غار باتو کیو کوالالامپور را بیشتر بشناسید


غار باتو کیو کوالالامپور را بیشتر بشناسید!

در مورد غار باتوکیو یا غار میمون های کوالالامپور چه می دانید؟ غار باتوکیو غاری چهار صد میلیون ساله می باشد. غاری آهکی که درون تپه های مرتفع با شیبی تند قرار گرفته است. غار باتوکیو در 13 کیلومتری شمال کوالالامپور می باشد که در سال 1881 میلادی به وسیله یک جستجوگر و طبیعت دان آمریکایی کشف شده است. این غار در مدت زمان کوتاهی بعد از کشف به معبدی هندو تبدیل شد. معبد هندو  یکی از معروفترین معابد دین هندو می باشد. می توان بیان کرد که این معبد سالانه بیش از 1.5 میلیون نفر بازدید کننده دارد. این معبد یکی از پر بازدیدترین اماکن مذهبی جهان به شمار می رود.

معبد  کوالالامپور

 

درباره غار باتوکیو

هم اکنون غار باتوکیو یکی از جاذبه های گردشگری مالزی محسوب می شود که می توانید با تور مالزی، بازدید از این غار را تجربه کنید. هر ساله تعداد زیادی از گردشگران از جای جای جهان به دیدن این غار می آیند. مجسمه ای با 42 متر که یکی از سه هزار خدای هندوها می باشد، به نام مورگان که مجسمه ای هنرمندانه بوده، در این مکان ساخته شده است. در مورد مواد و مصالح به کار رفته در ساخت این مجسمه می توان گفت که با استفاده از 250 هزار تن فولاد و 300 لیتر آب طلا ساخته شده است. از آن جایی که شیب تندی در این تپه ها وجود دارد، برای سهولت عبور و مرور به این غار، در سال 1920 پله هایی نیز برایش ساختند. این پله ها سیمانی و با شیب تند می باشد. میمون هایی که در چشم بر هم زدنی خوراکی های شما را از شما خواهند گرفت، در مسیر راه وجود دارند. باید حواستان باشد که خوراکی با خودتان نبرید . اگر بچه همراه خود دارید مواظبش باشید تا این میمون های بازیگوش، خوارکی هایش را نخورد. و به فرزندانتان بیاموزید که از این میمون های بازیگوش نترسند.

 غار باتوکیو

 

در باتو کیو سه غار بزرگ و چندین غار کوچک قرار گرفته است. این معبد صد ساله که چندین بت و مجسمه در داخل غارهای اصلی آن و اطرافش وجود دارد و یکی از جاذبه‌های توریستی پر رفت و آمد در شهر کوالالامپور به شمار می رود. بزرگ ترین و پر طرفدار ترین غار در باتو کیو، غار کاتدرال (Cathedral Cave) می باشد و چندین معبد هندو در آن وجود دارد. لازم است بدانید که لغت کاتدرال به معنی کلیسای جامع است. در تپه باتو کیو چندین غار دیگر نیز وجود دارند. غار گالری هنری و غار موزه از غارهای موجود در باتو کیو می باشند .علاوه بر این غارهای مهیج و بی نظیر، چندین مجسمه و نقاشی‌ های متعدد هندو نیز وجود دارد که بسیار دیدنی و جالب می باشد.

 

باتو کیو Batu Caves محل برگزاری تایپوسام Thaipusam

در مورد باتو کیو موردی دیگری که توجه توریست ها را به خود جذب می کند این است که باتو کیو محل برگزاری جشنواره های سالانه هندوها به نام تایپوسام می باشد. این مراسم هزاران نفر بازدیدکننده و طرفدار دارند. مراسمی طولانی که هشت ساعت زمان نیاز دارد. البته این مراسم در گذشته طرفداران بیشتری داشته است. به طوری می توان بیان کرد در گذشته بیش از یک میلیون بازدیدکننده داشته است و یکی از بزرگترین گردهمایی ها در دنیا قلمداد می شده است. شما می توانید توسط سایت تورزپرس در تور کوالالامپور ثبت نام کنید و از جاذبه های بی نظیر و لذتبخش این شهر توریستی دیدن کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها