شهر های توریستی جمهوری چک و اطلاعاتی پیرامون آن ها


شهر های توریستی جمهوری چک و اطلاعاتی پیرامون آن ها   The tourist cities of the Czech Republic and information about them

در مورد جمهوری چک چقدر اطلاعات دارید؟ جمهوری چک کشوری در اروپای مرکزی است که پایتخت آن شهر پراگ می باشد و دارای معماری قرون وسطایی و بناهای تاریخی بسیار زیادی است. کشوری که تنوع آب و هوایی آن زیاد است و تابستان هایی گرم  و زمستان هایی سرد دارد. جمعیت این کشور 10.228.744 نفر می باشد و این نشان می دهد که چقدر کشور کوچکی است! اما دارای جاذبه های فراوان و گردشگران بسیار زیادی نیز می باشد. تور جمهوری چک و به خصوص تور پراگ بسیار طرفدار دارد و همیشه مورد توجه گردشگران واقع شده است.

این کشور در سال 2003 با بیشترین آرای مردم، به عضویت منطقه یورو در آمد و هر ساله به پیشرفت خود افزوده، و امروزه به عنوان بهترین، زیباترین، امن ترین و تاریخی ترین کشور که اماکن تاریخی فراوانی دارد،  به جهان معرفی شده است. چک با کشورهای لهستان، آلمان، اتریش و اسلواکی همسایه است. در ادامه می خواهیم برخی از شهر های مهم جمهوری چک را برایتان معرفی نماییم. با ما همراه باشید.

شهر های مهم جمهوری چک


شهر پراگ در جمهوری چک

شهر های مهم جمهوری چک

پراگ با وجود گذشت قرن ها، تنها شهر اروپایی می باشد که در آن اثار و بناهای فراوانی از قرون وسطی به چشم می خورد. در سال 1992 به عنوان زیباترین شهر تاریخی و توریستی انتخاب شد که گردشگران بسیاری را هم به سمت خود کشانده است. رودخانه ولتاوا در این شهر جریان دارد که زیبایی این شهر را دو چندان کرده است. این شهر به جاذبه های توریستی بسیاری نیز مشهور می باشد که در یک تور ارزان پراگ می توانید از آن ها دیدن کرده و لذت ببرید.


شهر برنو در جمهوری چک

برنو

شهر برنو دومین شهر بزرگ در کشور جمهوری چک بوده و شهری است که دارای مناطق باستانی بسیار زیادی نیز می باشد. این شهر دارای جاذبه های توریستی قابل توجهی است که می توانید با سفر به آن، از دیدنش بهره مند شوید. یکی از این جاذبه ها، کلیسای استخوان است! کلیسای استخوان بنایی است که به تازگی کشف شده، و یک کلیسای ساخته شده از اسکلت و استخوان می باشد. کلیسایی که درباره ساخت آن بیان شده است که برای یادآوری مردم به یاد خدا و نزدیک بودن مرگ، برای مردم خوش گذران در آن زمان ساخته شده بود.


شهر بوهم در جمهوری چک

بوهم

شهر بوهم سرزمینی تاریخی در اروپای مرکزی می باشد که از جنوب با اتریش، از غرب با باواریا، و از شمال با ساکسونی و لاسوتیا هم مرز می باشد. بوهم در گذشته جزئی از خاک کشور چکسلواکی محسوب می شد، که از سال 1993 به خاک کشور چک تعلق گرفت. این شهر دارای جاذبه های مناسبی برای گردشگران است و به رشد صنعت توریسم در جمهوری چک کمک کرده است.


شهر پلزن در جمهوری چک

پلزن


شهر پلزن یکی از شهرهای جمهوری چک، واقع در غرب منطقه تاریخی بوهم می باشد. پلزن مرکز استان پلزن و چهارمین شهر پرجمعیت جمهوری چک است. جمعیت این شهر حدودا برابر با 163362 نفر بوده و مساحتی در حدود 13765 کیلومتر مربع دارد. سومین کنیسه بزرگ یهودیان در جهان، در شهر زیبای پلزن قرار دارد و مقر اصلی گروه صنعتی اشکودا، در این شهر واقع شده  است. از دیگر شهر های جمهوری چک که برای گشت و گذار و سفرهای توریستی می توان از آن ها نام برد، می توانیم به لیبرتس و زلین اشاره کنیم. شما برای کسب اطلاعاتی پیرامون قیمت تور به مقصد جمهوری چک، و همینطور رزرو آنلاین تور، می توانید به صفحه تورهای ما مراجعه نمایید و تور مناسبی برای خود به ثبت برسانید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
 • هستی | دوشنبه 08 آبان 1396

  تور جمهوری چک آبان ماه چنده؟
 • رضا | دوشنبه 08 آبان 1396

  تور آفر دار جمهوری چک چنده؟
 • حسام | شنبه 13 آبان 1396

  تور جمهوری چک فروردین ماه چنده؟
 • حسام | شنبه 13 آبان 1396

  تور جمهوری چک فروردین ماه چنده؟
 • مریم | شنبه 13 آبان 1396

  خرید تور جمهوری چک را از این سایت می تونم انجام بدم؟
نظرهای کاربر

جدیدترین نوشته ها