سیستم آموزشی در کانادا


سیستم آموزشی در کانادا

سیستم آموزشی در کانادا :: سیستم آموزشی در کانادا به طور کلی در اختیار ایالت قرار دارد از این رو هیچ گونه آموزش فدرالی در این کشور حکم فرما نیست.

در کشور کانادا تعهد ملی در سیستم آموزشی وجود دارد و تحصیل در مقطع پایه در کانادا برای شهروندان کاملا رایگان است.

سیستم آموزشی در کانادا

آموزش عالی :

آموزش در کانادا به صورت : [کالج های ایالتی - دانشگاه ها ] است. در کشور کانادا تفاوت زیادی در آموزش عالی در ایالت های مختلف وجود دارد.

آموزش عالی در این کشور زیر نظر موسسات آموزش عالی است که تحت عنوان : (دانشگاه های ایالتی - دانشکده های ایالتی - کالج های ایالتی- کالج های کاربردی - موسسات غیر رسمی فنی و حرفه ای) است.

بودجه بیشتر دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی از بودجه ملی این کشور تامین می شود از این رو دانشجویان خارجی با مبلغ کم می توانند از دوره های آموزش عالی این کشور استفاده کنند.

در کانادا مقطع های تحصیلی : (ابتدایی - دبیرستان - کارشناسی - کارشناسی ارشد - دکتری - گواهینامه فنی و حرفه ای) ارائه می شود.

تحصیلات ابتدایی :

تحصیلات ابتدایی بسته به نوع ایالتی که به آن برای تحصیلات مهاجرت می کنید فرق دارد معمولا این دوره تا 6 سال است. البته در برخی از ایالت ها بعد از دوره های ابتدایی 2 سال دوره راهنمایی هم دارند اگر در برخی ایالت ها دوره راهنمایی وجود نداشته باشه دوره ابتدایی به 8 سال طول می انجامد.

البته در شهر کبک دوره ابتدایی 8 سال است و بعد از طی این 8 سال دانش آموزان وارد دبیرستان می شوند. معمولا کودکان از رنج سنی 5 سالگی وارد مهد کودک می شوند.

تحصیلات دبیرستان:

پس از طی کردن دوره دبیرستان دانش اموزان باید یک دوره دوسالهCEGEP بگذرانند.

دانشگاه های کانادا:

دانشگاه یورک در کانادا

دانشگاه های کانادا در میان مردم شناخته شده است و از هر یک میلیون نفر دانشجو در این کشور حدود 70 هزار نفر دانشجوهای خارجی هستند . که این دانشجوها از 130 ملیت مختلف هستند.

زمان خواندن درس در دانشگاه برای کارشناسی 3 ال 4 سال زمان می برد و برای گواهی ارشد 2 سال و بعد از ان کارشناسی ارشد و دکتری.

دانشگاه ها از لحاظ بزرگی یا کوچکی ، تعداد دانشجوها ، مقطع های تحصیلی با هم فرق می کنند.

بزرگترین دانشگاه ها به ترتیب: ( دانشگاه تورنتو - دانشگاه یورک - دانشگاه بریتیش کلمبیا - دانشگاه کبک مونترال - دانشگاه اوتاوا- دانشگاه ریرسون - دانشگاه مونترال -دانشگاه انتاریو غربی - دانشگاه آلبرتا - دانشگاه آزابسکا )

شما با تور کانادا می توانید به این کشور بروید و در بهترین کالج ها و دانشگاه ها به تحصیل ادامه دهید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • CharlesJew | شنبه 01 مهر 1396

    Click here>>>
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها