طبیعت اصفهان


 درباره طبیعت اصفهان

طبیعت اصفهان ::روزی که گذرتان به اصفهان افتاد، حتماً پس از دیدار از جاذبه‌های تاریخی، برای سفر به طبیعت استان اصفهان نیز زمان بگذارید. همیشه درباره شهر اصفهان شنیده‌ایم، اما به نظر من نه‌تنها خود شهر اصفهان که استان اصفهان پر از جاذبه‌های دیدنی است. گردشگران این استان و شهر را با سی و سه پل و میدان نقش جهان می‌شناسند، اما علاوه‌بر جاذبه‌های تاریخی فرهنگی غنی و ارزشمند از طبیعت بسیار چشم‌نوازی نیز برخوردار است.طبیعت اصفهان
در ادامه چند تا از زیباترین مکان ها برای سفر به طبیعت استان اصفهان را به طور بسیارر مختصر به شما معرفی کرده‌ایم:

  • کویر ورزنه
  • کوه صفه
  • غار نیاسر

 

همان طور که می‌بینید اصفهان هم مانند دیگر مناطق ایران هم کوه دارد و هم رودخانه هم کویر دارد هم گلستان! البته این مناطق در نزدیک یکدیگر قرار ندارند و برای بازدید از آنها باید برای هرکدام وقت مناسب خود را اختصاص دهید. برای دیدن این مناطق نیاز به تجهیزات خاصی ندارید و می‌توانید با طی مسیر در کنار خانواده به‌سادگی از آنها لذت ببرید.

کویر ورزنه
کویر ورزنه که به کویر خارا نیز معروف است در150 کیلومتری غرب یزد و 100 کیلومتریی شرق اصفهان واقع شده است. این کویر در مجاورت تالاب گاوخونی و شهر ورزنه قرار گرفته است. چادر سفیدها از جاذبه‌های شهر ورزنه هستند که پیش از دیدن کویر خالی از لطف نیست، سری هم به آنجا بزنید. این کویر از تپه‌های ماسه‌ای یا رمل پوشیده و در نوع خود کم‌نظیر است. اگر در زمان غروب خورشید در میان این تپه‌ها باشید، تصاویر بی‌نظیری را خواهید دید.

کوه صفه
کوه صفه از جاذبه‌های گردشگری شهر اصفهان است و از بالای این کوه منظره زیبایی را ازز شهر اصفهان خواهید  دید. تله‌کابین صفه از جاذبه‌های گردشگری پارک صفه است. این کوه در منتهی‌الیه جنوب اصفهان واقع شده است. یکی از ویژگی‌های مهم کوهستان صفه وجود صخره‌های عظیم و بلند در نقاط مختلف آن است که امکان بسیار خوبی را برای گسترش ورزش کوهنوردی و سنگ‌نوردی در آن به وجود آورده است. برای شما گردشگر گرامی تماشای تمرینات این ورزشکاران باید جالب باشد و شاید بتوانید عکس‌های خوبی را از آنها بگیرید.

 

غار نیاسر
غار نیاسر غاری دست کن است که در 30 کیلومتری غرب شهر کاشان و در نیاسر واقعع شده است. این غار از عجیب‌ترین ساخته‌های دست بشری است. طول آن 950 متر و عمق آن 60 متر برآورد شده است. قسمتی در داخل این غار دست کن وجود دارد که بسیار جالب و گذر از آن بسیار هیجان‌انگیز است و شما باید در حالت نشسته آن را طی کنید. پیش از ورود به این غار آمادگی لازم را داشته باشید و بهتر است افراد سالمند از ورود به آن خودداری کنند.

طبیعت اصفهان

برای کسب اطلاعات بیشتر راجع به کاخ های اصفهان می توانید به لینک داده شده  مراجعه نمایید
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها