عجایب هفت گانه روسیه(بخش اول)


عجایب هفتگانه روسیه

روسیه یکی از بهترین و هیجان انگیز ترین کشور های توریستی دنیا است که با جاذبه های منحصر به فردی که دارد، هر ساله میلیون ها گردشگر را در خود میزبانی می کند. با برگزار شدن یک نظر سنجی اینترنتی و مسجینگ از جانب سایت "English Russia" از مردم خواسته شد تا لیستی از عجایب هفتگانه این کشور را مشخص کنند. با تورزپرس همراه باشید تا به بررسی این هفت مورد شگفت انگیز روسیه بپردازیم تا کمکی برای شما باشد تا در سفر به روسیه، از این عجایب هفتگانه غافل نشوید.


7. دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

دریاچه بایکال

این دریاچه که در بخش جنوبی سیبری در کشور روسیه قرار دارد، با بیش از 25 میلیون سال قدمت، آن را به عنوان قدیمی ترین و عمیق ترین دریاچه ی دنیا می شناسند. به طوری که ارتفاع عمیق ترین نقطه ی آن به 1637 متر می رسد. این دریاچه که به دلیل داشتن آب شیرین مورد استفاده قرار می گیرد، به تنهایی از همه ی منابع آب های شیرین آمریکای شمالی پیشی گرفته است. اگر جسمی در این دریاچه باشد به دلیل زلال بودن بیش از حد دریاچه، تا عمق چهل متری کاملا دیده می شود. هم چنین بایکال که یکی از زیبا ترین دریاچه های جهان محسوب می شود هر ساله به اندازه ی دو سانتی متر رشد دارد.  یکی از نویسندگان مشهور روسیه درباره ی این دریاچه گفته: “بی دلیل نیست که اهالی سیبری به این دریاچه، زیبای شگفت انگیز میگویند. آب این دریاچه آن قدر شفاف است که انسان میتواند عمق دریاچه را به مانند زمین ببیند. سواحل آن با کوهستان و جنگل احاطه شده است، و در جنگل آن حیواناتی نظیر خرس و بز وحشی دیده میشود”. شایان ذکر است که به دلیل دور افتادگی این دریاچه، گونه های گیاهی و جانوری زیادی در این دریاچه مشغول زندگی هستند. به طوری که تنها در این دریاچه است که این گونه ها یافت می شوند. اگر قصد سفر به روسیه را دارید به این دریاچه ی زیبا که جزو جاذبه های گردشگری روسیه قلمداد می شود نیز سر بزنید، تا از نزدیک وسعت و زلالی این دریاچه ی زیبا را ببینید.


6. مجسمه یادبود مادر میهن روسیه 

مجسمه یادبود مادر میهن روسیه

مجسمه یادبود مادر میهن روسیه

برای یادبود درگذشتگانی که در جنگ جهانی دوم در واپسین سال های دهه پنجاه میلادی در سال 1967 کشته شدند، مجسمه ای بسیار بزرگ به نام مجسمه ی مامایف در شهر ولگوگراد در بخش جنوب غربی روسیه ساخته شد که در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بلندترین مجسمه یادبود دنیا ثبت گردید. ارتفاع این تندیس 87 متر است. دومین بنایی که به عنوان بلندترین تندیس یادبود ثبت گشته است، تندیس زن نماد روسیه است. اگر با تور خارجی  قصد سفر به این کشور را دارید حتما از این مجسمه های باشکوه دیدن نمایید.


5. دره آب فشان ها 

5.دره آب فشان ها 

5.دره آب فشان ها 

یکی دیگر از عجایب هفتگانه این کشور، دره ی آب فشان ها می باشد که دارای آب فشان های بسیاری در شبه جزیره ی کامچاتگا در خاور دور روسیه است. تنها دشت آب فشان موجود در اورسیاست و دومین در جهان. دسترسی به این دره بسیار دشوار است. لذا تنها راه رفتن به این دریاچه شگفت انگیز، استفاده از بالگرد ها است. در سال 1941 این آب فشان ها توسط دانشمندی با نام "تاتیانا اوستینووا" کشف شد. شما می توانید با تور روسیه از این عجایب زیبا دیدن کرده و خاطرات خوشی را از سفر به این کشور پهناور برای خود به یادگار بگذارید.

 

4. کاخ پترگوف 

یکی از زیبا ترین و باشکوه ترین مکان های گردشگری دنیا که به سال 1711 به دستور پتر کبیر شروع به احداث آن شد، در حومه ی شهر سن پترزبورگ روسیه واقع شده و نام آن کاخ پترگوف می باشد. در این مکان زیبا 150 فواره و 5 آب نمای باشکوه وجود دارد. در واقع این مکان به عنوان پایتخت فواره ی دنیا شناخته می شود. این کاخ که در شمال روسیه واقع شده است، در آن زمان با بهره گیری از کاخ ورسای فرانسه احداث شد. در ادامه چند نمونه از عکس های این مکان با شکوه و زیبا را خواهید دید. این مقاله بخش اول از عجایب هفتگانه در تور روسیه است که برایتان معرفی نمودیم. برای خواندن ادامه این مطلب، به بخش دوم این مقاله، عجایب هفتگانه روسیه (بخش دوم) رجوع کنید.

کاخ پترگوف 

کاخ پترگوف 

کاخ پترگوف 
 
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • سمیه هاشمی | سه‌شنبه 21 شهریور 1396

  سلام.آیا بازدید از همه این عجایب در برنامه تور روسیه قراردارد؟ و قیمت تور لحظه اخری چن است؟
  مائده عبدالهی | 2017-09-12 18:25:42

  دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای آگاهی از قیمت ها ونحوه خرید تورها تماس حاصل فرمایید ویا به به قسمت تورها مراجعه کنید.
  مائده عبدالهی | 2017-09-12 18:25:42

  دوست عزیز پیشنهاد میکنم برای آگاهی از قیمت ها ونحوه خرید تورها تماس حاصل فرمایید ویا به به قسمت تورها مراجعه کنید.
 • محمدجعفر | شنبه 25 شهریور 1396

  روسیه بسیار زیباست پیشنهاد میکنم اگر قصد سفر دارین روسیه میتونه انتخاب خیلی خوبی باشه.
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها