شبکه اجتماعی کوچ سرفینگ 


شبکه اجتماعی کوچ سرفینگ  couchsurfing Social Network

کوچ‌سرفینگ (couchsurfing) شبکه ای اجتماعی می باشد که توریست ها بعد از انتخاب مقصد مورد نظر خود برای رفتن به یک کشور، می توانند با کسانی که به عنوان میزبان حضور دارند، ارتباط داشته باشند. در حال حاضر این شبکه شامل 3 میلیون عضو از 246 کشور جهان است. با تورزپرس همراه باشید تا بیشتر با این شبکه آشنا شویم.

کوچ سرفینگ 

ایده این سایت برای اولین بار توسط افرادی در نقاط مختلف جهان، برای میزبانی از مردم سایر کشور ها داده شد. مسلما اگر شما بخواهید با یک تور خارجی به دیدن مقصد مورد نظر خودتان بروید، شاید نیاز چندانی به این سایت پیدا نکنید. ولی اگر به صورت شخصی بخواهید به کشوری که نمی شناسید سفر کنید، قطعا مطالعه ی اطلاعات این سایت، برایتان سودمند خواهد بود. بر همین اساس کوچ‌سورفینگ گسترش یافت و به راهی ارزان و جالب برای توریست ها مبدل گرید. 


کوچ‌سرفینگ 

 کوچ‌سرفینگ

ایده ی کوچ‌سورفینگ با استقبال گرمی مواجه شد و مردم سراسر دنیا از این ایده ی جذاب حمایت کردند. در واقع این سایت اجتماعی، راه گردشگری ارزانی را برای مردم نقاط مختلف جهان هموار کرد. میزبانان این سایت، از گردشگران سابق هستند که به ارتباط با گردشگران امروزی علاقه دارند. با عضویت در این سایت آن ها عکس هایی از محل کار و منزل خود برای گردشگران ارسال می کنند و آن ها را دعوت می کنند. شاید بگویید این سایت چه فایده ای جز پیدا کردن اطلاعات مقصد دارد؟ در پاسخ به این پرسش می توان به این نکته اشاره کرد که شما نه تنها با میزبان مهمان نواز مقابلتان آشنا می شوید، که برای بادید از جاذبه های گردشگری خود در مقصد مود نظرتان نیز با اختلال مواجه نخواهید شد.

چرا که همیشه همراه داشتن یک لیدر کار بلد برای رفتن به مناطقی که تا به حال نرفته اید، همانند مناطقی چون تایلند، ایتالیا، روسیه و ... بسیار مناسب است. آن هم در کشوری با زبان و فرهنگ مخصوص به خود. اگر قصد سفر به مقاصد گرانی چون هنگکنگ، کره جنوبی یا کشور های اروپایی را داشته باشید، هزینه هایتان به طور باور نکردنی کاهش خواهد یافت. شاید برایتان سوال پیش بیاید که میزبانان به دنبال چه مقصودی از کمک به گردشگران هستند؟ در واقع آن ها به آشنا شدن با فرهنگ مردم کشور های دیگر و هم چنین برای تقویت زبان انگلیسی خود و گاها هم صحبت شدن درباره ی کار های تجاری نیز، بسیار علاقه دارند.

سایت Couchsurfing.com از سال 2004 برای ارتباط میزبانان و گردشگران در دسترس قرار گرفت. امکانات این سایت از شبکه هایی چون فیسبوک نیز بالاتر می باشد و اطلاعات بیشتری را در اختیار اعضای خود می گذارد و عضویت در آن نیز رایگان است. اما برای برخی از امکانات این سایت شاید مجبور به پرداخت اندکی پول باشید. ولی بعد از استفاده از این سایت خواهید دید که می توانید به جای ارتباط با دوستان مجازی همانند شبکه های توییتر یا همان فیسبوک، دوستانی واقعی در نقاط مختلف دنیا را بیابید. شما علاوه بر راهنمایی برای گردشگری در شهر ها و کشور های مختلف، حتی می توانید برای خرید یک دوچرخه نیز به گفت و گو بپردازید. لازم به ذکر است که حتی اگر نمی خواهید به جایی بروید، می توانید دوستانی جهانگرد را برای خود در این شبکه ها بیابید. 


برخی ازمزیت های کوچ‌سرفینگ 

 کوچ‌سرفینگ

اولین مزیت آن که درباره اش مفصل سخن گفتیم، همان اقامت ارزان و راحت بود و هم چنین پیدا کردن یک دوست برای بلد شدن راه های گشت و گذار مناطق گردشگری در کشور مقصد. هم چنین سایر هزینه هایی که برایتان ممکن است پیش بیاید، از حمل و نقل عمومی گرفته تا دیگر مسائل، او می تواند برایتان هزینه ها را بهینه تر از حالت معمول کند. هم چنین به جای خوردن غذا در رستوران یا غذا خانه های خیابانی، می توانید مواد لازم غذا ها را تهیه کنید و به کمک میزبان خود آن را در آشپزخانه سرو کنید. 


امنیت این سایت چقدر است؟ 

این قضیه همیشه نگرانی ویژه ای را برای گردشگران ایجاد می کند. اما سایت کوچ‌سورفینگ برایتان اطمینان خاطر می آورد. پس از انتخاب میزبان خود بر اساس جنسیت و وضعیت مجردی یا متاهلیش، اطلاعاتی را که هر یک از میزبانان از خود گذاشته اند را بررسی می کنید. یکی از بهترین گزینه هایی که به شما اطمینان خاطر برای نتخاب میزبان می دهد، نظر های سایر گردشگرانی است که قبل از شما به آن جا رفته و اطلاعاتی را در اختیار گذاشته اند. با مطالعه ی این بازخورد ها درباره ی میزبان خود و شخصیتش بیشتر اطلاعات کسب می کنید. هم چنین می توانید با گردشگرانی که مواردی را عنوان کرده بودند ارتباط گرفته و سوال های بیشتری بپرسید. و شاید بتوان گفت که تعداد بالای مخاطبان این شبکه که به بیش از سه میلیون نفر می رسد نیز خود نوعی امنیت و پشتوانه را می دهد. 

جام جهانی روسیه 2018

شما در سال پیش رو که مسابقات جام جهانی روسیه 2018 قرار است به وقوع بپیوندد، می توانید اگر قصد استفاده از تور روسیه جام جهانی 2018 را ندارید، از کوچ‌سرفینگ برای پیدا کردن یک میزبان اقدام نمایید تا لذت سفرتان را بیشتر کنید و هزینه های خود را نیز کاهش دهید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • نادری | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    تا حالا همچین موردی نشنیده بودم! خیلی جالب بود ممنون
  • مهناز | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    اطلاعات خیلی مفیدی بود، مطمئنا خیلی ازش استقبال میشه
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها