سواحل برتر آسیا (بخش اول) 


سواحل برتر آسیا (بخش اول) 

شاید شما نیز از جمله کسانی باشید که برایتان مهم است که مقصد انتخابیتان، ساحلی زیبا در کنار دریا داشته باشد. سفر به جزیره ها در جنوب شرقی آسیا تقریبا جزو تفریحات پر طرفدار توریست های بین المللی شناخته می شود. شاید دلیل استقبال زیاد گردشگران از این سواحل و جزیره ها این باشد که برای هر سلیقه ای در این سواحل و جزیره ها جذابیت هایی یافت می شود. در سال های اخیر افزایش خطوط هوایی از آمریکا یا مناطق دیگر به جنوب شرقی آسیا آسان تر شده و همین امر سبب گردیده تا گردشگران بیشتری به این منطقه سفر داشته باشند. با تورزپرس همراه باشید تا با چند نمونه از بهترین سواحل موجود در آسیا آشنا شویم.


ساحل رادهاناگار - جزیره هولاک - جزایر آندامان 

جزایر آندامان 

جزایر آندامان 

جزایر آندامان (Andaman) که در اقیانوس هند قرار گرفته اند، مقصدی برای گردشگران سراسر دنیا می باشند. مقصدی کوتاه ولی سراسر خاطره. ساحل رادهاناگار (Radhanagar) که در جزیره ی هولاک واقع شده است، بسیار زیبا است و دارای انواع امکانات رفاهی و تسهیلاتی چون اتاق های رختکن را در اختیار گردشگران می گذارد. این ساحل زیبا دارای شن هایی بسیار پاک و آب هایی درخشان و تمیز می باشد. هم چنین در جهتی دیگر از این ساحل می توانید درخت های سر سبز نخل را تماشا کنید و از سایه اش لذت ببرید. شما می توانید وقتی که در جزیره بادی در حال وزش نیست، آب اقیانوس را هم چون آب استخر در نظر بگیرید. شاید بد نباشد بدانید که گردشگرانی که به این جزیره می روند، معمولا دوست دارند تا یک روز کامل در آنجا بمانند. شما با قدم زدن در کنار ساحل، اگر خوش شانس باشید می توانید یک فیل را نیز ببینید. 


سواحل ریلی – جزیره کرابی – تایلند 

سواحل ریلی

سواحل ریلی

سواحل ریلی که خود شامل چهار جزیره می شوند، معمولا در کرابی به شدت مورد استقبال گردشگران هستند. چرا که وجود انواع تفریحات و امکانات موجود در این سواحل، سبب شده تا مسافران بازخورد خوبی به این چهار ساحل داشته باشند. شما نیز می توانید با تور کرابی 10 روزه، از تمامی نقاط این استان دیدن نمایید و سواحل ریلی را نیز با هیجان بگردید. بسیاری از گردشگران مدت زیادی از تایم خود را برای دیدن این سواحل در کرابی می گذرانند. از جمله تفریحاتی که در این سواحل می توان نام برد: کایاک سواری، غواصی و صخره نوردی است. هم چنین شما با کرایه ی موتور یا ماشین نیز می توانید اکثر نقاط این چهار ساحل را از شمالی ترین نقطه ی آن ها تا جنوبی ترینش تماشا کنید. 


ساحل آگوندا – شهر ایالتی گوا – هندوستان 

ساحل آگوندا

ساحل آگوندا

در ایالت گوا ساحل آگوندا (Agonda) قرار گرفته است که در مقایسه با ساحلی که در آن طرف شهر واقع شده، یعنی ساحل اشوم (Ashwem) مورد کم لطفی گردشگران واقع می شود. اما با دیدن آن حتما خواهید دید که از آن بسیار زیبا تر است. شما برای گذران وقت خود در این ساحل، حتما به وقت زیادی برای بازدید از رستوران ها و فروشگاه های آگوندا خواهید داشت. هم چنین می توانید با قایق سواری برای دیدن دلفین ها بروید و حتی در آب های زلالش شنا کنید. اگر به زندگی حیوانات علاقه مند باشید، می توانید در ماه های مه و اکتبر به این ساحل بروید و از نزدیک تخم گذاری لاک پشت ها و لانه سازی آن ها را ببینید. محیط آرام و با امنیت ساحل آگوندا سبب شده تا همه ساله عده ی زیادی از گردشگران برای دیدن این ساحل راهی هندوستان شوند. 


ساحل جزیره کوه رانگ – کامبوج 

ساحل جزیره کوه رانگ

ساحل جزیره کوه رانگ

شاید نام این ساحل را تا به حال نشنیده یا کمتر شنیده باشید. به دلیل نبود نوآوری های گردشگاهی در ساحل که با محیط زیست نیز سازگار باشد، سبب شده تا اوضاع جزیره گردی در آن مشتاق تحول باشد. گردشگاه سانگ سا دارای کلبه های روی آب و ویلا های جنگلی بسیار زیبایی است که از جزیره ی کوه رانگ (Koh Rong) به اندازه ی دو جزیره فاصله دارد. این منطقه به دلیل داشتن مکان های دیدنی هم چون معابد جالب توجه خود، امکان این که اقامتتان را طولانی کند، وجود دارد. مقداری از درآمد حاصل از گردشگاه سانگ سا صرف کمک به تحصیل کودکان بومی این منطقه می شود. 


ساحل پادانگ پادانگ – جزیره بالی – اندونزی

ساحل پادانگ پادانگ

ساحل پادانگ پادانگ

به دو دلیل ساحل پادانگ پادانگ (Padang Padang) در بین توریست های کل دنیا مشهور است. اول آن که این ساحل دقیقا همان جایی است که صحنه هایی از فیلم سینمایی پر بیننده ی Eat, Pray, Love در آن گرفته شده است و دوم آن که با تور بالی شما می توانید بر روی موج های خروشان دریا رفته و لحظات خوشی را برای خود خلق کنید. برای دیدن ساحل باید مسیری بس ناهموار را بپیمایید و پس از گذراندن سراشیبی، از دل یک غار بگذرید تا به ساحل زیبای پادانگ پادانگ برسید. با دیدن این ساحل خواهید فهمید که چرا مسافران از نقاط مختلف دنیا برای دیدن این منطقه به اینجا می آیند. 


جزیره نیکوی – اندونزی 

جزیره نیکوی

جزیره نیکوی

از شهر سنگاپور تا این منطقه، با قایق تقریبا نیم ساعت فاصله است. شما بعد از دیدن نیکوی (Nikoi) خواهید فهمید که چرا با وجود نداشتن تفریحات ساحلی، از این جزیره استقبال می شود. در واقع اگر به دنبال ریلکس کردن و آفتاب گیری به دور از جنب و جوش شهری هستید، این ساحل انتخابی مناسب خواهد بود. نیکوی تنها 15 ویلای مسکونی دارد که همیشه از قبل رزرو است. این جزیره طبق توصیف طرفدارانش، یک بهشت جزیره ای تمام عیار می باشد. سواحل موجود در جزیره به قدری زیباست که شاید نتوانید از آن دل بکنید. شما با  رزرو آنلاین تور در تورزپرس می توانید از این منطقه ی زیبا دیدن کنید.
موارد مشابه یافت شده

نظرهای کاربر
  • جواد | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    سلام، تور تمامی کشور های آسیایی در تورزپرس ارائه میشه؟
  • بیژن | پنج‌شنبه 11 آبان 1396

    سواحل ریلی کرابی خیلی وسوسه انگیزه! تور کرابی مهر ماه چنده؟
نظرهای کاربر

مقاله های مرتبط

جدیدترین نوشته ها