غار کورسانلار یکی از بی نظیر ترین غارها در سطح جهان در آلانیا ترکیه


غار کورسانلار یکی از بی نظیر ترین غارها در سطح جهان در آلانیای ترکیه

درباره غار کورسانلار در آلانیا چه می دانید؟ در این مطلب به معرفی یکی از مناطق گردشگری آلانیا در تور ترکیه به نام غار کورسانلار خواهیم پرداخت. دیدنی های زیبا و هیجان انگیزی در کشور ترکیه وجود دارد که هر کدام جداگانه زیبایی های بی وصفی دارد. غار کورسانلار یکی از مناطق گردشگری پر طرفدار است که دارای زیبایی های خیره کننده ای می باشد و از بی نظیر ترین غار ها در سطح جهان به شمار می رود که دارای ارزش ها و زیبایی هایی شگفت انگیز است. پیشنهاد می کنیم در سفر به آلانیا، حتما از این غار شگفت انگیز دیدن فرمایید. شهر آلانیا شهری تاریخی و بسیار زیبا می باشد که در جنوب کشور ترکیه قرار دارد. این شهر از سمت شمال به کوه های توروس و از جنوب به دریای مدیترانه محدود می شود. شهر آلانیا در 120 کیلومتری شرق شهر آنتالیا قرار دارد. از دیگر دیدنی های آلانیا، علاوه بر غار کورسانلار، می توان به قلعه سلجوقی و قلعه دختر نیز اشاره کرد.

 غار کورسانلار

 

درباره غار کورسانلار

غار کورسانلار در آلانیا، به غار دزدان دریایی نیز معروف می باشد. از آن جهت به نام غار دزدان دریایی معروف است که محل نگهداری کالاهای سرقت شده توسط دزدان دریایی بوده است و آن ها غذا های خود را نیز در این محل نگهداری می کرده اند. مطلب دیگری که باعث شده این غار به این نام معروف شود، به خاطر سرقت و پنهان کردن دختران اسیر شده توسط این دزدان دریایی می باشد. در این غار تصاویری شگفت انگیز را از سنگ هایی بسیار زیبا و تغییر شکل یافته می توانید مشاهده کنید. دیوارهای سنگی غار با سنگ های رنگی و زیبا به صورتی خود نمایی می کنند که گویی توسط برترین معمار ها طراحی شده اند.  این غاز از جاذبه های گردشگری آلانیا است که در بین گردشگران محبوب نیز می باشد. در داخل این غار، می توان سنگ های رنگارنگ فوق العاده و بی نظیری را مشاهده کرد. سنگ هایی زیبا که مانند گنبدی، سقف غار را تشکیل داده است. خاصیت جالب این سنگ ها این است که می تواند با استفاده از نوری که از خود در شب بازتاب می کند، به راحتی جهت شمال را مشخص کنید. شاید به همین خاطر باشد که دزدان دریایی از آن استفاده می کرده اند.

 غار کورسانلار

 

دهانه ی غار کورسانلار، با عرضی در حدود ۱۰ متر و ارتفاع پنج متری خود، این غار را به یکی از بزرگترین و هیجان انگیز ترین غارهای ترکیه تبدیل کرده است. این غار آبی، فوق العاده زیبا می باشد و شما می توانید با استفاده از قایق به داخل غار بروید و حتی می توانید مدت زمانی را به قایق رانی و تفریح در داخل غار بپردازید. چرا که ورودی غار برای ورود قایق نیز مناسب می باشد و شما می توانید لحظات خاطره انگیزی را در این غار برای خود رقم بزنید. تیم تورزپرس به شما پیشنهاد می دهد که درتور آلانیا شرکت کنید و از جاذبه های گردشگری بیشماری که دارد و همچنین تفریحات فوق العاده دوست داشتنی اش استفاده کرده و نهایت لذت را ببرید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها