخش های دیگر سایت مراجعه نمایید. برای ثبت تور ارمنستان تابستان 96 و تور ارمنستان به لیست تور های ما مراجعه فرمایید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • بینام | شنبه 24 تیر 1396

  غذاهای دریایی ارمنستان بسیار عالی هستند من از آن ها خوردم به عزیزان پیشنهاد می کنم که حتما در حین مسافرت از طریق تور ارمنستان از این غذاها تناول کنند.
 • معصومه | شنبه 24 تیر 1396

  سلام ببخشید می خواسم قیمت تورهای ارمنستان را بدانم چه کاری باید انجام دهم؟
 • عباسی | شنبه 24 تیر 1396

  مقالتون در مورد غذاهای ارمنستان جالب بود
 • آیدا سمیعی | شنبه 24 تیر 1396

  به نظر من ایروان یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین شهرهایی است که برای مسافرت می توان انتخاب کرد.
 • مینا اقبالی | شنبه 24 تیر 1396

  دوستان با کلیک بر رئی لینک درباره ارمنستان می تونید تمامی مطالب مربوط به سفر به ارمنستان رو مشاده کنید بسیار برای مسافرت مفید است.
 • مهسا | شنبه 24 تیر 1396

  من به ارمنستان مسافرت کردم تنوع غذا در این کشور بسیار زیاد است و مسافران نیز از این غذاها بسیار استقبال می کنند.
 • خالقی | شنبه 24 تیر 1396

  سلام برای تهیه ی بلیط تور ارمنستان جه کاری باید انجام دهیم؟
 • علی حداد | یکشنبه 25 تیر 1396

  لحظه آخر
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها